Spausdinti

Olimpiada – ne vien sportininkų rūpestis

Olimpiada – ne vien sportininkų rūpestisLSMU MA Reabilitacijos klinikos sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius grįžo iš Šveicarijos, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) būstinės Lozanoje, kurioje jam buvo iškilmingai įteiktas TOK sporto medicinos gydytojo diplomas. Šis diplomas vainikavo 2 metus trukusias sporto medicinos gydytojo programos neakivaizdines studijas, organizuojamas Tarptautinio olimpinio komiteto. Tai – pirmoji šios srities studijų programos absolventų laida. Ją baigė 57 gydytojai iš viso pasaulio.

„Gausiausiai dalyvavo japonai – net 6 gydytojai. Japonų laukia nenumaldomai artėjanti 2020 m. vasaros olimpiada Tokijuje, jai Japonija jau rengiasi“, – grįžęs į Lietuvą pasakojo dr. G. Tankevičius, studijų metu susipažinęs su kolegomis iš JAV, Australijos, Šveicarijos, Brazilijos, Egipto, Portugalijos, Irano, Indijos ir kt. šalių.

Kaip teigia organizatoriai, šių kursų baigimo diplomas yra tarsi olimpinė kartelė.

Studijų tikslas – nustatyti įrodymais grįstos medicinos standartą, kurį taikys viso pasaulio sporto medicinos gydytojai. Studijų metodikas pripažįsta Olimpinis komitetas.

„Studijų programoje didelis dėmesys skirtas sportininkui, jo sveikatai. Svarbu, kad jis nežalotų, rūpintųsi savo sveikata, o sportinė karjera būtų ilgalaikė ir sportininkas nejaustų neigiamų savo sportinės karjeros padarinių. Studijų programoje daug dėmesio skiriama sportiniam sąžiningumui, gydytojo etikai ir kt.“, – dr. G. Tankevičius džiaugiasi, kad mokslai davė daug ne vien žinių, bet ir pamokė geranoriško bendravimo su kolegomis, suteikė pasitenkinimo jausmų – esi išgirstas diskusijose su įvairių pasaulio šalių sporto medicinos gydytojais.

„Studijų lektoriai – iš gerai žinomų 9 pasaulio olimpinių sporto medicinos centrų. Įspūdį paliko patirtis Norvegijoje, kurioje vyko praktikinis egzaminas. Gyvenome olimpiniame kaimelyje, matėme infrastruktūrą, jos privalumus“, – įspūdžiais dalijasi dr. G. Tankevičius, kuriam teko lankytis įvairiose šalyse, stažuotis JAV.

Kaip pasakojo dr. G. Tankevičius, studijų krūvis – 400 val. per metus, per 2 metus – 800 valandų. Didžioji studijų dalis – internetu, namų darbai ir 6 atsiskaitymai – straipsnių analizė, recenzijų rašymas, sporto medicinos strategijų kūrimas ir kt. Šių neakivaizdinių studijų dalyvių amžiaus vidurkis – apie 40 metų, beveik pusė – turi mokslo vardus. Stebėdamas besimokančius dalyvius, Tarptautinis olimpinis komitetas atsirenka gydytojus, kuriuos kvies dirbti olimpinių žaidynių metu, taip pat – diegti projektus, susijusius su sportinių traumų profilaktika, visuomenės švietimu ir kt.

Su diplomu grįžęs iš Šveicarijos ir dalydamasis įspūdžiais dr. G. Tankevičius džiaugiasi naujomis žiniomis ir pažintimis, užsimezgusiu bendradarbiavimu. Įgytas žinias dr. G. Tankevičius perduos studentams, olimpinius standartus atitinkantį gydymą pritaikys kasdieninėje praktikoje dirbdamas su pacientais.

Dr. G. Tankevičius jau gavo kvietimą 2016 m. olimpiadoje Rio de Žaneire (Brazilija) prisijungti prie organizatorių medicinos personalo. Na, o kol kas Lietuvos nacionalinės moterų krepšinio komandos gydytojas dr. G. Tankevičius su krepšininkėmis rengiasi į Europos čempionatą. Palinkėsime jiems sėkmės.

 

LSMU inf.