Spausdinti

Airijoje didėja susidomėjimas studijomis LSMU

Airijoje didėja susidomėjimas studijomis LSMUTarptautinių ryšių ir studijų centro darbuotojos Rūta Antanaitienė ir Milda Mankelevičienė lankėsi Dubline kovo 8 – 13 d. Vizito programa buvo intensyvi: dvi stojamojo testo sesijos, studijų paroda, vizitai į Lietuvos Respublikos ambasadą ir lietuvių bendruomenės Airijoje  šeštadieninę lituanistinę mokyklą 4 VĖJAI.

Universiteto atstoves maloniai priėmė JE Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė ir jos patarėja p. Gabrielė Klimaitė - Želvienė. Susitikimo metu perdavėme naujausią informaciją apie studijų galimybes LSMU, pakvietėme apsilankyti studijų parodoje. P. Rasa  Adomaitienė pažymėjo, kad Airijos piliečiai domisi studijų galimybėmis Lietuvoje, tačiau universiteto reklama ir studijų pristatymą dar būtų galima plėtoti, taip pat ambasadorė pastebėjo, kad dėl plačiai išvystytos gyvulininkystės, Airijoje yra didelis veterinarijos specialistų poreikis – taigi būtų puiki galimybė pritraukti Airijos jaunuolius į Veterinarijos akademiją. JE ambasadorė Rasa Adomaitienė pakvietė universiteto atstoves dalyvauti Kovo 11-osios paminėjime ambasadoje, tačiau gaila, kad dėl įtempto darbo grafiko, negalėjome dalyvauti Nepriklausomybes atkūrimo šventėje.

LSMU jau antri metai bendradarbiauja su Dublino tarptautiniu parengiamųjų kursų koledžu DIFC (Dublin International Foundation College), kuriame mokosi jaunuoliai iš įvairių šalių. Čia priimama po vidurinės mokyklos ir rengiama studijoms universitetuose bei kitose aukštojo mokslo įstaigose. Prašymus studijuoti LSMU pateikė jaunuoliai besimokantys koledžo sveikatos mokslų programoje. Šį kartą laikyti stojamąjį testą ir išklausyti prezentaciją apie universitetą užsiregistravo 15 jaunuolių besimokančių DIFC,  o atvykusių iš Indijos, Nigerijos, Kinijos, Saudo Arabijos ir kitų šalių. Universiteto atstovės buvo maloniai nustebintos gerais stojamojo testo rezultatais ir interviu metu 11-ai jaunuolių buvo pasiūlytos vietos studijuoti Medicinos, Odontologijos ir Farmacijos programose. Susitikimo su DIFC verslo plėtros vadovu p. Padraig Rynn aptarta bendradarbiavimo perspektyvos, kitų metų studentų surinkimo planai, įvertinant didėjantį susidomėjimą odontologijos ir slaugos studijomis.  

Kitoje stojamojo testo sesijoje dalyvavo individualiai pateikę prašymus jaunuoliai iš Airijos. Čia atvyko 6 jaunuoliai, tačiau testą laike 4, nes du jau buvo baigę bakalauro studijas biomedicinos srityje ir po interviu bei dokumentų patikros jiems pasiūlyta studijų vietos LSMU.

Dubline rengiama Studijų paroda nėra didelė, bet joje apsilankė pakankamai daug lankytojų. LSMU sulaukė didelio dėmesio, nes metai iš metų atvykstant vis daugiau Airijos studentų į universitetą – žinia apie galimybę studijuoti medicinos mokslus LSMU pasklido šalyje. Ypač jaunuolius domino veterinarijos studijos. Tikimės, kad informacija, gauta studijų parodos metu, pasinaudos daugelis parodos dalyvių, norintys tapti gydytojais, odontologais ar veterinarais, ir pateiks prašymus studijuoti LSMU. Po pamokų šeštadieninėje mokykloje parodą aplankė Lietuvos jaunuoliai, kurių šeimos gyvena Airijoje.  Jie domėjosi galimybėmis studijuoti įvairias specialybes Lietuvos aukštosiose mokyklose. Kadangi šie jaunuoliai vidurinį išsilavinimą įgyja Airijoje, įstoti per LAMA BPO yra sudėtinga, viena iš kliūčių – lietuvių kalbos egzaminas.

Surinkę nemažą grupę būsimų LSMU studentų, paskleidę “gerąją žinią” apie medicinos mokslų studijų galimybes LSMU, grįžome į universitetą toliau vykdyti tarptautinių studentų priėmimą 2016/2017 akademiniams metams.

 

TRSC inf.