Vilniuje pagerbti Kauno klinikų medikai

 Vilniuje pagerbti Kauno klinikų medikaiLietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pagerbė šalies gydytojus, slaugytojus ir sveikatos apsaugos darbuotojus. Iškilmingos ceremonijos metu Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas LSMU prorektorei studijoms, Neurologijos klinikos vadovei prof. habil. dr. Daivai Rastenytei ir ilgamečiam Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojui Jaunučiui Marijonui Tamašauskui. Jie taip pat apdovanoti Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu. Nuo šių metų įsteigti ir pirmą kartą įteikti nusipelniusio šalies slaugytojo apdovanojimai.

Kauno klinikų Neurologijos skyriaus vyr. slaugytojai-slaugos administratorei Rimutei Šimkuvienei ir Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vadovui Antanui Pužui įteiktos Premjero padėkos už ilgametį darbą ir sektiną pavyzdį šalies medikų bendruomenei.

Lietuvos medicinos darbuotojo dienos istorija nukelia į 1918-uosius metus, kai nepriklausomos Lietuvos valstybės tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos Komisija. Garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Ir tik 2004 m. LR Seimo sprendimu Lietuvos medicinos darbuotojų diena buvo įteisinta Atmintinų dienų įstatymu.

Šiandien, praėjus daugiau nei devyniems dešimtmečiams, žvelgiant į Lietuvos medicinos istoriją, jos plėtros tendencijas ir ateities perspektyvas, galima drąsiai skelbti apie šalies medicinos mokslo ir praktikos pasiekimus, didžiuotis reikšmingomis pergalėmis ir įžvelgti skaudžias klaidų pamokas. Semiantis išminties ir patirties iš savo, kitų Europos Sąjungos narių bei progresyvių pasaulio valstybių sveikatos sistemos modelių, sukauptas didžiulis šalies medicinos šviesuomenės žinių, protų ir širdžių potencialas, pelnęs tarptautinį pripažinimą.

 

LSMU inf.