Aukštųjų mokyklų mugė: LSMU stende domėtasi ne tik medicinos studijomis

Toli gražu ne visi abiturientai tvirtai žino, kokias studijas rinksis baigę mokyklą. Tai pastebėjo kai kurie studentai - savanoriai, atstovaujantys Universitetą „Aukštųjų mokyklų mugėje 2019“. Tad besidomintiems studijų programomis moksleiviams buvo svarbu ne tik aiškiai ir patraukliai atsakyti į klausimus, bet ir suteikti progą prisiliesti prie praktinės specialybės pusės, iš arčiau pažvelgti ar patiems išbandyti tam tikrą veiklą ar įrangą.

Taip – išradingai ir patraukliai, su įvairiomis praktinėmis veiklomis – šiųmetėje „Aukštųjų mokyklų mugėje“, kuri vyko „Žalgirio“ arenoje, savo studijų programas pristatė visi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto fakultetai.

Informacija iš bendraamžio - patikimiausia

img_9087.jpg (376x240, 360x240)LSMU praktinių dirbtuvių stende nuolat gyvai šurmuliavo susidomėję moksleiviai: čia jie galėjo praktiškai pasimokyti taisyklingai gaivinti žmogų ir teisingai prižiūrėti dantis, „suleisti vaistų“ žmogui ir šuneliui, pasigaminti gelį iš vaistinių augalų ekstraktų, išbandyti „girtų“ akinių poveikį, išsitirti kūno kompoziciją, išmokti lavinti koordinaciją ir atlikti įvairias kitas, LSMU studijuojamas specialybes pristatančias veiklas.

Ypač didelio susidomėjimo susilaukė Gyvūnų mokslų fakulteto „gyvieji eksponatai“ – pitonas ir chameleonas, kuriuos buvo galima palaikyti rankose ir tuo pačiu iš jų šeimininko Vilmanto Sirotkos, LSMU studijuojančio Gyvūno ir žmogaus sąveikos programoje, daugiau sužinoti ne tik apie egzotinių gyvūnų auginimo, priežiūros ypatybes, bet ir apie pačią Gyvūnų ir žmogaus sąveikos studijų programą.

img_9027.jpg (376x240, 360x240)Plojimais išlydėta ir kita Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programos studentė – trečiakursė Gintarė Urbonavičiūtė, su savo augintine, trijų metų belgų avigane Toni „Žalgirio“ arenos amfitetatre įspūdingai pristačiusi šunų, asistuojančių terapijai, galimybes. Į pristatymą įsitraukė ir susirinkę moksleiviai, davę komandas ir įvairias užduotis puikiai išdresuotai aviganei. 

Studijų mugių metu tiesiogiai ir aktyviai bendrauti su abiturientais Universiteto studentai savanoriai skatinami jau ne pirmus metus: apklausos rodo, jog būtent jau besimokančiųjų asmeninis pavyzdys, patirtis, konsultacijos ir patarimai moksleiviams yra patraukliausi ir veiksmingiausi renkantis būsimąsias studijas.

Daugėja ir besidominčių, ir stojančiųjų

Pasak Gyvūnų mokslų fakulteto dekano doc. Rolando Stankevičiaus, į šiųmetę mugę egzotinių gyvūnų atgabenta ne atsitiktinai: šių gyvūnų mėgėjų, augintojų daugėja tiek Kaune, tiek Lietuvoje – vadinasi, reikės ir šios srities specialistų. Tad jau nuo šių mokslo metų Gyvūno ir žmogaus studijų programoje šalia kinologijos ir žirgininkystės galima rinktis ir egzotinių gyvūnų specializaciją.

„Mylinčių ir norinčių auginti įvairius gyvūnus daugėja. Žmonės pastebi, kad augintinis namuose jau pats savaime yra tam tikra terapija: bendravimas su juo ramina, mažina stresą. Puiku, kad palaipsniui daugėja ir besidominčių, ir studijuojančiųjų Gyvūno ir žmogaus sąveikos programoje: jau pernai priimta gerokai daugiau pirmakursių, kuriais džiaugiamės: imlūs, smalsūs, motyvuoti, jiems puikiai sekasi“, –  pasakojo doc. R. Stankevičius.

muge1.jpeg (376x240, 375x240)Ne mažesnis šurmulys virė ir pagrindinėje Aukštųjų mokyklų mugės erdvėje, prie informacinio LSMU stendo: čia fakultetų atstovai ir studentai savanoriai moksleiviams intensyviai teikė informaciją apie priėmimo į LSMU studijų programas sąlygas, pasakojo apie studijas.

Šiųmetėje mugėje LSMU pristatė 19 pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų.

Ir šiemet būsimuosius studentus pirmiausia domino konkursinio balo sandara, priėmimo į Universitetą tvarka.

Domėtasi ir įsidarbinimo galimybėmis

Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė pasakojo, jog moksleivius domino, kokius dalykus reikia studijuoti ruošiantis farmacijos studijoms, kokie konkursiniai balai stojant į šią programą, kokias temas galima rinktis baigiamajam magistro darbui, kokios įsidarbinimo galimybės, kaip greitai po studijų baigimo farmaciją studijavę absolventai suranda darbą.

„Farmacijos krypties magistrai – paklausūs specialistai. Jų įsidarbinimo procentas po studijų – vienas aukščiausių Lietuvoje ir siekia 98,2 proc. po 6 mėn., o tai rodo didelį farmacijos specialistų poreikį Lietuvos darbo rinkoje. Džiugu, kad mugės metu Farmacijos fakulteto studentai taip nuoširdžiai ir išsamiai atsakinėjo į visus moksleivių klausimus, o abejojančius dar ir padrąsindavo. Nemažą būrį moksleivių pritraukė praktiniai užsiėmimai: vaistinių augalų atpažinimo viktorina, galimybė patiems išgauti gelių su lietuviškos trispalvės vaistinių augalų ekstraktais, arba presu bei rankomis pagaminti kapsulių ir žvakučių“, – pasakojo prof. R. Morkūnienė.

„Vis didesnė dalis mokinių ateina jau tvirtai apsisprendę ir žinantys, ką nori studijuoti, užduoda tikslingus klausimus, domisi savanorystės galimybėmis“, – įspūdžiais iš šiųmetės mugės dalijosi Slaugos fakulteto prodekanė prof. Daiva Petruševičienė.

muge7.jpeg (376x240, 360x240)Dar viena kasmetės Kaune vykstančios „Aukštųjų mokyklų mugės“ tradicija – amfiteatre vykstančios autoritetingų politikos, švietimo, verslo atstovų diskusijos aktualiais aukštojo mokslo klausimais. Šiųmetėje diskusijoje „Studijų finansavimo koncepcija. Laisvės rinktis studijų kryptį ir valstybės intereso dermė“ dalyvavo Seimo Švietimo mokslo komiteto pirminkas Eugenijus Jovaiša, Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos universtitetų rektorių konferencijos viceprezidentas prof. Eugenijus Valatka, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė ir kt.

„Aukštųjų mokyklų mugė 2019“ Kaune – antroji iš trijų tradicinių kasmečių studijų mugių Lietuvoje: sausio 11 d.  Klaipėdoje vyko „Studijų regata“, vasario 7-9d. Vilniuje vyks „Studijos 2019“. LSMU aktyviai dalyvauja visose mugėse.

Daugiau nuotraukų „Facebooke“: http://bit.ly/LSMUstudijumuge.