Spausdinti

Pulmonologijos klinika

LSMU Pulmonologijos klinika
Adresas: Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel. (8 37) 326953
El.paštas:pulmonologijos.imunologijos.klinika@kaunoklinikos.lt
Kontaktai
Klinikos vadovas prof. Raimundas Sakalauskas


Pulmonologijos klinika LSMU Pulmonologijos klinika – pirmaujanti Lietuvoje savo srities mokslo ir gydymo vieta.

Pulmonologijos klinikos sudėtyje yra Pulmonologijos ir alergologijos skyrius (50 lovų), miego laboratorija, bronchologijos kabinetas ir pulmonologijos laboratorija. Konsultacinėje poliklinikoje veikia 2 pulmonologo, 2 alergologo ir klinikinio imunologo bei 1 genetiko kabinetas. Klinikos bronchologijos kabinetas yra pats moderniausias visoje Lietuvoje. Naudojamos visos šiuolaikinės diagnostikos priemonės. Gydytojai pulmonologai 2009 metais pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje įdiegė į klinikinę praktiką pažangiausią ir naujausią minimaliai invazinį pulmonologijoje naudojamą diagnostikos metodą - endobronchinį ir endoskopinį ultragarsą, savo efektyvumu atitinkantį chirurgines procedūras ir pasižymintį ypač dideliu saugumu, mažu komplikacijų skaičiumi. o  2010 metais pirmieji Baltijos šalyse pradėjo genetinius plaučių vėžio tyrimus (EGFR mutacijos nustatymas), pagal kuriuos parenkamas individualus gydymą plaučių vėžiu sergantiesiems naujausiais biologines terapijos vaistais. Daug metų aktyviai bendradarbiaujama  su Gento (Belgija), Geteborgo ir Lundo (Švedija), Krokuvos (Lenkija), A.Einšteino medicinos (JAV) mokslo centrais ir universitetais. Palaikomi glaudūs ryšiai su Vokietijos Manheimo universiteto ir Heidelbergo universiteto Krūtinės ląstos klinikos specialistais, kurie yra vieni iš pirmaujančių plaučių vėžio diagnostikos ir gydymo srityse.  Klinikos gydytojai specialistai aktyviai dalyvauja Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos (LPAD) veikloje. Nuo 2006 m. iki šiol leidžiamas žurnalas “Pulmonologija, imunologija ir alergologija“ .

Studijos

Klinika yra atsakinga už šiuos medicinos fakulteto ikidiplominių studijų modulius:

 • „Krūtinės ligos,alergologija ir klinikinė imunologija bei hematologija ir onkologija“ medicinos akademijos IV kurso studentams

LSMU Pulmonologijos klinika vykdo kelias podiplominių rezidentūros studijų programas:

 • Alergologija ir klinikinė imunologija
 • Pulmonologija

Gydytojai rezidentai baigę antrosios pakopos studijas turi galimybę pasirinkti šias doktorantūros studijų programas:

 • Alergologija
 • Klinikinė imunologija
 • Molekulinių metodų taikymas moksliniams tyrimams
 • Mikroorganizmų ir organizmo genetinių ypatumų sąveika sergant vidaus organų ligomis
 • Pulmonologija

Mokslas

Viena iš pagrindinių klinikos mokslo krypčių – lėtinių obstrukcinių plaučių ligų etiologijos, patogenezės, patofiziologijos, diagnostikos, gydymo klausimai. Nuo 2001 m. klinika dalyvauja LSMU mokslo programoje “Pulmonologija ir imunologija” (programos vadovas – prof.R.Sakalauskas), vykdo LSMU Mokslo fondo remiamą temą „Genetinių faktorių, predisponuojančių lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, tyrimai“. Kartu su Geteborgo Universiteto Respiracinės medicinos ir alergologijos departamentu vykdo tarptautinę programą CAPTA, dalyvauja Globalaus alergijos ir astmos europinio tinklo (GA2LEN) konsorciumo (ES 6-sios bendrosios programos rėmuose) veikloje (koordinatorė – prof. B.Šitkauskienė), įsteigė „Lietuvos alfa-1 antitripsino tyrimų asociaciją“.  Klinikoje taip pat vykdomas mokslinis-tiriamasis darbas respiracinės infekcijos, plaučių vėžio, obstrukcinės miego apnėjos srityse. Klinikoje veikia Pulmonologijos laboratorija (vedėjas – prof.K. Malakauskas), kuri aktyviai dalyvauja klinikos mokslinėje veikloje. Klinika bendradarbiauja su Gento (Belgija), Geteborgo ir Lundo (Švedija), Krokuvos (Lenkija), A.Einšteino medicinos (JAV) universitetais. Pastaraisiais metais Pulmonologijos ir imunologijos klinikoje įsteigti Pirminio imunodeficito centras (vadovė – prof. B. Šitkauskienė), Suaugusiųjų cistinės fibrozės centras (vadovas – prof. K. Malakauskas) bei Plautinės hipertenzijos centras (vadovas – prof. S. Miliauskas).

 • Šiuo metu sėkmingai vykdomi klinikos mokslininkų  tarptautiniai projektai:
 • „Proteosominių genų alelių kaip bronchų astmos rizikos veiksnių tyrimas Latvijos, Lietuvos ir Taivano populiacijose” (2011-2013)
 • „Th9 limfocitų raiškos ir eozinofilų aktyvumo reikšmė prognozuojant alerginių kvėpavimo ligų eigą“ (2012-2014)
 • „Onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos gerinimas ir visaverčio gydymo užtikrinimas Lietuvoje“ (2013-2014)

Nuo 2001 m. Pulmonologijos ir imunologijos klinikoje apgynė mokslo daktaro disertacijas šie mokslininkai: S. Miliauskas, B. Šitkauskienė, V. Dudzevičius, J. Staikūnienė, M. Žemaitis, A. Vitkauskienė, K. Biekšienė, A.Krisiukėnienė, D. Serapinas, D. Urbonienė, N. Vagulienė, M. Vaitkus, G. Pilkauskaitė, I. Bajoriūnienė, S. Lavinskienė.

 

Kontaktai