Spausdinti

Aukštų svečių iš Kazachstano Respublikos vizitas

Aukštų svečių iš Kazachstano Respublikos vizitasTrečiadienį, balandžio 8 d., Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) viešėjo Kazachstano sveikatos ir socialinės plėtros ministerijos delegacija, vadovaujama viceministro Aleksejaus Cojaus.

LSMU Bibliotekoje svečius priėmė LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, LSMU kancleris, Senato pirmininkas prof. Vilius Grabauskas, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Žilvinas Padaiga bei LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė, Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė, Kauno klinikų direktorė valdymui ir plėtrai dr. Daiva Pentiokinienė bei Informacinių technologijų tarnybos vadovas Giedrius Leimonas.

Aukštų svečių iš Kazachstano delegacijos nariai domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis. Kazachstano sveikatos ir socialinės plėtros ministerijos viceministras Aleksejus Cojus, Informacinės plėtros departamento direktorė Svetlana Šubina, Elektroninės sveikatos apsaugos respublikinio centro generalinis direktorius Talgatas Nugumanovas, AB „Nacionalinės informacinės technologijos“ Architektūros departamento elektroninės vyriausybės analitikas Edilas Muchamedinas domėjosi bendradarbiavimo su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu galimybėmis, Kauno klinikų, kaip universiteto ligoninės, darbo, veiklos ir plėtros specifika bei struktūra ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistema apskritai.

Apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, jo šiandieną, istorines ištakas ir pertvarkos metus svečiams pasakojo LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas, LSMU kancleris, Senato pirmininkas prof. V. Grabauskas bei LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Ž. Padaiga. LSMU SF dekanė prof. J. Macijauskienė kalbėjo apie slaugytojų, turinčių universitetinį išsilavinimą, studijas.

Apie Kauno klinikas svečiams pasakojo ir į klausimus atsakė direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. L. Jaruševičienė, direktorė valdymui ir plėtrai dr. D. Pentiokinienė bei Informacinių technologijų tarnybos vadovas G. Leimonas. Svečius ypač domino informacinės technologijos ir Kauno klinikose diegiami informacinių technologijų bei su jomis susiję projektai.Aukštų svečių iš Kazachstano Respublikos vizitas

Apie Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą ir jos plėtrą per 25 Lietuvos nepriklausomybės metus pasakojo LSMU kancleris, Senato pirmininkas prof. V. Grabauskas bei LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Ž. Padaiga.

Atsisveikindamas bei dėkodamas svečiams už dėmesį, LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas prisiminė pirmuosius svečių iš Kazachstano vizitus ir to meto samprotavimus, kad kiti vizitai, jei jų bus, liudys apie teisingai pasirinktą bendradarbiavimo kelią. Šis ir daug kitų buvusių susitikimų paliudijo, kad tai yra tiesa.

„Ne tik jūs mokotės iš mūsų. Mes, žiūrėdami į jus ir kaip jūs perimate mūsų patirtį, taip pat mokomės“, – atsisveikindamas iki kitų susitikimų sakė LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas.

Ketvirtadienį, balandžio 9 d., Kazachstano sveikatos ir socialinės plėtros ministerijos delegacija lankėsi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijoje bei susitiko su viceministre doc. Laimute Vaideliene.

LSMU inf.