Spausdinti

Įspūdinga išvyka į avių ūkį

Įspūdinga išvyka į avių ūkįLietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto III k. antros grupės studentai, lydimi klinikinės diagnostikos dėstytojo doc. dr. Algirdo Černausko, lankėsi Anykščių rajone.

Studentus Pasusiemio kaime, Kavarsko seniūnijoje, pasitiko ir labai svetingai priėmė ūkininkas ir buvęs Veterinarijos akademijos auklėtinis Žilvinas Augustinavičius. Jis pasiūlė rytą pradėti nuo šilto arbatos puodelio ir pasakojimo apie jo sėkmės istoriją. Studentai turėjo puikią galimybę išgirsti viską nuo pradžios, apie studentavimo laikus, ūkininkavimo pradžią, ūkio reikalus, ir žinoma, pagrindines ūkio gyventojas – aveles. Studentai nestokojo klausimų ūkininkui ir veterinarijos gydytojui Žilvinui, pasisėmė žinių ir sužinojo nemažai naujovių apie avių auginimą. Įdomu buvo sužinoti, kad ūkininkas laiko net 1200 Vokietijos juodgalvių veislės avių, kurios pasižymi ramiu charakteriu, geromis veislinėmis savybėmis ir kasmet atveda vidutiniškai po du jauniklius. Be to, ūkininkas Ž. Augustinavičius yra Lietuvos avių augintojų asociacijos pirmininkas.

Po malonaus ryto pradžios studentai iškart kibo į darbus. Ūkininkui ir dėstytojui pademonstravus, kaip taisyklingai paimti kraują iš avies jungo venos, truputėlį drebančiomis rankomis mėgino ir studentai. Įgudus jau sekėsi puikiai. Studentų nuomone, tai neįkainojama patirtis. Tokia tarpusavio bendrystė padeda abipusiai: studentai išmoksta gausias teorines žinias pritaikyti praktikoje, o ūkininkas džiaugiasi, kad ir smulkiais, bet studentams padedant nudirbtais darbais. Studentai slapčia viliasi, kad tokių išvykų praktikos tikslais bus ir daugiau, o į bendrystę su privačiais ūkiais įsitrauks ir daugiau dėstytojų.Įspūdinga išvyka į avių ūkį

Paėmus iš 60 avelių kraujo ir apžiūrėjus visą ūkį, ūkininkas padėkojo už gerą darbą ir net Veterinarijos akademijai pasiūlė dovaną – naują gyventoją, Vokietijos juodgalvių veislės aviną. Deja, dėl transportavimo ir laikymo galimybių šios malonios dovanos teko atsisakyti. Tačiau studentai neišvažiavo tuščiomis. Jie gavo dovanų puikius kalendorius apie ūkininko Ž. Augustinavičiaus ūkį ir išsamesnę informaciją apie avių auginimą.

Studentai dėkoja savo gerbiamam dėstytojui doc. A. Černauskui už kantrybę, rūpestį ir suteiktą puikią galimybę pasisemti nepakartojamos praktikos.

 

Rūta Kelbauskaitė