Spausdinti

Sporto instituto veikla

LSMU Sporto institutas
Adresas: Tilžės g. 18, 9 korpusas, Kaunas
Tel. (8 37) 362249
El.paštas: sporto.institutas@lsmuni.lt
Kontaktai

 

Apie institutą

Mokslinį darbą institutas dirba nuo pat įkūrimo. Jame buvo tiriama studentų fizinio išsivystymo ir fizinio pasirengimo dinamika, raumenų elektrinės stimuliacijos poveikis specialiųjų medicininių grupių studentų sveikatai ir darbingumui. Instituto mokslininkai dalyvavo kuriant sveiko miesto projekto mokslinį ir praktinį pagrindimą.

Iki 2000 m. plėtojo temą – "KMA studentų ir Kauno miesto gyventojų fizinės kondicijos ir sveikatos rodiklių korekcija, taikant individualizuotus ir adekvačius organizmui fizinius krūvius".

2001-2004 m. buvo nagrinėta tema "Jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų laikysenos, antropometrinių rodiklių ypatumai ir jų ryšys su sportine veikla".

2005-2011 m. vykdomas mokslinis darbas  "Integralios kineziologijos diagnostinių technologijų ir jų taikymo praktikoje tyrimas".

2007 m. vykdant Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Vyriausybės valstybinį užsakymą išleista mokomoji knyga "Gyventojų fizinio pajėgumo testavimo ir fizinės būklės nustatymo metodika".

2008 m. vykdant projektą  "Slaugos, kineziterapijos ir ergoterapijos studijų krypčių inovatyvių mokymo(si) metodų ir formų įgyvendinimas" parengtos mokymo knygos  "Kineziologija" ir "Sporto medicinos pagrindai"  bei praktikos vadovas "Asmens fizinės sveikatos vertinimas".

instituto dėstytojai prisidėjo rengiant valstybinę programą "Valstybinė kurortologijos tyrimų 2009-2011 metams programa".

Kolektyvo iniciatyva jau daugiau kaip 15 metų atliekami universiteto studentų fizinio pajėgumo, fizinės būklės, fizinio aktyvumo, kūno kompozicijos tyrimai.

Mokslinių darbų, atliekamų institute, interesų sritys:

  1. Žmogaus judėjimo ir struktūros tyrimai, optimalių poveikių paieška.
  2. Kompleksinių sistemų teorijos taikymai (sistemų biologija).
  3. E. Sveikatos technologijų taikymai.