Spausdinti

Apie institutą

LSMU Endokrinologijos institutas
Adresas:
Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel.(8 37) 733819
El.paštas:
rasa.janulioniene@lsmuni.lt
Kontaktai

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Endokrinologijos institutas (EI) buvo įsteigtas1978, o nuo 1994 tapo dabartinės Medicinos akademijos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dalimi.

Medicinos akademijos (MA) padalinys, įsteigtas tarptautinio ir nacionalinio lygio endokrininės sistemos ligų fundamentiniams, klinikiniams bei epidemiologiniams tyrimams vykdyti bei suteikiantis mokslinę bazę LSMU studentų trečio lygio (doktorantūra) studijoms ir dėstytojų mokslinės kvalifikacijos kėlimui.

Institute veikia dvi laboratorijos - diabeto ir bendrosios endokrinologijos. Pagrindinės veiklos sritys apima fundamentaliuosius ir klinikinius tyrimus biomedicinos mokslų srityje, įskaitant Biologijos (B01) ir Medicinos (B06).

Dabar vykdomos šios mokslinių darbų kryptys:

  1. Žmogaus reprodukcinę sveikatą prognozuojančių aplinkos ir genetinių veiksnių tyrimas.
  2. Neuroendokrininės reguliacijos ir jos sutrikimų molekulinių mechanizmų ir klinikinių ypatumų tyrimas.
  1. Sergančiųjų cukriniu diabetu registras ir imuninių, genetinių ir aplinkos faktorių įtakos ligos etiologijai, profilaktikai ir gydymo strategijai tyrimai.

Endokrinologijos institute dirba  31 darbuotojas (iš jų yra  3 profesoriai, 3 doktorantai)21 mokslininkas, 7 mokslinių tyrimų darbuotojai, 2 administracijos darbuotojai, 1 pagalbinis ūkio personalas.