Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Jungtinės Karalystės mokslininkais

Šiųmetis tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ paskatino tarptautinį bendradarbiavimą, pagyvėjo susidomėjimas galimybėmis užmegzti ryšius mokslo ir inovacijų srityse.

Prieš prasidedant forumui, rugsėjo 25 d., Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose apsilankė garbi viešnia iš Jungtinės Karalystės (JK) – prof. Jacqueline Oldham iš JK Mančesterio universiteto bei Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje mokslo ir inovacijų koordinatorė Baltijos valstybėms Miglė Masaitytė.

Svečių apsilankymo tikslas – daugiau sužinoti apie Universiteto ir Kauno klinikų mokslo tiriamąją veiklą, pagrindinius projektus, diegiamas inovacijas, užmegzti glaudesnius kontaktus, sužinoti sritis, kuriose Universitetas norėtų bendradarbiauti.

Su viešniomis susitiko gausus būrys LSMU atstovų, pristačiusių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų veiklą, pagrindinius šiuo metu vykdomus projektus ir kitas tarptautines iniciatyvas. Susitikime dalyvavo Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms dr. Tomas Lapinskas, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė, Plėtros tarnybos vadovė Laima Matusevičienė, Sveikatos inovacijų vystymo centro vadovė Justina Januševičienė, Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė, Slaugos fakulteto prodekanė prof. Daiva Petruševičienė, LSMU MA Onkologijos mokslo laboratorijos vadovė doc. Rasa Ugenskienė.

Prof. Jacqueline Oldham, skaičiusi pranešimą ir tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics“, taip pat yra Mančesterio inovacijų slėnio Manchester‘s Oxford Road Corridor strateginių iniciatyvų direktorė. Susitikime su Universiteto atstovais viešnia pristatė atstovaujamas institucijas ir pakvietė LSMU bendradarbiauti atliekant tyrimus, kuriais siekiama gerinti sveikatos priežiūrą, sveikatą  ir mažinti išlaidas.

Viešnia domėjosi Universiteto ir Kauno klinikų patirtimi, klinikiniais tyrimais, personalizuota medicina ir diagnostika, aukštosiomis medicinos technologijomis. Profesorė pasidžiaugė LSMU Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos specialistų patentuotu išradimu, padedančiu įtarti ankstyvą gerklų vėžį.

Profesorė mano, kad su LSMU būtų galima bendradarbiauti, atliekant epidemiologinius stebėjimo tyrimus, taip pat atliekant tyrimus onkogenetikos ar slaugos srityse. Prof. Jacqueline Oldham pakvietė LSMU atstovus dalyvauti 2019 m. kovo mėnesį Mančesteryje vyksiančiame kongrese, surengti praktinius užsiėmimus, susitikti su sričių, kuriose LSMU norėtų bendradarbiauti, atstovais.