Spausdinti

Ortodontijos klinika

LSMU Ortodontijos klinika
Adresas:
J. Lukšos-Daumanto g. 6, LT-3009 Kaunas
Tel. (8 37) 387560
El.paštas: ortoadmin@dent.kmu.lt
Kontaktai

Klinikos vadovas prof. Antanas Šidlauskas

Ortodontijos specialybės kursas dėstomas Odontologijos fakulteto IV ir V kurso studentams odontologams  bei IV kurso burnos higienos specialybės studentams. Ortodontijos specialybės kurso tikslas - supažindinti studentus su veido ir žandikaulių sistemos augimo ir vystymosi ypatumais, ortodontinių anomalijų etiologija, patogeneze ir gydymo principais. Nagrinėjama pieninio, mišraus ir nuolatinio sąkandžio formavimasis, ortodontinių anomalijų diagnostikos principai. Didžiausias dėmesys skiriamas šios patologijos profilaktikos priemonėms ir gydymo metodams, naudojamiems ankstyvose ortodontinių anomalijų vystymosi stadijose, įdiegti.

Šiuo metu rezidentūroje vienu metu gali studijuoti ir dirbti 6 gydytojai rezidentai. 2008 metais klinikoje įdiegta kompiuterinė ortodontinių anomalijų diagnostikos ir gydymo planavimo programa. Bendradarbiaujant su veido ir žandikaulių chirurgais  klinikoje gydomos sunkiausios ortodontinės anomalijos,  konsultuojami ir gydomi pacientai su įgimtomis veido ir kaukolės deformacijomis.

Ortodontijos klinika bendradarbiauja su Suomijos, Danijos, Vokietijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos universitetais. Klinikos gydytojai tobulinosi Suomijoje Turku universitete, Danijoje Aarhus universitete ir Viborgo m. odontologijos klinikoje, Švedijos Goteburgo ir Vokietijoje Regensburgo universitetuose.