Renginys „Šeimos savaitgalis su augintiniu“ sulaukė didelio būrio šeimininkų su savo augintiniais

Renginys „Šeimos savaitgalis su augintiniu“ sulaukė didelio būrio šeimininkų su savo augintiniais (Mildos Žemaitytės nuotr.)Santakos parke įvyko LSMU Veterinarijos akademijos Studentų asociacijos (VASA) kasmetinis renginys „Šeimos savaitgalis su augintiniais“. Šventės metu netrūko juoko, gyvūnų garsų bei šeimininkų su įvairiausiais augintiniais: voverėmis skraiduolėmis, ežiukais, triušiais bei dideliu būriu mažų ir didelių šunų.

„Mums nesvarbu naminio gyvūno dydis, veislė, – šventės dalyviams kalbėjo VASA renginio kuratorė Eglė Balkauskaitė. – Mūsų tikslas – atkreipti dėmesį į naminius gyvūnus, mokyti su jais elgtis atsakingai, sumažinti gyvūnų skaičių prieglaudose.“

Šiemet lankytojai buvo stebinami naujovėmis: pirmą kartą įkurta „Kaimo zona“, kurioje kiekvienas galėjo susipažinti su gyvūnais: asiliuku Klevuku, avyte Doli, poniu Zefyru, alpakomis Grynča ir Magu, ožkomis ir naminiais paukščiais – antimis bei vištomis.

Prieš renginio pradžią įvyko pirmąkart Lietuvoje surengtas 1000 metrų masinis bėgimas su augintiniais, skirtas Tarptautinei veterinarijos dienai paminėti.

Renginio lankytojai turėjo galimybę priglausti beglobius gyvūnus; veislynų atstovai pristatė bei pasakojo apie įvairias šunų bei kačių veisles, jų auginimo ypatumus; veterinarijos gydytojai teikė nemokamas augintinių apžiūras. O mažieji žiūrovai buvo lepinami pramogomis „Vaikų zonoje“.

Netrūko ir gyvos muzikos: Santakos parke koncertavo pirmojo Lietuvos „X faktoriaus“ nugalėtoja Giedrė Vokietytė bei grupė „Original Copy“.

 

Andra Puidokaitė