Spausdinti

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika

LSMU Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika
Adresas: Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel. (8 37) 32 70 41
El. paštas: veido.zandikauliu.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt
Kontaktai
Klinikos vadovas prof. habil. dr. Ričardas Kubilius

 

Apie kliniką

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje dirbama studijų, klinikinės praktikos ir mokslinio darbo kryptimis. Vienas iš pagrindinių klinikos tikslų - suteikti studentams burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgija dėstoma Odontologijos fakulteto III, IV ir V kursų bei Medicinos fakulteto VI kurso studentams. Paskaitas skaito patyrę lektoriai: prof. habil. dr. Ričardas Kubilius, prof. dr. Gintaras Juodžbalys, dr. Stasys Bojarskas, doc. dr. Albinas Gervickas, doc. dr. Dalius Sakavičius, dr. Vesta Guzevičienė, doc. dr. Gintaras Janužis, doc. dr. Algirdas Lukošiūnas. Klinikinių praktinių darbų metu Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos ambulatorijoje ar stacionare studentai patys, kontroliuojami dėstytojo, atlieka chirurginius veiksmus, tobulina chirurginius manualinius įgūdžius. Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos stacionare studentai tiria ligonius, stebi ir asistuoja įvairioms veido ir žandikaulių srityje atliekamoms operacijoms. Šių studijų metu studentai atlieka mokslinius darbus, formuojami mokslinio darbo pagrindai.

Klinikoje vyksta doktorantūros ir rezidentūros podiplominės studijos. Baigę Odontologijos fakultetą absolventai gali pasirinkti Burnos chirurgijos rezidentūros programą, o baigę Medicinos fakultetą - Veido ir žandikaulių chirurgijos rezidentūros programą. Doktorantūros studijų metu doktorantai gilina teorines veido ir žandikaulių chirurgijos žinias.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje veikia Veido ir žandikaulių chirurgijos studentų mokslinės draugijos būrelis. Būrelio moksliniu vadovu yra doc. dr. Gintaras Janužis. Būrelio veikloje dalyvauja Odontologijos ir Medicinos fakultetų studentai.

Dėstytojai, kartu su studentais, klinikinių darbų metu konsultuoja pacientus, teikia jiems reikalingą ambulatorinę pagalbą. Profesoriai ir docentai planingai konsultuoja poliklinikoje pacientus iš įvairių šalies rajonų. Kiekvienais metais ambulatorijoje suteikiama konsultacinė ar gydomoji pagalba daugiau kaip 10 000 pacientų, atliekama apie 1000 ambulatorinių operacijų.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos stacionaras – tai vienas iš trijų savarankiškų tokio profilio stacionarų mūsų šalyje, kur teikiama specializuota stacionarinė pagalba ligoniams, sergantiems veido ir žandikaulių srities ligomis. Čia gydomos veido ir žandikaulių srities traumos, uždegimai, navikai, neurostomatologinės ligos, įgimti ir įgyti defektai ir deformacijos, seilių liaukų ligos ir kt. Kai kurios operacijos, kaip neurostomatologinių ligų ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario chirurginis gydymas atliekamas tik šioje Respublikos gydymo įstaigoje.  

Klinikoje vykdomas mokslinis darbas ,,Veido traumų ir skausmų etiologijos, patogenezės bei klinikos tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas“ klausimais. Klinikos mokslininkai tobulina dantų implantų ir dantų implantacijos metodus. 

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika palaiko glaudžius ryšius su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus Rygos Stradins (Latvija), Tartu (Estija), Oulu (Suomija), Hacettepe (Turkija), Granados (Ispanija), Mičigano (JAV), Porto (Portugalija) universitetų kolegomis.