Spausdinti

Izraelio ambasadoriaus vizitas LSMU

Izraelio ambasadoriaus vizitas LSMUGegužės mėnesį Lietuvos sveikatos mokslų universitete lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Svečią LSMU Bibliotekoje priėmė LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Žilvinas Padaiga, prof. habil. dr. Angelija Valančiūtė bei Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė.

Susitikimo metu pristatyta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų įkūrimo istorija, studijų programos mūsų Universitete, aptartos klinikinės ir mokslinės praktikos. Kalbėdamas apie studentus iš Izraelio prof. Ž. Padaiga pažymėjo, kad jų mąstymui didžiulę įtaką daro privalomoji kario tarnyba – tokie jaunuoliai tvirtai žino, ko nori iš gyvenimo, aktyviai siekia savo tikslų. Profesoriai džiaugėsi, kad užsienio studentai ne tik kremta sunkius mokslus, bet ir laisvalaikį skiria rūpinimuisi našlaičiais, organizuoja labdaros renginius.

Izraelio ambasadorius A. Maimonas domėjosi, kokia yra LSMU paslaptis, kad tiek daug jaunuolių iš Izraelio renkasi būtent šį universitetą, klausė apie LSMU studijas baigusių izraeliečių tolesnes karjeros galimybes Lietuvoje, Izraelyje ir kitose pasaulio šalyse. Sužinojo, kad studentais iš užsienio mūsų Universitete labai rūpinamasi: jie bet kada gali kreiptis į nemokamas paslaugas teikiantį psichologą, turi asmenis (mentorius), kurie jiems padeda. Iškilus nesklandumų dėl studijų, LSMU atstovai, nuvykę į Izraelį, susitinka su tokių jaunuolių tėvais ir bendrai bando išspręsti problemą.

Pasibaigus oficialiai susitikimo daliai, pasimatyti su Izraelio ambasadoriumiLietuvoje A. Maimonu susirinko ir LSMU studijuojantys studentai iš Izraelio.

 

LSMU inf.