Spausdinti

Bendradarbiaus Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Golvėjaus nacionalinis Airijos universitetas

Lietuvoje viešint Airijos prezidentui Michael‘ui D.Higgins’ui, stiprinami ryšiai tarp Lietuvos ir Airijos universitetų: Kauno rotušėje pasirašyta sutartis tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Golvėjaus nacionalinio Airijos universiteto (National University of Ireland Galway) dėl tarptautinio bendradarbiavimo gyvybės mokslų srityje.

Sutartį pasirašė LSMU Medicinos akademijos kanclerė, pavaduojanti rektorių, prof. Daiva Rastenytė ir Golvėjaus nacionalinio Airijos universiteto Medicinos, slaugos ir sveikatos mokslų mokyklos Tarptautinių santykių prodekanė dr. Yvonne Finn.

Prioritetinės aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo sritys – regeneracinė medicina, visuomenės sveikata ir farmacija. Taip pat sutarta rengti bendrus mokslinių tyrimų ir švietimo renginius, plėtoti studentų ir dėstytojų mainų programas.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) įkurtas 2010 m., sujungus Kauno medicinos universitetą ir Lietuvos veterinarijos akademiją. Šiandien LSMU – vienas didžiausių Europoje gyvybės mokslų universitetų: jame veikia 7 fakultetai, 77 mokslo ir studijų padaliniai, mokosi per 8 tūkst. studentų, iš jų – per 900 užsieniečių.