Spausdinti

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika

LSMU Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika
Adresas:
A.Lukšos-Daumanto g. 6, Kaunas
Tel. (8 37) 792512, (8 37) 792992
Faksas: (8 37) 792512    
El.paštas:  vaikstom@lsmuni.lt
Kontaktai

Klinikos vadovė doc. dr. Julija Narbutaitė 

Tel. (8 37) 411236, El.paštas: julija.narbutaite@lsmuni.lt 

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos tikslas – dalyvauti studentų odontologų ir burnos higienistų  rengime, atlikti mokslinius tyrimus bei teikti odontologinę pagalbą.

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika buvo įsteigta 1996m. KMA Rektoriaus įsakymu Terapinės odontologijos klinika reorganizuota  į dvi savarankiškas klinikas –  Dantų ir burnos ligų bei Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos kliniką. Tuo pačiu įsakymu Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos vadove paskirta  prof. dr.Simona Milčiuvienė. Nuo 2011 m. klinikos vadove tapo doc. dr. Julija Narbutaitė.

Pagrindinė  mokslo veiklos kryptis – Žmogaus ekologija, sveikatos apsauga ir burnos ligų profilaktika.

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje studijuoja Odontologijos fakulteto odontologijos ir burnos higienos specialybės studentai. Vaikų odontologijos ir odontologinių ligų profilaktikos kursas dėstomas Odontologijos fakulteto odontologijos specialybės III - V kurso studentams, įvairios disciplinos I - IV kurso burnos higienos specialybės studentams. Klinikoje studijuoja taip pat ir odontologijos specialybės užsienio studentai.

Klinikoje rengiami gydytojai rezidentai: vaikų dantų odontologo rezidentūra trunka tris metus. Vaikų odontologijos rezidentūroje gali studijuoti absolventai, baigę Odontologijos fakultetą ir pirminę rezidentūrą (internatūrą). Šiuo metu klinikoje studijuoja septyni rezidentai. Baigusieji antrinę rezidentūrą įgyja gydytojo vaikų odontologo specialybę ir kvalifikacinę kategoriją.

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje studijuoja trys odontologijos mokslo krypties doktorantai, kurie atlieka mokslinius tyrimus ir rengia disertacijas pasirinktomis mokslinėmis temomis.

Klinikoje gydytojai - vaikų odontologai konsultuoja visos Respublikos vaikus dantų ėduonies ir kitų burnos ligų, diagnostikos, gydymo ir profilaktikos klausimais. Klinikoje teikiama I, II ir III lygių konsultacinė pagalba. Pirmo lygio odontologinės paslaugos teikiamos Kauno klinikų Šeimos klinikos mažiesiems pacientams. Klinikos gydytojai atlieka dantų sanacijas bendrinėje nejautroje pacientams iki 3 metų amžiaus ir negalią turintiems vaikams. Taip pat klinikoje dirbantys burnos higienistai  ir gydytojai vaikų odontologai atlieka odontologinių ligų profilaktikos procedūras.

 

Klinikoje tobulinasi šalies bendros praktikos odontologai ir odontologai specialistai bei burnos higienistai. Gydytojams odontologams siūloma rinktis tokias tobulinimosi kursų temas:

  • Pieninių dantų ėduonies ir jų komplikacijų diagnostikos, gydymo ir profilaktikos ypatumai.
  • Odontologinių ligų profilaktika.
  • Vaikų dantų traumos.
  • Nekariozinės dantų ligos.

Burnos higienistams siūloma pagilinti žinias temoje "Odontologinių ligų profilaktika ir profesionali burnos higiena".

Klinika daugelį metų dalyvauja Vaikų dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programoje, teikia konsultacinę pagalbą gydytojams odontologams rengiant įvairias burnos ligų profilaktikos programas. Klinikos specialistai yra Lietuvos Odontologų rūmų nariai, komisijų nariai, Lietuvos vaikų odontologų draugijos nariai, kurie teikia įvairius pasiūlymus odontologinės priežiūros srityje. Taip pat klinikoje dirbantys burnos higienistai yra Lietuvos burnos higienistų draugijos nariai. Klinikos darbuotojai palaiko bendradarbiavimo ryšius su įvairių Europos šalių odontologais ir mokslininkais.