Spausdinti

Stažuotė Suomijos „Aisti“ klinikoje

Stažuotė Suomijos „Aisti“ klinikojeKalbame su LSMU Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos veterinarijos gydytoja Dalia Juodžente.

Papasakokite, kokioje klinikoje Jūs stažavotės, kiek laiko truko stažuotė?

Stažuotę atlikau Suomijoje, Vantos mieste esančioje smulkiųjų gyvūnų veterinarinės neurologijos ir ortopedijos klinikoje „Aisti“. Stažuotė truko tris savaites. Į šią kliniką vykau jau ketvirtą kartą.

Kas inicijavo Jūsų stažuotę?

Stažuotės iniciatorė esu pati, tačiau labai prisidėjo Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovė dr. B. Karvelienė, sudarydama sąlygas išvykti tobulinti savo žinias. Į stažuotę vykau pagal Erasmus+ programą, todėl esu labai dėkinga LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centrui už sudarytas sąlygas.

Kokios srities žinias gilinote ir kokią naują patirtį įgijote?

Šį kartą stažuotės tikslas buvo minimaliai invazinė chirurgija, jos principai, atlikimas. „Aisti“ klinikoje šio tipo operacijos gyvūnams yra atliekamos kasdien, todėl gavau labai daug praktinių patarimų. Operacijų metu asistavau gydytojai, todėl sukaupiau nemažai patirties, kaip reikėtų elgtis įvairiais atvejais atliekant, pvz., artroskopijas.

Kokius gydėte gyvūnus?

Pagrindiniai pacientai – šunys ir katės, turintys problemų su galūnėmis ir stuburu.

Ar galėtumėte pakomentuoti, palyginti gyvūnų šeimininkų poreikius Lietuvoje ir Suomijoje?

Iš tikrųjų Suomijoje žmonės labai rūpinasi savo augintiniais ir investuoja į jų gydymą. Šioje šalyje yra labai populiarūs užsiėmimai su šunimis kaip persekiojimo varžybos, paieškos varžybos, ,,Agility“. Šeimininkai yra labai motyvuoti ir daug laiko praleidžia su savo augintiniais gamtoje. Ten augintiniai yra lyg lygiaverčiai šeimos nariai. Labai daug žmonių laiko gyvūnus, todėl veterinarijos gydytojai turi nemažai darbo.

Kurie kolegos ir kodėl paliko Jums neišdildomą įspūdį?

Visi klinikos veterinarijos gydytojai yra savo srities specialistai, puikiai atlieka savo darbą. Klinikos vadovas neurologas Sigitas Čižinauskas puikiai išmano savo darbą, nešykšti patarimų įvairiais atvejais. Daugiausia teko dirbti su Europos diplomante veterinarinės chirurgijos srityje Silvia Jauernig. Labai puikus žmogus, žymi specialistė, labai paprastai perteikianti sudėtingus dalykus. Vien dirbti šalia jos yra didelė garbė, nes, deja, mes mūsų šalyje tokių specialistų neturime.

Ar galėtumėte palyginti kolegų Lietuvoje ir Suomijoje darbo sąlygas?

Suomijoje darbo sąlygos yra geresnės negu Lietuvoje, tačiau mes sparčiai vejamės savo kolegas. Šiuo metu mūsų universitetinė klinika įsigijo skaitmeninį rentgeno aparatą, kuris labai palengvina darbą. Klinikoje įrangos daugėja, todėl gerėja darbo sąlygos. Aišku, Suomijoje žymiai skiriasi paslaugų kainos.

Kokia tobulinimosi reikšmė, galbūt tai susiję su tam tikrais Jūsų, kaip specialistės, ateities planais (bendri projektai, operacijos ir t. t.)?

Buvo stiprinami ryšiai su ten dirbančiais veterinarijos gydytojais, kad praktikuotis galėtų važiuoti ir mūsų universiteto studentai.

 

LSMU inf.