Palangos klinikos veikla

 • Apie kliniką

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Neuromokslų instituto (NI) Palangos klinika (iki 2018-01-01 Elgesio medicinos instituto klinika) teikia paslaugas nuo 1976 metų. Klinika yra Palangos centre, netoli miesto parko ir jūros. Palanga yra vienas iš populiariausių ir garsiausių Lietuvos kurortų, kuriame galima ne tik pailsėti, bet ir gydytis, stiprinti savo sveikatą. Natūralūs gamtos ištekliai (saulės vonios, jodo ir pušų aromato prisotintas oras, jūra, smėlio paplūdimiai) bei klinikoje taikomi gydymo metodai tonizuoja, grūdina ir padidina organizmo atsparumą ligai, normalizuoja psichofiziologinius procesus, medžiagų apykaitą bei didina grąžintiną sveikatą, užkirsdami kelią negaliai.

   

  Per metus klinikoje gydoma apie 1000 pacientų, sergančių išemine širdies liga, po ūmaus miokardo infarkto, chirurginių širdies ir kraujagyslių operacijų, sergantys komplikuota išemine širdies liga su gretutiniais susirgimais, asmenys, turintys psichikos ir elgesio bei miego sutrikimų. Pacientams taikomas medikamentinis gydymas, fizinė reabilitacija (kineziterapija, masažas, fizioterapija), šviesos terapija, psichoterapija (dinaminė, kognityvinė, egzistencinė), kompiuterizuotas poligrafinis miego tyrimas su EKG monitoravimu. Taip pat yra teikiamos mokslo daktarų, gydytojų specialistų (kardiologo, endokrinologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, psichiatro ir psichoterapeuto) konsultacijos bei atliekami įvairūs tyrimai (ilgalaikis EKG stebėjimas Holterio monitoriumi, echokardioskopija, veloergometrija, skydliaukės echoskopija su aspiracine biopsija, biocheminiai, hormonų ir kt. kraujo tyrimai).

  Šiuo metu LSMU NI Palangos klinikoje veikia 72 stacionarinės lovos, dirba 3 habilituoti daktarai, 7 mokslo daktarai, specialistai (fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, gydytojai kardiologai, psichiatrai, psichoterapeutai, psichologai, endokrinologai, socialinis darbuotas, kineziterapeutai, ergoterapeutas). Klinika aprūpinta modernia medicinine įranga. Klinikoje įdiegtos LSMU Neuromosklų instituto mokslininkų parengtos tyrimo ir gydymo metodikos.

  Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse mokslo programose. Kartu su patyrusiais gydytojais klinikoje dirba medicinos rezidentai ir doktorantai, kurių entuziazmas ir energija perduodami visam klinikos personalui.

  Klinikoje sudaromos individualios pacientų būklės stebėjimo programos, parenkama individuali gydomoji mankšta, masažas, autogeninės treniruotės, relaksacijos procedūros, psichologų konsultacijos, vykdomas pacientų ir jų šeimos narių mokymas apie išeminę ligą, racionalią mitybą, rizikos veiksnius.

   

  Negalima gydyti kūno, negydant sielos. Sokratas


  Nusiteikimas lavinti tik kūną, atmetant mintį ir dvasią – žemina žmogų. Susikaupimas lavinti tik protą ir mintį – kenkia ištvermei ir stiprumui. Visada ir visur reikia išlaikyti darną tarp fizinių, protinių ir dvasinių pratimų. Sokratas

 • Kardiovaskulinės reabilitacijos skyrius

  Registracija – tel. 8(460) 30027 arba 8 618 41860

  Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriaus vedėjas – gyd. Jonas Juškėnas

   

   

  Reabilitacija sergančiųjų kraujotakos sistemos ligomis (po miokardo infarkto, širdies operacijų, širdies kraujagyslių plėtimo operacijos, širdies stimuliatoriaus implantavimo ir kt.).

  Reabilitacijos tikslas - normalizuoti paciento širdies darbą, širdies ritmą, hemodinamiką; koreguoti koronarinės širdies ligos, hipertoninės ligos, cukrinio diabeto ir kitus rizikos faktorius, suteikti informaciją socialiniais klausimais, išmokyti taikyti ir naudoti širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemones bei gerinti fizinio krūvio toleravimą, psichoemocinę būklę ir gyvenimo kokybę.

  Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje teikiamos šios paslaugos:

  • Fizinė reabilitacija 
  • Psichologinė reabilitacija 
  • Socialinė reabilitacija 
  • Ergoterapija. Jos tikslas – padėti žmonėms kuo savarankiškiau atlikti svarbius kasdieninius užsiėmimus. Ergoterapija suteikia galimybę būti socialiai aktyviems, bei siekti ir įgyvendinti asmeninius užsiėmimus.
  • Ligonių mokymo programos. Ši programa apima rizikos faktorių korekciją, mitybos įpročių korekciją, fizinio aktyvumo įgūdžių bei širdies nepakankamumo ir kraujospūdžio sekimo mokymą.
  • Gydytojų specialistų konsultacijos (gydytojai kardiologai, fzinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, endokrinologai, psichiatrai).
  • Medikamentinis gydymas.
  • Dietoterapija.

  Reabilitacijos metu gerėja širdies susitraukimų dažnis, kraujospūdis, hemodinamika, koreguojami širdies nepakankamumo požymiai, didėja fizinis pajėgumas, kuris įvertinamas objektyviais tyrimais - veloergometrija ar tredmiltestu. Šiais tyrimais nustatomas rekomenduojamas fizinis krūvis, treniruojamas tempas (ž/min.), treniruojamas pulsas. Mokoma mitybos taisyklių, fizinio aktyvumo palaikymo priemonių, cholesterolio mažinimo priemonių, širdies nepakankamumo vertinimo, kraujospūdžio sekimo taisyklių.

   

  Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje dirba:

  Skyriaus vedėjas, gyd. kardiologas – dr. J. Juškėnas

  Gyd. kardiologai – habil. dr. J. Brožaitienė, dr. J. Juškėnas, dr. I. Duonėlienė, J. Varoneckienė, G. Valytė

  Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai – dr. R.V. Mikelskas, dr. J. Juškėnas, dr. V. Jakumaitė, G. Valytė, I. Abelkienė

  Med. gydytojas – A. Alonderis

  Med. psichologai – J. Burkauskas, A. Juškienė, J. Gečaitė

  Kineziterapeutai – B. Tamulienė, B. Vaičiūnienė, R. Bikuličienė

  Masažuotojai – S. Čėsnienė, D. Velžienė, V. Januškienė, V. Alminienė

  Ergoterapeutas A. Višimirskaitė

  Socialinis darbuotojasL. Gavelienė

  Vyresnioji slaugytoja – D. Petrauskienė

  Fiz. medicinos ir reabilitacijos slaugytoja – E. Andriekienė

  Bendrosios praktikos slaugytojos – E. Japertienė, Ž. Vaitkevičienė, D. Kneitaitė, J. Milašienė,  L. Perkauskaitė, N. Kulvinskienė, G. Gedmintienė, V. Beržonskienė, J. Japertienė, I. Višinskienė

   

  Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.

  P.Koelas

   

  Viena akimirka tu neturi nieko, kitą turi daugiau, nei gali susidoroti.

  P.Koelas

   

  Fiziniai pratimai gali pakeisti daugelį vaistų, bet joks pasaulio vaistas negali pakeisti fizinių pratimų.

  (A. De Miusė)

 • Streso ligų skyrius (dienos stacionaras/stacionaras)

  Registracija (dienos stacionaras/stacionaras)  

  tel. 8(460) 30033 arba 8 (460) 30039,
  Darbo dienomis – 8–16 val.

  Streso ligų skyriaus vedėjas - gyd. psichiatras S. Liutkus

   

  Žmonės gyvena vienas kito prieglobstyje

  (Airių patarlė)

   

  Nerimas, padidėjęs jautrumas ar dirglumas, sutrikęs miegas, slegiančio liūdesio jausmas, įsitempęs kūnas, nemalonūs pojūčiai širdies srityje, žarnyno bei skrandžio diskomfortas, nepaliaujantys galvos skausmai, kurių priežasties nerodo daugelis tyrimų ir kurie lieka neaiškūs įvairių specialybių gydytojams. Tai simptomai ir būsenos, sukeltos ūminio ar lėtinio streso, kuris sąlygoja nerimo, depresinius, somatoforminius ir kitus neurozinius sutrikimus.

  2007 m. rugpjūčio mėn. įkurto Streso ligų skyriaus su dienos stacionaru tikslas – padėti žmonėms, išgyvenantiems gyvenimo krizes, kenčiantiems nuo minėtų sutrikimų.

  Streso ligų skyriaus tikslas - palengvinti gydymosi procesą (nesuvoktus vidinius konfliktus ir išgyvenimus lengviau išreikšti vizualiais pavidalais, silpniau reguliuojamais sąmonės cenzūros, nei juos išreiškiant verbaliu būdu). Sutelkti dėmesį į išgyvenimus ir pojūčius (kūrybos procesas sukuria plačias galimybes eksperimentavimui su kinetiniais ir vizualiais pojūčiais bei jų suvokimo, įsisavinimo ugdymui) bei išsiugdyti vidinės kontrolės jausmą (spalvų ir formų erdvės tvarkymui, komponavimui), kūrybinius gebėjimus ir pakelti savivertę (atrastų sugebėjimų, kūrybiškumo ir jų ugdymo teikiamas malonumas).

   

  Streso ligų skyriuje teikiamos šios paslaugos:

  Streso ligų skyriuje dirba:

  Skyriaus vedėjas gyd. psichiatras – S. Liutkus

  Gyd. psichiatrai –  A. Vagonis, J. Mikaliūnas, doc. dr. V. Steiblienė,

  Medicinos psichologai – T. Kaminskaitė, N. Gulbinaitė, R. Kasperavičienė, J. Navickienė, V. Kniukštienė

  Vyresnioji slaugytoja – D. Veidmonienė

  Psichikos sveikatos slaugytoja – I. Adinavičienė

 • Ambulatorinis skyrius

   

  Registracija – tel: (8 460) 30033, darbo dienomis 8–16 val.

  Ambulatorinio skyriaus vedėja – gyd. dr. I. Duonelienė

  Ambulatorinio skyriaus darbo laikas darbo dienomis 8–16 val.

   

   

  Ambulatorinei reabilitacijai pacientus gali nukreipti šeimos gydytojas arba gydytojas psichiatras. Turintiems Teritorinės ligonių kasų pažymas ir gydytojo siuntimą, stacionarinę ir ambulatorinę reabilitaciją, o turintiems gydytojo siuntimą, streso ligų dienos stacionaro ir gydytojų konsultantų paslaugas ambulatoriniame skyriuje apmoka Teritorinė ligonių kasa.

  Teikiamos gydytojų specialistų (kardiologo, endokrinologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, psichiatro ir psichoterapeuto) konsultacijos.

   

  Ambulatoriniame skyriuje konsultuoja:

  Skyriaus vedėja, gyd. kardiologėdr. I. Duonėlienė

  Gyd. kardiologasdr. J. Juškėnas

  Gyd. endokrinologas-konsultantasdr. N. Mickuvienė

  Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja I. Abelkienė

  Gyd. psichiatrasS. Liutkus

  Gyd. psichiatras – A. Vagonis

  Gyd. psichiatrė – doc. dr. V. Steiblienė

   

  Ambulatoriniame skyriuje atliekami tyrimai ir paslaugos:

  • Antrinio lygio gydytojų-specialistų ir kitų sveikatos specialistų konsultacijos (gydytojai kardiologai, fzinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, endokrinologai, psichiatrai, psichoterapeutai).
  • Miego sutrikimų tyrimas ir gydymas
  • Gydomasis masažas
  • Kineziterapija
  • Fizioterapija. Procedūros metu skatinama audinių kraujotaka, slopinamas uždegimas ir skausmas, stiprinamas raumenų tonusas. Pacientams atliekamos šios procedūros: elektrostimuliavimas (1 laukas), bioptronas, infraraudonieji spinduliai (lokaliai 1 laukas).
  • Laboratoriniai tyrimai
  • Elektrolitų tyrimai (Kalis, Natris, Kalcis, Kalcis jonizuotas (Ca++), Fosforas, Magnis, Geležis, Chloridai).
  • Endokrininių liaukų hormonai ir antikūnai (Laisvas tiroksinas (LT4 arba FT4), Laisvas trijodotironinas (LT3 arba FT3), Tirotropinas (TTH arba TSH), Antikūnai (A-TPO; AntiTPO) prieš skydliaukės peroksidazę, Tiroglobulinas (Tg), Prolaktinas (PRL), Liutropinas (LH) (liuteinizuojantis hormonas), Folitropinas (FSH) (folikulus stimuliuojantis hormonas), Progesteronas (PG), Estradiolis (E2), Testosteronas (T), Parathormonas (PTH), Kortizolio (K) nustatymas imunofermentiniu metodu, Somatotropinas (STH) - augimo hormonas, Dehidroepiandrostenololis (DHEAS-S), Adrenokortikotropinas (AKTH), Lytinius hormonus surišantis baltymas (SHBG), N-mid osteokalcinas (osteoporozės žymuo), Cross Laps (osteoporozės žymuo), C-peptidas).
  • Hematologiniai ir bendraklinikiniai tyrimai (kraujo tyrimas automatizuotu būdu, kraujo tyrimas ENG (veniniame kraujyje), šlapimo tyrimas automatizuotu būdu, protrombino aktyvumo nustatymas (SPA), dalinis aktyvintas tromboplastino laikas (DATL), fibrinogeno koncentracija, Antistreptolizinas (ASO), ŽIV tyrimas (sertifikatas).
  • Vėžio ir kiti žymenys (Chorioninis gonadotropinas (HCG) nėštumo stebėjimui, bendras prostatos specifinis antigenas (PSA), vėžinis embrioninis antigenas (CEA), CA-15-3 - krūtų vėžio žymuo, CA-19-9 - gastrointestinalinio vėžio žymuo, CA-125 – epitelinio kiaušidžių vėžio žymuo).
  • Imunologiniai tyrimai (Antikūnai (IgM) prieš Erkinio encefalito v., antikūnai (IgG) prieš Erkinio encefalito v., helicobacter Pylori antikūnai, antikūnai (ImG) prieš citomegalo virusą, antikūnai (ImM) prieš citomegalo virusą).
  • Funkcinės diagnostikos tyrimai (12-kos derivacijų EKG užrašymas kabinete, gydytojo įvertinimo aprašymas, 18-kos derivacijų EKG užrašymas gydytojo įvertinimo aprašymas, veloergometrija, ritmografinis tyrimas aktyvios ortostazės metu, pulso dažnumo ir arterinio spaudimo nustatymas, ilgalaikis (24 val.) EKG stebėjimas Holterio monitoriumi, skydliaukės echoskopija).
  • Kraujo ėmimas iš venos.

   

  Bendrosios praktikos slaugytojaiV. Jasienė, V. Zadonskaja

 • Mokamų paslaugų ir priemokų kainynas

 • Pacientų atsiliepimai

  • (2013 03 28) Atvykau į kliniką po plyšusios aortos operacijos 2012 m. balandžio mėnesį. Buvau toks silpnas, kad galėjau žengti tik vieną žingsnį, teko visko mokytis iš naujo ir pradėti gvenimą nuo pradžių. Pirmiausia, šioje klinikoje, mane pastatė ant kojų ir suteikė galimybę gyventi pilnavertišką ir savarankišką gyvenimą. Čia dirbantys gydytojai ir visas joje dirbantis personalas mano gyvenimą pakeitė šimtu procentų. Gydžiausi čia 8,5 mėn. ir supratau, kad reabilitacija gali padaryti stebuklus. Tik atvykęs į šią klinką iškart gavau tai, ko labiausiai reikia po tokios operacijos ir esant tokiai sveikatos būklei, tai didžiulį palaikymą ir optimistišką kolektyvą, kuris ir suteikė jėgų bei tikėjimo, kad gyvenimas dar priešakyje. Dirbantys šioje įstaigoje darbutojai man buvo tarsi šeima, pradedant nuo gydytojų ir baigiant slaugytojom bei administracijos darbuotojais. O klinikos aplinka (šalia ošianti jūra, parkas, pušų kvapas ir grynas oras) yra ypatinga, tai dar vienas gydymo metodas, kuris yra neatsiejamas nuo kitų reabilitacijoje taikomų procedūrų norint pasiekti geriausios sveikatos ir efektyviausio gydymo. Reabilitacija būtina paslauga norint atstatyti jėgas po chirurginių operacijų, traumų ar įvairių lėtinių ligų. Reabilitacijos veiksmingumas bei greitis taip pat labai priklauso nuo paties paciento įdėto darbo, ištvermės bei motyvacijos. Šitaip gydomas ir teigiamai nuteiktas pacientas gali per pakankamai trumpą laiką invalido vežimėlį pakeisti vaikštyne, vaikštynę lazda, o vėliau pradėti vaikščioti ir be papildomos atramos. Kitiems pacientams patarčiau priimti viską iš šios įstaigos kas yra siūloma (gydytojų konsultacijas, procedūras, masažus, psichologų konsultacijos ir kt.), nes tik visų prosedūrų kompleksas gali efektyviai veikti ir atsatyti sveikatą. Reikia dirbit ne tik su savo kūnu, bet ir su savo psichologija, kad pakeistum mąstymą ir suvoktum kad tau yra duotas antras šansas gyventi. Nepakanka vien gydytojų pastangų ir taikomų procedūrų norint pasiekti gerų rezultatų ir atsatyti savo sveikatą, būtina dalis yra pačių noras ir pastangos pasveikti. 
 • Skelbimai

  LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETO NEUROMOKSLŲ INSTITUTO PALANGOS KLINIKA   (PALANGOJE) IEŠKO GYDYTOJŲ:

   

  FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS GYDYTOJO (-OS) (1,0 ET.)

  pareigoms eiti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto Palangos klinikos Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje (Palangoje).

  Kvalifikaciniai reikalavimai:
  •    galiojanti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo licencija.

  Darbo užmokestis – sutartinis.

  Dėl darbo pasiūlymo kreiptis el. paštu: ilona.galdikiene@lsmuni.lt

   

  SKYRIAUS VEDĖJO (-OS) (0,5 ET.)

  pareigoms eiti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto Palangos klinikos Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje (Palangoje).

  Kvalifikaciniai reikalavimai:
  •    ne mažesnė kaip 5 metų medicinos praktikos darbo patirtis,
  •    galiojanti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo arba gydytojo kardiologo licencija.

  Darbo užmokestis – sutartinis.

  Dėl darbo pasiūlymo kreiptis el. paštu: ilona.galdikiene@lsmuni.lt

 • Kontaktai

   


   Informacija atnaujinta 2018-01-31

  LSMU NI Palangos klinika
  Adresas: Vydūno al. 4/J. Šliūpo g. 7, LT-00135 Palanga, Lietuva

  Doc. dr. Vesta Steiblienė
  Direktoriaus pavaduotoja klinikai
  Tel. (8 460) 30011
         (8 460) 30012
  El.paštas: vesta.steibliene@lsmuni.lt

   

  Kristina Nutautienė
  Referentė
  Tel. (8 460) 30012
  Faksas: (8 460) 30014
  El.paštas: Palangos.klinika@lsmuni.lt

   

  Registracija į kardiovaskulinės reabilitacijos skyrių:
  Tel. (8 460) 30027
  Mobil.tel. (8 618) 41860 

   

  Ambulatorijos registratūra ir informacija:
  Tel. (8 460) 30033

   

   

   

   

  lsmunipalangosklinika_1.jpg (zoomed, 652x509)