Spausdinti

Apie kliniką

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Neuromokslų instituto (NI) Palangos klinika (iki 2018-01-01 Elgesio medicinos instituto klinika) teikia paslaugas nuo 1976 metų. Klinika yra Palangos centre, netoli miesto parko ir jūros. Palanga yra vienas iš populiariausių ir garsiausių Lietuvos kurortų, kuriame galima ne tik pailsėti, bet ir gydytis, stiprinti savo sveikatą. Natūralūs gamtos ištekliai (saulės vonios, jodo ir pušų aromato prisotintas oras, jūra, smėlio paplūdimiai) bei klinikoje taikomi gydymo metodai tonizuoja, grūdina ir padidina organizmo atsparumą ligai, normalizuoja psichofiziologinius procesus, medžiagų apykaitą bei didina grąžintiną sveikatą, užkirsdami kelią negaliai.

 

Per metus klinikoje gydoma apie 1000 pacientų, sergančių išemine širdies liga, po ūmaus miokardo infarkto, chirurginių širdies ir kraujagyslių operacijų, sergantys komplikuota išemine širdies liga su gretutiniais susirgimais, asmenys, turintys psichikos ir elgesio bei miego sutrikimų. Pacientams taikomas medikamentinis gydymas, fizinė reabilitacija (kineziterapija, masažas, fizioterapija), šviesos terapija, psichoterapija (dinaminė, kognityvinė, egzistencinė), kompiuterizuotas poligrafinis miego tyrimas su EKG monitoravimu. Taip pat yra teikiamos mokslo daktarų, gydytojų specialistų (kardiologo, endokrinologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, psichiatro ir psichoterapeuto) konsultacijos bei atliekami įvairūs tyrimai (ilgalaikis EKG stebėjimas Holterio monitoriumi, echokardioskopija, veloergometrija, skydliaukės echoskopija su aspiracine biopsija, biocheminiai, hormonų ir kt. kraujo tyrimai).

Šiuo metu LSMU NI Palangos klinikoje veikia 72 stacionarinės lovos, dirba 3 habilituoti daktarai, 7 mokslo daktarai, specialistai (fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, gydytojai kardiologai, psichiatrai, psichoterapeutai, psichologai, endokrinologai, socialinis darbuotas, kineziterapeutai, ergoterapeutas). Klinika aprūpinta modernia medicinine įranga. Klinikoje įdiegtos LSMU Neuromosklų instituto mokslininkų parengtos tyrimo ir gydymo metodikos.

Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse mokslo programose. Kartu su patyrusiais gydytojais klinikoje dirba medicinos rezidentai ir doktorantai, kurių entuziazmas ir energija perduodami visam klinikos personalui.

Klinikoje sudaromos individualios pacientų būklės stebėjimo programos, parenkama individuali gydomoji mankšta, masažas, autogeninės treniruotės, relaksacijos procedūros, psichologų konsultacijos, vykdomas pacientų ir jų šeimos narių mokymas apie išeminę ligą, racionalią mitybą, rizikos veiksnius.

 

Negalima gydyti kūno, negydant sielos. Sokratas


Nusiteikimas lavinti tik kūną, atmetant mintį ir dvasią – žemina žmogų. Susikaupimas lavinti tik protą ir mintį – kenkia ištvermei ir stiprumui. Visada ir visur reikia išlaikyti darną tarp fizinių, protinių ir dvasinių pratimų. Sokratas