Spausdinti

Kaniterapijos pagalba – dovanotos geros emocijos

Kaniterapijos pagalba – dovanotos geros emocijosStudentų asociacijos LIMSA kvietimu, onkologinėmis ligomis sergančius suaugusius Kauno klinikų pacientus pirmą kartą aplankė Kaniterapinės pagalbos centro auklėtiniai – keturkojai „gydytojai“. Su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais šie susitikimai jau sėkmingai rengiami.

Pasitinkant vasarą, Onkologijos ir hematologijos klinikoje bei ant netoliese esančios pievelės vyko džiaugsmingas susitikimas – onkologinėmis ligomis sergantys pacientai ir juos prižiūrintys medikai gėrėjosi niufaulende Čika, bobteile Guri ir anglų kokerspaniele Eli.

Susitikimą iniciavo studentų asociacija LIMSA bei LSMU studentė Julija Mažeikaitė (MF, 3 k.) kartu su Onkologijos ir hematologijos klinikos socialine darbuotoja Rima Deltuvaite bei socialinio darbo studente Laimute Jablonskyte.

Kaniterapinės pagalbos centro vadovė Iveta Šikšniuvienė prisiminė, kad minint Pasaulinę vėžio dieną, prasidėjo gražus Vaikų ligų klinikos ir Kaniterapinės pagalbos centro bendradarbiavimas. I. Šikšniuvienės nuomone, toks bendradarbiavimas galimas ir su Onkologijos ir hematologijos klinika.

„Pasaulyje jau puoselėjama praktika, kai šunys ir onkologinėmis ligomis sergantys pacientai – sėkmingai bendrauja. Tai ypač populiaru JAV. Šioje šalyje net chemoterapijos seanso metu, jei pacientas pageidauja, kartu su juo būna ir šuo – žmogus patiria visai kitas emocijas. Žinoma, Lietuvoje reikia – kaip ir viską – pradėti, įrodyti, parodyti, kad tai veikia ir labai reikia… Džiaugiuosi, kad jau yra pradžia. Bendraujame su Vaikų ligų klinika. Visa mūsų centro komanda su didžiausiu noru kas savaitę eina į susitikimus su sergančiais vaikais. Vaikų ligų klinikos mažieji pacientai jau pasako, kokių veislių šuniukų jie laukia ateinant, – I. Šikšniuvienė tikisi, kad ir su suaugusiais onkologinėmis ligomis sergančiais pacientais viskas klostysis taip pat sėkmingai. – Teigiamos emocijos visiems – tik į gera.“

„Šį kartą į susitikimą su pacientais atėjo tik „mergaitės“, nors mūsų komandoje yra ir „berniukų“, – apie centrui priklausančius šuniukus ir kalytes pasakoja Kaniterapinės pagalbos centro vadovė. – Dirbame labai atsakingai, visi mūsų šunys yra veisliniai, prižiūrimi ir tvarkingai, atsakingai laikomi, sertifikuoti, reguliariai vedami pas veterinarą, skiepyti, turi kilmės dokumentus, išlaikė psichikos testą ir yra pripažinti tinkamais kaniterapijos pratyboms. Žinoma, jie yra skirtingų charakterių, išvaizdos, pomėgių, kaip ir žmonės, bet tuo jie mums ir įdomūs.“

I. Šikšniuvienė pasakojo remiantis kaniterapijos žiniomis, šuo kaniterapijos pratybose gali dirbti 30 min. – tokį laiko ir darbo krūvio santykį jis atlaiko geriausiai.

„Mūsų tikslas yra padėti sergančiam žmogui, bet mes stebime ir šuns elgesį, jo kūno kalbą. Jei matome, kad šuo pavargo arba neturi nuotaikos šį kartą dirbti – trumpiname laiką. Dažniau būna priešingai: matome, kad viskas gerai – leidžiame bendrauti ilgiau nei pusę valandos. Į susitikimus šunį veda tik pats šeimininkas – jis stebi ir sprendžia, kaip reikia elgtis“, – pasakojo Kaniterapinės pagalbos centro vadovė.

Pievelėje prie klinikos girdėjosi ir onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijos „Eivena“ narių džiaugsmingi balsai.

„Susirinko mūsų draugijos moterys. Džiaugiamės, kad yra tokia terapija ir jaučiamas jos teigiamas gerų emocijų poveikis. Ši diena mums tikrai pakėlė nuotaiką. Moterys laimingos, patenkintos šypsosi, glosto šuniukus ir bendrauja tarp savęs bei su medikais“, – sakė „Eivena“ draugijos pirmininkė Dalia Barauskienė.

Matau, kad susitikimo metu pacientai pasisėmė gerų emocijų, prasiblaškė, gerai praleido laiką, tapo laimingesni, džiugesni, geresnės nuotaikos, o tai padeda sveikti“, – socialinė darbuotoja R. Deltuvaitė viliasi, kad tolesnis bendradarbiavimas su Kaniterapinės pagalbos centru padės onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms įveikti ligą.

 

LSMU inf.