Spausdinti

Fiziologijos ir farmakologijos tyrimų laboratorija

Laboratorijos tikslas

Pagrindinis Fiziologijos ir farmakologijos tyrimų laboratorijos tikslas - vystyti ir plėtoti eksperimentinius tyrimus aktualiausiomis mokslinėmis temomis, apimant opiausias sveikatos problemas.  

 

Laboratorijos veikla

Fiziologijos ir farmakologijos tyrimų laboratorijoje vykdomi eksperimentiniai moksliniai tyrimai naujausiomis ir aktualiausiomis mokslinėmis temomis fiziologijos ir farmakologijos srityse. Viena pagrindinių šiuo metu laboratorijoje vystomų tyrimų sričių - kamieninių ląstelių tyrimai ir regeneracinė medicina.

 

Laboratorijos vedėjas

Laboratorijos vedėjas - dr. Arvydas Ūsas, ilgą laiką dirbęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pitsburgo universiteto Kamieninių ląstelių tyrimų centre (University of Pittsburgh, Stem Cell Research Center), turintis daugiau nei 13 metų patirtį kamieninių ląstelių tyrimų srityje: 

1998-1999  Augimo ir vystymosi laboratorija, Ortopedinės chirugijos katedra, Pitsburgo vaikų ligoninė ir Pitsburgo universitetas, JAV. Mokslo darbuotojas.

1999-2008  Augimo ir vystymosi laboratorija, Ortopedinės chirugijos katedra, Pitsburgo vaikų ligoninė ir Pitsburgo universitetas, JAV. Mokslinių tyrimų specialistas.

2008-2012   Kamieninių ląstelių tyrimo centras, Ortopedinės chirurgijos katedra, Pitsburgo universiteto medicinos mokykla, JAV. Profesorius-asistentas  mokslo tiriamajam darbui (Research Assistant Professor).

Dr. Arvydas Ūsas yra parengęs daugiau kaip 50 publikacijų prestižiniuose mokslo leidiniuose, skaitęs daugiau kaip 20 pranešimų tarptautinėse mokslinėse konferencijose, gavęs 5 apdovanojimus už nuopelnus moksle. 

 

Vykdomi projektai

Šiuo metu laboratorijoje vykdomi keturi Lietuvos mokslo tarybos finansuojami projektai:

Projekto pavadinimas: Alogeninio kremzlės ir kaulo komplekso transplantacijos poveikis sąnario kremzlės regeneracijai eksperimentiniame kremzlės pažeidimo modelyje

Projekto vadovas: dr. Arvydas Ūsas

Projektas vykdomas: 2013-2015 m.

Bendra projekto vertė: 815 587,17 Lt 

Kategorija: Visuotinė dotacija

 

Projekto pavadinimas: Kamieninių ląstelių preparato kūrimas, charakterizavimas ir taikymas inkstų regeneracijai 

Projekto vadovas: dr. Arvydas Ūsas

Projektas vykdomas: 2013-2015 m.

Bendra projekto vertė: 324 400 Lt

Kategorija: Mokslininkų grupių projektai

 

Projekto pavadinimas: Ląstelinė terapija sąnarinės kremzlės regeneracijai, taikant ikiklinikinį modelį

Projekto vadovas: prof. Romaldas Mačiulaitis

Projektas vykdomas: 2012-2014 m.

Bendra projekto vertė: 186 400 Lt

Kategorija: Mokslininkų grupių projektai

 

Projekto pavadinimas:3D mikrostrukturizuotų ir kolageninių konstruktų su chondrogeninėmis ląstelėmis sukūrimas ir jų transliacinis panaudojimas kremzlės regeneracijai

      Projekto vadovas: prof. Romaldas Mačiulaitis

      Projektas vykdomas: 2015-2018

      Bendra projekto vertė: 197711.00 Eur

      Kategorija: Sveikas senejimas