Spausdinti

Apžvelgė trauminio ligonio gydymo principus

Apžvelgė trauminio ligonio gydymo principusGegužės mėnesį, Kaune vyko didžiulio dėmesio sulaukusi konferencija „Šiuolaikinis trauminio ligonio gydymas“. Ją inicijavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Traumos komitetas. Prie renginio organizavimo prisidėjo keturios draugijos: Lietuvos chirurgų asociacija, Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugija, Lietuvos ortopedų traumatologų draugija ir Lietuvos skubiosios medicinos draugija.

Sveikindamas iš visos Lietuvos gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius, Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas, Kauno klinikų Chirurgijos skyriaus vadovas prof. Giedrius Barauskas sakė, kad tokios konferencijos poreikis brendo jau seniai, nes su traumą patyrusiais pacientais susiduria įvairių specialybių medikai.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius naujai kuriamam traumos klasteriui linkėjo tokios pačios sėkmės, kaip ir veiklą pradėjusiai širdies ir kraujagyslių sistemos ligų – insulto ir miokardo infarkto – integruotai sveikatos priežiūrai. Kalbėdamas apie artėjančius pokyčius ligoninėje, t. y. darbą naujajame Traumų ir skubios pagalbos centre, kur visą pagalbą bus galima suteikti vienoje vietoje, jis išreiškė viltį, kad tai dar labiau pagerins pagalbos galimybes trauminiams ligoniams.

Konferencijos „Šiuolaikinis trauminio ligonio gydymas“ pranešėjai diskutavo apie traumos bendros sistemos būtinybę, pagalbos trauminiams pacientams organizavimą ir tam tikrų organų traumas. Pateiktos naujausios įrodymais pagrįstos rekomendacijos, kaip reikėtų tirti trauminius ligonius, teikti pagalbą nukraujavusiems ar specifinius sužalojimus patyrusiems ligoniams. Renginio metu taip pat pristatyti įdomūs klinikiniai atvejai – visi jie sulaukė daug diskusijų, paskatino iš įvairių pusių pažvelgti į trauminio ligonio gydymo principus.

„Reikėtų pabrėžti pagrindinį konferencijos bruožą ir nuolat skambėjusį leitmotyvą – tai skirtingų specialistų, formuojančių vieningą komandą ar net plačiau – bendruomenę, kuri teikia pagalbą traumą patyrusiam pacientui, – minėjo Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas. – Be tokios funkcionalios ir nuolat besitariančios specialistų grupės efektyvus traumos gydymas sunkiai įmanomas“.  Tokio bendradarbiavimo būtinybę įrodė ir keturių Lietuvos specialistų draugijų bei asociacijų susibūrimas rengti šią konferenciją.

 

LSMU inf.