Spausdinti

LSMU meno kolektyvams – aukščiausi mėgėjų kolektyvų kategorijos įvertinimai

LSMU meno kolektyvams – aukščiausi mėgėjų kolektyvų kategorijos įvertinimaiLSMU tautinių šokių ansambliui „Ave vita“ ir mišriam chorui „Neris“ suteikta pirmoji (aukščiausia) kategorija, o tautinių šokių kolektyvui „Džigūnas“ – antroji kategorija.

Meninį kolektyvų lygį Lietuvos liaudies kultūros centras nustato pagal meno kolektyvų repertuaro sudėtingumą, gebėjimą atkurti stilių, žanro, laikotarpio, regionų kultūros tradicijų ypatumus. Taip pat vertina meninių interpretacijų originalumą, kūrinių atlikimo techniką. Kategorijos skyrimo metu apžvelgiami kolektyvų veiklos rezultatai, dalyvavimas dainų šventėje, Lietuvos, tarptautiniuose ar regioniniuose konkursuose geriausio mėgėjų kolektyvo laureato vardo laimėjimas.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave vita“ savo kūrybinę biografiją pradėjo 1946 metais. Vadovaujamas meno vadovo Kazimiero Kondratavičiaus ansamblis iš naujo subūrė vokalinę ir instrumentinę grupes. Ansamblyje šoka, dainuoja ir groja apie 100 Universiteto studentų. Jie, baigę studijas, pasklis po visą Lietuvą ir toliau skleis ansamblyje įgytą patirtį, meilę ir pagarbą tradicinės kultūros vertybėms.

Jaunatviškas, kupinas energijos kūrybingas studentų kolektyvas su dideliu pasisekimu koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Kroatijoje.

Akademinis choras „Neris“ – seniausias ir garsiausias Universiteto meno kolektyvas, įkurtas 1925 metais. Pamažu augdamas ir stiprėdamas 2006 metais choras atšventė 80 metų įkūrimo jubiliejų. 2005 metai, kai jam vadovauti pradėjo Tomas Lapinskas, akademiniam chorui tapo naujos pradžios ir atgimimo metais. Nuo pat pirmųjų žingsnių kolektyvas aktyviai įsiliejo į miesto ir šalies kultūrinį gyvenimą. Akademinis choras yra nuolatinis Universiteto renginių, Lietuvos ir Kauno miesto dainų švenčių, aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalių, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis.

1946 metų rudenį, Lietuvos veterinarijos akademijos pirmojo kurso studentėms Z. Jurkūnaitei, D. Gruodytei, A. Liepinaitytei, S. Budrevičiūtei, V. Milinskaitei (Buržienei) susibūrus į tautinių šokių ratelį, prasidėjo tautinių šokių kolektyvų „Džigūnas“ istorija.

Šiuo metu „Džigūnui“ vadovauja jauna Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Choreografijos katedros absolventė choreografė Vilma Urbonaitė. „Džigūnas“ – nuolatinis miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis, įvairių apžiūrų laureatas ir prizininkas, koncertavęs daugelyje šalies rajonų, miestų ir Europos šalių: Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje. Lietuvos liaudies kultūros centras šiam kolektyvui skyrė antrąją kategoriją.

 

Kultūros centro inf.