Spausdinti

Analizinės ir toksikologinės chemijos katedra

LSMU Farmacijos fakultetas
Analizinės ir toksikologinės chemijos katedra
Adresas: Sukilėlių pr. 13 Kaunas

Kontaktai

 

Apie katedrą

Katedros istorija prasideda 1922 m. įsteigtame Kauno valstybiniame universitete. Universiteto medicinos fakulteto farmacijos skyriaus studentai chemijos disciplinų (neorganinės, organinės, analizinės, fizikinės) paskaitas klausė atitinkamose katedrose gamtos ir matematikos fakultetuose. Fiziologinės ir koloidų chemijos kursą skaitė profesorius V. Lašas jo vadovaujamoje fiziologijos ir fiziologinės chemijos katedroje. 1944 m. universitete organizuojama chemijos katedra, kuri dėl padidėjusio studentų skaičiaus 1953 m. pertvarkoma į dvi atskiras katedras: bendrosios chemijos bei biologinės ir organinės chemijos katedras. 1987 m. bendrosios chemijos katedra reorganizuota į analizinės ir toksikologinės chemijos katedrą.

Analizinės ir toksikologinės chemijos katedroje dėstoma visa eilė bazinių chemijos dalykų farmacijos fakultete dėstomose studijų programose: „Farmacija“, „Farmacija užsieniečiams“ ir „Farmakotechnikai“. Katedra dalyvauja ir Medicinos fakulteto studijų programose: „Medicininė ir veterinarinė biochemija”, „Medicininė ir veterinarinė genetika”.                    

Katedros mokslininkai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio šalių mokslinėmis ir aukštojo mokslo institucijomis. Kai kurias mokslines tiriamojo darbo problemas katedra sprendžia kartu su Montpeljė (Prancūzija) universiteto mokslininkais, plėtojamas bendradarbiavimas su Charkovo (Ukraina) Valstybinio farmacijos universiteto mokslininkais.

Vykdant mokslinį tiriamąjį darbą katedra glaudžiai bendradarbiauja su LSMU Farmakognozijos katedra, taip pat dalyvauja LSMU Mokslo fondo remiamame projekte "Flavanoidų turinčių augalinių žaliavų cheminės sudėties ir antioksidacinio poveikio tyrimas".