Spausdinti

Streso ligų skyrius (dienos stacionaras/stacionaras)

Registracija (dienos stacionaras/stacionaras)  

tel. 8(460) 30033 arba 8 (460) 30039,
Darbo dienomis – 8–16 val.

Streso ligų skyriaus vedėjas - gyd. psichiatras Saulius Liutkus

 

Žmonės gyvena vienas kito prieglobstyje (Airių patarlė)

 

Nerimas, padidėjęs jautrumas ar dirglumas, sutrikęs miegas, slegiančio liūdesio jausmas, įsitempęs kūnas, nemalonūs pojūčiai širdies srityje, žarnyno bei skrandžio diskomfortas, nepaliaujantys galvos skausmai, kurių priežasties nerodo daugelis tyrimų ir kurie lieka neaiškūs įvairių specialybių gydytojams. Tai simptomai ir būsenos, sukeltos ūminio ar lėtinio streso, kuris sąlygoja nerimo, depresinius, somatoforminius ir kitus neurozinius sutrikimus.

2007 m. rugpjūčio mėn. įkurto Streso ligų skyriaus su dienos stacionaru tikslas – padėti žmonėms, išgyvenantiems gyvenimo krizes, kenčiantiems nuo minėtų sutrikimų.

Streso ligų skyriaus tikslas - palengvinti gydymosi procesą (nesuvoktus vidinius konfliktus ir išgyvenimus lengviau išreikšti vizualiais pavidalais, silpniau reguliuojamais sąmonės cenzūros, nei juos išreiškiant verbaliu būdu). Sutelkti dėmesį į išgyvenimus ir pojūčius (kūrybos procesas sukuria plačias galimybes eksperimentavimui su kinetiniais ir vizualiais pojūčiais bei jų suvokimo, įsisavinimo ugdymui) bei išsiugdyti vidinės kontrolės jausmą (spalvų ir formų erdvės tvarkymui, komponavimui), kūrybinius gebėjimus ir pakelti savivertę (atrastų sugebėjimų, kūrybiškumo ir jų ugdymo teikiamas malonumas).

 

Streso ligų skyriuje teikiamos šios paslaugos:

Streso ligų skyriuje dirba:

Skyriaus vedėjas gyd. psichiatras – S. Liutkus

Gyd. psichiatrai –  A. Vagonis, doc. dr. V. Steiblienė

Medicinos psichologai – T. Kaminskaitė, N. Gulbinaitė, R. Kasperavičienė, J. Navickienė, V. Kniukštienė

Vyresnioji slaugytoja – D. Veidmonienė

Psichikos sveikatos slaugytoja – I. Adinavičienė