Būsimi pirmakursiai: studijos LSMU viliojo nuo vaikystės

Šios savaitės pradžioje šimtai būsimų LSMU pirmakursių iš visos Lietuvos skubėjo pasirašyti studijų sutartis.

Bemiegis ankstyvas penktadienio rytas, išsipildžiusios svajonės ir galybė sveikinimų – taip daugeliui abiturientų prasidėjo praėjęs penktadienis, kai Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbė pirmojo bendrojo priėmimo etapo rezultatus.

Rezultatų laukė ir būsimieji Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai, kuriems tai reiškė svarbiausio ir daugiausiai nuotykių žadančio gyvenimo etapų pradžią. Nuo pirmadienio būsimieji studentai pradėjo pasirašinėti sutartis su LSMU. Beje, tai galima padaryti ir nuotoliniu būdu.

„Draugė parašė, kad įstojo, tai ir man reikėjo pasižiūrėti“, – bemiegį vidurnaktį prisimena kaunietė, būsimoji medicinos studijų LSMU pirmakursė Eglė. Mergina tvirtina, kad medicina žavisi nuo vaikystės, o ir mama yra medikė. „LSMU pasirinkau, nes esu kaunietė, čia gimiau ir nenoriu palikti namų. Iš pradžių galvojau, kad, jei neįstosiu, vyksiu studijuoti į užsienį, bet vėliau suvokiau, kad mokslas visur yra panašus, visur reikia mokytis, be to, užsienyje reikėtų studijuoti anglų kalba. Tarptautinės patirties juk galima pasisemti ir studijuojant LSMU“, – kalbėjo Eglė.

Ilgą laiką medicina žavisi ir kitos būsimos medicinos pirmakursės – Rimgailė iš Kauno, taip pat Eglė iš Vilkaviškio. „LSMU rinkausi, nes pati esu iš Kauno, niekur nenorėjau važiuoti, man čia labai patogu, mano šeima yra šalia“, – sakė Rimgailė.

„Šeimoje yra žmonių, kurie artimai susiję su šia sritimi. Man ligoninė yra artima, visiškai negąsdina. Be to, noriu padėti žmonėms. Aplinkiniai bandė perkalbėti, kad rinkčiausi ką nors kita, bet turiu stiprų užnugarį – šeimą, kuri paskatino studijuoti mediciną“, – tęsė Eglė.

Nuo pat vaikystės artimą ryšį su savo pasirinktomis studijomis puoselėja ir kita Milita iš Varėnos, kuri LSMU studijuos veterinarinę mediciną. Milita teigia, jog, anot mamos pasakojimų, meilė gyvūnams atsirado ankstyvoje vaikystėje. „Augau pas močiutę kaime su vištomis, kalakutais. Matydavau, kaip atvyksta felčeriai, zootechnikai. Man tai patiko, visada su šia sritimi jaučiau stiprų ryšį. Kai buvau maža, netgi norėjau miegoti su vištomis“, – juokauja Milita.

Mergina teigia, kad jai smagu Lietuvoje, todėl ieškojo lietuviško universiteto, galinčio pasiūlyti veterinarijos studijas. „Kadangi LSMU vienintelis gali pasiūlyti tokias studijas, jį ir pasirinkau. Iš pradžių domėjausi ir studijomis užsienyje, bet ten viskas man pasirodė labai komplikuota, todėl nusprendžiau likti. Pastudijuoti užsienyje galėsiu ir būdama LSMU studente“, – savo planais dalijasi Milita.

Meile gyvūnams spinduliuoja ir Živilė iš Kražių, kuri nusprendė LSMU studijuoti gyvūno ir žmogaus sąveiką. „Grybavau, kai sužinojau, kad studijuosiu LSMU, todėl žinia buvo netikėta. Miške pradėjau šaukti iš laimės“, – smagią akimirką prisimena Živilė. Mergina teigia, kad meilę gyvūnams įskiepijo kaimas, todėl LAMA BPO sistemoje dėliojant prioritetus, ką studijuoti, abejonių tikrai nekilo. „Man šis universitetas patinka, kitų net nežiūrėjau. Taip pat patinka Kaunas, čia ir mano sesuo gyvena, todėl jau turiu, kur gyventi“, – kalbėjo būsimoji pirmakursė.

Farmacijos studijas pasirinkusi marijampolietė Rosita ir akušeriją studijuosianti kaunietė Monika LSMU rinkosi dėl tų pačių priežasčių – studijuoti bus labai patogu, nes universitetas šalia namų.

Skaistė iš Jonavos maisto mokslą LSMU studijuos dėl kiek kitokių priežasčių. „Mane domina viskas, kas susiję su maistu, sveika mityba. Manau, kad studijos nebus lengvos, bet kad bus įdomu, tai esu įsitikinusi“, – mano būsimoji pirmakursė.