Spausdinti

LSMU Veterinarijos akademijos studentų susitikimas su gyvūnų mylėtojais

VA studentų susitikimas su gyvūnų mylėtojais„Vaivorykštės“ gimnazijos stadione Gargžduose nuo ankstyvo ryto šurmuliavo žmonės. Visi laukė susitikimo su atvykusiais gyvūnų mylėtojais, kurie buvo kviesti paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną. Šventėje, į kurią susirenka būrys dalyvių, laukiami buvo visi – ir maži, ir dideli, nepamirštant ir jų augintinių.

Šeštus metus iš eilės Gargžduose vykstančią Pasaulinės gyvūnų dienos šventę pamėgo ne tik netoliese gyvenantys vaikai ir jų tėveliai, bet ir kasmet vis didėjantis būrys miestelio svečių. Šventėje šiemet buvo galima paglostyti ne tik įvairiausio plauko kates ir šunis, bet ir įvairių egzotinių, ne kiekvieno lietuvio namuose randamų augintinių, kaip nykštukinė voverė skraiduolė, žaltys, sraigė ar gigantiškas voras.

Tradiciškai šventės metu buvo renkamas stilingiausias, į šeimininką panašiausias augintinis, mažiausias, didžiausias bei neįprasčiausias gyvūnas. Taip pat šiemet šventės metu buvo siekiama fotorekordo, kurio tikslas buvo per kelias valandas užfiksuoti kuo daugiau šventės svečių ir jų augintinių. Renginio metu visi buvo kviečiami sušokti specialiai šventei sukurtame „Flash Mob“,  kuriame šokdami žmonės formavo kačiuko veidelio ir širdies figūras. „Flash Mob“ palaistė smarkus lietus, kuris neišgąsdino  dalyvių, o tik privertė meiliau tilpti visose palapinėse ir smagiau bendrauti su jose esančiais specialistais.

LSMU Veterinarijos akademijos studentų susitikimas su gyvūnų mylėtojais (A. Samausko nuotr.)Renginio metu dalyviai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose konkursuose bei stebėti dresuotų šunų pasirodymus. Žmonių netrūko prie palapinių, kuriuose naudingais patarimais dalijosi profesionalūs dresuotojai, veterinarijos gydytojai, gyvūnų stilistai bei gyvūnų mitybos specialistai. Tarp jų savo palapinę („Būsimo šeimininko akademiją“) įkūrė ir LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacija (VASA), kuri jaunuosius šventės dalyvius žaidimų pagalba supažindino su gyvūnų sandara, demonstravo skirtumus tarp įvairių gyvūnų rūšių, kvietė išbandyti melžimo muliažą, rodė įvairias ląsteles pro mikroskopą,  konsultavo, kaip išsirinkti sau tinkamą augintinį,  dėliojo šmaikščią dėlionę, o besidomintiesiems pasakojo apie veterinarijos ir gyvulininkystės technologijų studijas. Ką nors naujo sužinojo ir pamatė tiek mažas, tiek didelis.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 m. po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Agnietė Švedaitė