Spausdinti

Naujienos, skelbimai


 

LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETO ELGESIO MEDICINOS INSTITUTO KLINIKA (PALANGOJE) IEŠKO GYDYTOJŲ:

 

FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS GYDYTOJO (-OS) (1,0 ET.)

pareigoms eiti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje (Palangoje).

Kvalifikaciniai reikalavimai:
•    galiojanti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo licencija.

Darbo užmokestis – sutartinis.

Dėl darbo pasiūlymo kreiptis el. paštu: ilona.galdikiene@lsmuni.lt

 

SKYRIAUS VEDĖJO (-OS) (0,5 ET.)

pareigoms eiti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje (Palangoje).

Kvalifikaciniai reikalavimai:
•    ne mažesnė kaip 5 metų medicinos praktikos darbo patirtis,
•    galiojanti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo arba gydytojo kardiologo licencija.

Darbo užmokestis – sutartinis.

Dėl darbo pasiūlymo kreiptis el. paštu: ilona.galdikiene@lsmuni.lt

 

 


 

XVI metinė mokslinė-praktinė konferencija

ELGESIO MEDICINA KARDIOLOGINĖJE REABILITACIJOJE

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas (LSMU EMI) kartu su Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija (LBPD) 2017 m. balandžio 28 d. sukvietė virš 100 dalyvių į kasmetinę XVI-ąją mokslinę-praktinę konferenciją „Elgesio medicina kardiologinėje reabilitacijoje“. Į konferenciją, kuri vyko Palangoje, atvyko įvairių sričių sveikatos specialistai: gydytojai kardiologai, psichiatrai, šeimos ir kitų specialybių gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichologai, slaugytojai, socialiniai darbuotojai bei mokslo atstovai.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė LSMU EMI direktorė dr. Narseta Mickuvienė ir LBPD prezidentas dr. Julius Neverauskas. Pirmai konferencijos sesijai pirmininkavo LSMU EMI Klinikinės fiziologijos ir reabilitacijos laboratorijos vadovė, kardiologė habil. dr. Julija Brožaitienė, kuri pristatė pranešimą „Elgesio kardiologija. Kas tai yra?“. „Yra du keliai, kuriais mintys veikia širdį: pirmas – per mūsų gyvenseną ir elgseną, antras – per streso poveikį ir mūsų gebėjimą jį valdyti“, - teigė habil. dr. J. Brožaitienė. Apie kardiologinės reabilitacijos programos pagrindines komponentes konferencijos dalyviams išsamiai papasakojo LSMU EMI doktorantė Nijolė Kažukauskienė. Konferencijos metu buvo pristatyti ir išeminės širdies ligos endokrininiai bei metaboliniai rizikos veiksniai, apie kuriuos pasakojo LSMU EMI direktorė, endokrinologė dr. Narseta Mickuvienė. Endokrininių veiksnių sąsajas su kardiologine būkle nagrinėjo ir habil. dr. Julija Brožaitienė, pristatydama pranešimą „Skydliaukės ašies hormonų, natriuretinio peptido ir uždegiminių žymenų įtaka ilgalaikei baigčių rizikai po ūminių koronarinių sindromų“. Kineziterapijos svarbą kardiologinėje reabilitacijoje akcentavo LSMU EMI kineziterapeutė Roberta Bikuličienė, konferencijos dalyviams pristatydama pranešimą. Šokio ir judesio terapijos ypatumais kardiologinių pacientų reabilitacijoje dalinosi LSMU EMI mokslo darbuotoja Laima Sapežinskienė. Miego sutrikimų reikšmę išeminei širdies ligai akcentavo LSMU EMI jaunesnysis mokslo darbuotojas Audrius Alonderis. Tęsiant mokslo darbuotojų pasisakymus, buvo pristatytas ir LSMU EMI doktorantės Alicjos Juškienės pranešimas „Sergančiųjų išemine širdies liga su ir be miego apnėjos psichoemocinė būklė“. Pirmą konferencijos dalį užbaigė LSMU EMI kineziterapeutė Roberta Bikuličienė, kviesdama konferencijos dalyvius pajudėti ir atlikti Tai Či pratimus LSMU EMI kiemelyje.

Antra konferencijos dalis startavo debatais, kuriuos moderavo LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Linas Šumskas. Debatai, kuriuose aktyviai pasisakė ir savo pozicijas pristatė įvairių sričių specialistai: LSMU EMI kardiologė dr. Vaidutė Gelžinienė, LSMU EMI gydytojas psichiatras Aringas Vagonis ir LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Tomas Vaičiūnas, buvo skirti mitams apie alkoholį ir kitus žalingus įpročius. Konferencijoje buvo LSMU EMI mokslo darbuotojas dr. Julius Neverauskas konferencijos dalyviams pristatė naujausius psichoterapijos metodus reabilitacijoje, ir papasakojo apie psichologinį atsparumą ir jo ugdymo būdus. „Kiekvieną dieną tobulinkime savo stiprybes, dalinkimės gerąja patirtimi, geromis emocijomis, dėkokime sau ir aplinkiniams, ir efektas bus jau po 2 mėnesių“, - pasakojo dr. J. Neverauskas. Psichoemocinės būklės vertinimo būdų ir streso valdymo mokė LSMU EMI jaunesnioji mokslo darbuotoja Giedrė Žalytė. O dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis ir perspektyvomis reabilitacijoje, dalinosi LSMU EMI psichologės Alicja Juškienė ir Julija Gečaitė.

Konferencijos pabaigoje LSMU EMI doktorantas Julius Burkauskas pristatė pranešimą „Kūno skausmai ir gyvenimo kokybė: ilgalaikio stebėjimo duomenys“. Apie socialinio streso sukeltų psichofiziologinių reakcijų ypatumus sergantiesiems išemine širdies liga kalbėjo LSMU EMI jaunesnioji mokslo darbuotoja Julija Gečaitė. LSMU rezidentė Laura Šakurskytė pristatė mokslinį darbą apie medicinos darbuotojų gyvenimo kokybę ir jos sąsajas su patirtu smurtu darbe.

Ši konferencija suteikė galimybę įvairių specialybių gydytojams, slaugytojams bei kitų sričių specialistams susipažinti ir priimti moksliniais tyrimais pagrįstus klinikinius sprendimus, prisidėti prie modernaus visuomenės požiūrio formavimo ir racionalių priklausomybės ligų keliamų visuomenės sveikatos problemų sprendimo. Sutelkimas įvairių sričių mokslininkų ir sveikatos specialistų, dirbančių kardiologijos, psichiatrijos ir visuomenės sveikatos srityse be abejonės bus naudingas mokslui ir praktikai.

 
 

Parengė Vilma Liaugaudaitė,

LSMU EMI jaunesnioji mokslo darbuotoja

 

 

2017 m. balandžio 28 dieną vyks LSMU Elgesio medicinos instituto ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos organizuojama

XVI metinė mokslinė-praktinė konferencija

ELGESIO MEDICINA KARDIOLOGINĖJE REABILITACIJOJE

 

 

Konferencija vyks: LSMU EMI konferencijų salė J. Šliūpo g. 7, Palanga

 

Konferencijos dalyviams bus išduodami 8 val. LSMU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Pažymėjimai skirti visų specialybių gydytojams ir slaugytojams, ergoterapeutams, kineziterapeutams, psichologams, socialiniams darbuotojams.

Dalyvio mokestis – 20 eurų.

Mokestis studentams, rezidentams ir slaugytojoms, LBPD draugijos nariams – 10 eurų.

Dalyvių išankstinė registracija iki š. m. balandžio 25 d. el. paštu: emi@lsmuni.lt arba tel. (8 460) 30012.

Konferencijos dalyvio mokestį galima sumokėti:

1.      Pavedimu į Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos sąskaitą: AB SEB bankas,
 sąsk. nr. LT60 7044 0600 0335 1920, įmonės kodas 191986486; SWIFT kodas: CBVILT2X;
Teleksas: 261601 VILBK LT; Mokėjimo paskirtis: Konferencijos Elgesio medicina kardiologinėje reabilitacijoje registracijos mokestis. Mokestį prašome sumokėti iki balandžio 20 d.
2.       Konferencijos metu.

Konferencijos programa

 

 

XI-asis Sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata Cura te ipsum

Šeštadienis, 2017m. balandžio 29 d. Palangos Birutės parkas

Renginio pradžia 10 val.

 

LSMU Elgesio medicinos institutas, tęsdamas savo tradicijas, kviečia

dalyvauti XI-ame sveikatinimo renginyje „Pasirūpink ir savo sveikata Cura te ipsum“ (šiaurietiškas ėjimas, bėgimas ristele, vaikščiojimas ir kt.), skirtame medicinos darbuotojų dienai pažymėti Palangos botanikos parke.

Renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata. Maloniai kviečiame visus norinčius prisidėti prie šios idėjos ir dalyvauti renginyje. Svarbiausia dalyvauti, o ne varžytis.

Prieš startą vyks šiaurietiško ėjimo technikos mokymai, darysime mankštą-apšilimą, pasitikrinsime žinias, dalyvaudami viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“ ir pasidžiaugsime koncertu. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, bėgant greičiui ar einant. Visiems renginio dalyviams įteiksime renginio atminimo dovanėles.

 

 

 

Seminaras „Įvadas į dėmesingu įsisąmoninimu grįstą streso valdymą“ ir streso valdymo grupė

Jeigu Jūsų tikslų sąraše 2017 m. yra punktas „išmokti valdyti stresą“, tai 2017 m. sausio mėn. seminaras Įvadas į dėmesingu įsisąmoninimu grįstą streso valdymą“ yra skirtas kaip tik Jums.

Seminaro datos ir vietos:

 •  2017 m. sausio 10 d. 17.30 val., LSMU Elgesio medicinos instituto konf. salėje, Šliūpo g 7, Palangoje.

Registracija https://goo.gl/forms/D5OEzqxGl9HdfP683

 • 2017 m. sausio 17 d. 17.15 val., Kretingos rajono švietimo centre, J. Pabrėžos g. 8, Kretingoje.

Registracija: rima.ramoskiene@kretingosrsc.lt arba tel. 864693545

 • 2017 m. sausio 18 d. 17 val., KU HUMF 204 a., S. Nėries g. 5

Registracija: http://www.ku.lt/humf/category/renginiai/


Lektoriai: LSMU elgesio medicinos darbtuotojai sveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė Alicja Juškienė ir klinikinis psichologas Julius Burkauskas, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutas.

Kaina: nemokamai.

 

Registracija: BŪTINA nurodytais kontaktais į pasirinktą seminarą!

Kam:  Seminaras skirtas supažindinti su naujausiu moksliniais įrodymais grįstu metodu – dėmesingu įsisąmoninimu (angl. mindfulness) bei praktinio jo taikymo galimybėmis. Seminaro dalyviai bus supažindinami su šio metodo pagrindiniais principais, moksliniu pagrindimu, praktinio pritaikymo galimybėmis ir nauda. Seminaro metu dalyviai praktiškai išbandys dėmesingo įsisąmoninimo pratimus, bei bus supažindinami su 8 savaičių Dėmesingu įsisąmoninimu grįsto streso valdymo (angl. mindfulness) programa.

Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness) plačiai paplito visame pasaulyje kaip psichologinė priemonė padedanti šiuolaikiniam žmogui susidoroti su modernaus gyvenimo keliamais iššūkiais. Dėmesingas įsisąmoninimas ne tik naudojamas psichoterapijoje, bet ir taikomas sveikiems asmenims, siekiantiems stiprinti gebėjimą valdyti stresą, gerinti darbo ir gyvenimo kokybę, geriau suvokti save, savo jausmus ir siekius, mokyti tvarkytis su fiziniu ir psichologiniu diskomfortu, lavinti kūrybingumą bei apskritai gyventi išmintingesnį ir laimingesnį gyvenimą. Dėmesingo įsisąmoninimo nauda fizinei  ir psichinei sveikatai bei darbingumo didinimui pagrįsta daugybe mokslinių tyrimų. Ši programa praktiškai taikoma ir verslo pasaulyje, tokiose milžiniškose korporacijose kaip FACEBOOK, APPLE ar GOOGLE.

 

Kiti renginiai

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bus organizuojama streso mažinimo grupė – Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas (angl. mindfulness)

Trukmė: 8 savaičių programa.

Laikas ir vieta: Užsiėmimai vyks trečiadieniais nuo 18 iki 21 val. LSMU Elgesio medicinos instituto konferencijų salėje, Šliūpo g. 7, Palanga.

Įvadinė individuali konsultacija: Konsultacijos metu išsiaiškinami dalyvio poreikiai ir lūkesčiai, supažindinama su meditacinėmis technikomis, praktikų nauda, atsakoma į klientui kylančius klausimus. Kaina 14,39 eur.

Registracija konsultacijai tel.: 846030033. Konsultacijos kaina 14,39 eur.

Mokymų dalyviai: Mokymai vyksta grupėse po 20-24 dalyvių. Grupė yra uždara, t.y. po pirmojo užsiėmimo nauji žmonės nebepriimami. Į grupę susirenka įvairių specialybių ir patirčių turintys žmonės, kurie apsisprendę paskirti laiko ir pastangų siekiant pagerinti savo savijautą ir gyvenimą.

Lektoriai: sveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė Alicja Juškienė ir klinikinis psichologas Julius Burkauskas, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutas.

Investicija į save: 149 eurai.

Numatomas susitikimų grafikas:

Vasario 1 d.

Vasario 8 d.

Vasario 15 d.

Vasario 22 d.

Kovo 1 d.

Kovo 8 d.

Kovo 15 d.

Kovo 22 d.

Daugiau informacijos prisegtuke.

 

 

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos institutas (EMI) ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija kolegas sukvietė į XV tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją Palangoje „Iššūkiai gyvensenos medicinoje“, kur nagrinėtos priklausomybių ir savižudybių temos, senėjančios visuomenės iššūkiai bei pristatyti LSMU EMI moksliniai darbai.

 

LSMU EMI direktorės dr. Narsetos Mickuvienės teigimu, pastaruoju metu sparčiai plinta nauja koncepcija, kviečianti ieškoti, kaip medicinos žinias pritaikyti žmonių gyvensenoje, kad taptume sveikesni ir pasiektume geresnę gyvenimo kokybę.

„Visi norime gyventi ilgai, bet nė vienas nenorime senti. Tačiau galbūt galime kažką pakeisti savo įpročiuose, kad situacija taptų kitokia“, – kalbėjo N. Mickuvienė, netrukus pristačiusi pagrindinius reiškinius, su kuriais susiduria mūsų visuomenė. Vienas iš jų – savižudybės.

N. Mickuvienės duomenimis, Lietuva šiemet yra ketvirtoji pasaulyje ir jau ilgą laiką pirmoji Europoje pagal savižudybių skaičių. Itin daug šio reiškinio atvejų užfiksuota 2010 m., ir nors po šio piko savižudybių skaičius mažėja, lietuviai vis tiek išlieka lyderiais, todėl klausti ir ieškoti išeičių – būtina.

„Kitas iššūkis – alkoholizmas. Šioje srityje mes taip pat vieni iš pasaulio lyderių, – konstatavo N. Mickuvienė. – Dar viena didžiulė problema – senėjanti visuomenė: jeigu 1990 m. vieną pensininką išlaikė 5,8 jauno žmogaus, 2000 m. jų beliko 3,9, o 2025 m. prognozuojamas santykis – vos 2, su 1. Našta to meto darbingo amžiaus žmonėms ir valstybei taps didžiulė“, – apie pagrindines  konferencijos tematines linijas kalbėjo N. Mickuvienė.

Priklausomybių ir savižudybių temoms pašvęstoje pirmojoje konferencijos sesijoje apie alkoholio vartojimą, kaip iššūkį asmens ir visuomenės sveikatai, kalbėjo LSMU profesorius, gydytojas-psichiatras Aurelijus Veryga, aptaręs situaciją mūsų šalyje ir prevencijos galimybes.

Moksline ir praktine patirtimi, siekiant sumažinti savižudybių skaičių Lietuvoje, dalijosi LSMU psichologė, visuomenės sveikatos mokslų daktarė, profesorė Nida Žemaitienė, pristačiusi unikalią Kupiškio rajono savižudybių prevencijos programą, leidusią sukurti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą, kurį galima pritaikyti bet kurioje savivaldybėje ar įstaigoje.

Į apskritojo stalo diskusiją, kurioje išsakytos įžvalgos apie potrauminio streso sindromą, gyvenimą su juo ir šalia jo, konferencijos dalyvius pakvietė psichoterapeutas, Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugijos viceprezidentas Julius Neverauskas, prieš tai pasiūlęs pasižiūrėti dokumentinį lietuvių režisierės Viktorijos Mickutės filmą „Nematoma ji“, pasakojantį apie tris amerikiečių karo veteranų šeimas, kovojančias su šiuo sutrikimu.

„Kalbėdamasi su vieno karo veterano žmona supratau, kad ji jaučiasi taip, lyg pati turėtų antrinį potrauminio streso sindromą – jai persiduoda vyro išgyvenamas stresas ir naktiniai košmarai, – apie filmo kūrybinį procesą kalbėjo režisierė. – Todėl man buvo labai įdomu pažvelgti į partnerius tų, kurie kenčia potrauminio streso sindromą. Filmo istorijos sukasi apie moteris, gyvenančias su karo veteranais – iš kur jos semiasi stiprybės, kodėl jos nepalieka net ir smurtaujančių bei girtaujančių vyrų.“

Apie dalyvavimą šiuo metu didžiausiame Europos Komisijos finansuojamame „Ateities ir besiformuojančių technologijų krypties“ projekte „The Human Brain Project“ („Žmogaus smegenų projektas“) kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė dr. Aušra Saudargienė,

dirbanti kartu su prof. Marja-Leena Linne iš Tamperės technologijos universiteto, Suomijos. Tarpdisciplininis projektas vienija neuromokslų, medicinos, psichologijos, neuroinformatikos, biofizikos, matematikos mokslininkus ir siekia sukurti informacinėmis technologijomis paremtą mokslinių tyrimų infrastruktūrą, kuri leis atlikti išsamų žmogaus smegenų matematinį-kompiuterinį modeliavimą siekiant suprasti žmogaus smegenų struktūrą ir funkcijas, neurologinių ir psichiatrinių ligų mechanizmus genetiniame, molekuliniame, ląsteliniame, sisteminiame, vystymosi lygmenyse bei kurti pažangias technologijas remiantis žmogaus smegenų funkcionavimo ir informacijos apdorojimo principais.  

Konferencijoje sulaukta ir ypatingo kviestinio svečio - dr. Corrado Cali iš Karaliaus Abdullah mokslo ir technologijų universiteto Saudo Arabijoje. Mokslininkas taip pat dirba Ženevoje, Šveicarijoje ir dalyvauja minėtame „Žmogaus smegenų projekte“. Šioje konferencijoje pristatė pranešimą tema „Neuronų-glijos ląstelių metabolinis ryšys: svarba smegenų plastiškumui ir vaizdinimui“, kuriame kalbėjo apie neuronų-astrocitų sąveikos svarbą mokymuisi ir smegenyse vykstančių molekulinių procesų 3D vizualizavimą.

Antrojoje sesijoje, kurioje nagrinėta senstančios visuomenės tema dr. Julius Neverauskas kvietė diskutuoti, ar galime rinktis, koks bus mūsų senėjimas – sveikas ar liguistas, ir kodėl 85-erių metų sulaukę senjorai jaučiasi laimingesni negu aštuoniolikmečiai. Vilniaus universiteto Santariškių klinikos gydytojas urologas dr. Robertas Adomaitis, besigilinantis į vyresnio amžiaus žmonių seksualumą, pristatė problemas, su kuriomis šie pacientai susiduria, bei jų sprendimo būdus.

Vyresnio amžiaus žmonių endokrininės sistemos funkcijų apžvalgą pateikė endokrinologė dr. Narseta Mickuvienė, o naujausius tyrimus ir faktus apie prieštaringai vertinamą žmogaus augimo hormoną, jo deficitą ir galimybes pasitelkus jį sulėtinti senėjimo procesą kalbėjo LSMU Endokrinologijos instituto atstovė dr. Lina Lašaitė.

Paskutinė konferencijos sesija paskirta LMSU EMI mokslinių darbų pristatymams. Vilma Liaugaudaitė savo tyrime ieškojo sąsajų tarp ličio koncentracijos geriamajame vandenyje ir savižudybių. Doktorantė Alicja Juškienė pristatė išemine širdies liga su obstrukcine miego apnėja sergančių miego kokybės vertinimų rezultatus. Doktorantė Nijolė Kažukauskienė apžvelgė gyvenimo kokybę sąlygojančius veiksnius vyresnio amžiaus pacientams, sergantiems išemine širdies liga, o apie šia liga sergančių žmonių kognityvinių funkcijų sutrikimus, vartojant beta-adrenoblokatorius, kalbėjo doktorantas Julius Burkauskas. Audrius Alonderis pristatė pranešimą „Miego apnėjos, mieguistumo ir nuovargio sąsajas su išeminės širdies ligos rizikos faktoriais“.

Net keliuose konferencijos pranešimuose nuskambėjus minčiai, kad fizinis aktyvumas yra būtinas sveikai gyvensenai, antrąją konferencijos dieną LMSU EMI jau tradiciškai pakvietė į sveikatinimo renginį bei pikniką Palangos Birutės parke „Pasirūpink savo sveikata – Cura te ipsum“, skirtą medicinos darbuotojų dienai pažymėti.

Į parką susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai dalyvavo šiaurietiško ėjimo technikos mokymuose, kartu darė mankštą, pasitikrino žinias viktorinoje apie sveiką gyvenimo būdą.

Pasak organizatorių, renginiu siekta ne tik populiarinti aktyvų gyvenimo būdą, bet ir atkreipti dėmesį, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau pasirūpinti savo sveikata.

 

Viktorija VAŠKYTĖ

 

Jubiliejinis 10-asis sveikatinimo renginys  „Pasirūpink ir savo sveikata“

 registraturabegimo pradzia

            Balandžio 30 d. Birutės parke, Palangoje vyko jubiliejinis 10-asis sveikatinimo renginys "Pasirūpink ir savo sveikata" skirtas Medicinos darbuotojų dienai paminėti. Šiais metais sveikatinimo renginio organizatoriai (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas) sulaukė per 200 dalyvių .

            Prieš dešimt metų šio renginio idėja kilo šviesaus atminimo LSMU Elgesio medicinos direktoriui dr. Robertui Bunevičiui, kuri iki šiol tebegyvuoja. Sveikatinimo renginys kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, ne tik iš Palangos, bet ir iš visos Lietuvos, kurie ne tik papuošia renginį, bet ir prisideda prie motyvacijos sportuoti didinimo.

            Šiais metais dalyvius į renginį viliojo ne tik puikus oras bet ir gausūs svečių pasirodymai. Sveikatinimo renginį iškilmingai atidarė Palangos miesto pučiamųjų orkestras (vad. Vygantas Rekašius) ir šokėjų pasirodymas, o sveikinimo žodį tarė LSMU Elgesio medicinos instituto direktorė dr. Narseta Mickuvienė. Prieš bėgimą renginio dalyviai galėjo pasimokyti šiaurietiško ėjimo technikos, kurią pravedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės. Dalyvių ištvermę ir koordinaciją Tai Chi pratimais stiprino LSMU Elgesio medicinos instituto kineziterapeutė Roberta Bikuličienė, o prieš startą dalyviams apšilti padėjo karatė klubo OKINAVA auklėtiniai. Dalyviai 5 km atstumą įveikė bėgdami, eidami, ar žingsniuodami su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Po bėgimo renginio gerą nuotaiką palaikė ir viktorinos apie sveikatą apdovanojimai, šokių klubo "Palangos Vėtrungė" (vad.Birutė Gikarienė), saksofonininko Nojaus Baluškevičio (vad. vad. Raimondas Žilius) ir Palangos miesto jūros šaulių vyrų choro (vad. Rimgaudas Juozapavičius) pasirodymai. Po visų pasirodymų ir rungčių, pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos dalyviai rinkosi į Skautų slėnį, kuriame vaišinosi kareiviška koše, virtomis bulvėmis su žemaitišku kastiniu, ir dar ilgai bendravo.

       Šis puikus renginys nebūtų įvykęs be LSMU Elgesio medicinos instituto darnaus komandos darbo ir rėmėjų. Todėl nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šį renginį: Palangos botanikos parkui už leidimą naudotis parko infrastruktūra, Palangos sporto mokyklai už trasos pažymėjimą.

Dėkojame partneriams ir rėmėjams:

okinava  Kmv Sveikatos biuras  tiche     molupis

hbh    oho  scandbook  Vakarine Palanga

Palangos miesto savivaldybė

Palangos miesto savivaldybė

zemaitijos pienas

 

    

Renginio metu kilusi sveikatinimo idėja paskatino organizuoti rytines mankštas, kurios bus vedamos visą vasarą. Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į nemokamas mankštas birželio-rugpjūčio mėnesiais, darbo dienomis 7.30 val. ryte, kurios vyks LSMU Elgesio medicinos instituto (Šliūpo g. 7) vidiniame kieme. Dėl išsamesnės informacijos apie nemokamas rytines mankštas teiraukitės telefonu 8 460 30012 arba el. paštu emi@lsmuni.lt.

mankstaokinava manksta

ansamblisRenginio vedanciojisokejos

 

Alicja Juškienė, Vilma Liaugaudaitė, LSMU EMI

 

2016 m. balandžio 29 dieną LSMU Elgesio medicinos institutas ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija organizuoja

XV metinė tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija

IŠŠŪKIAI GYVENSENOS MEDICINOJE

 

Konferencija vyks: LSMU EMI konferencijų salė J. Šliūpo g. 7, Palanga

 Konferencijos dalyviams bus išduodami 9 val. LSMU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Dalyvio mokestis – 20 eurų.

Mokestis studentams, rezidentams ir slaugytojoms, LBPD draugijos nariams – 10 eurų.

Dalyvių išankstinė registracija iki š. m. balandžio 25 d. el. paštu: nijolekazukauskiene@yahoo.com arba tel. 8 698 35802.

Registracijos mokestį galima sumokėti:

1. Pavedimu į Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos sąskaitą: AB SEB bankas, sąsk.nr. LT60 7044 0600 0335 1920, įm. kodas 191986486; SWIFT kodas: CBVILT2X; Teleksas: 261601 VILBK LT; Mokėjimo paskirtis: Konferencijos Gyvensenos iššūkiai registracijos mokestis. Mokestį prašome susimokėti iki balandžio 20 d.

2. Konferencijos metu dalyvių registracijoje.

Konferencijos programa

 

 

Rūkymo metimo grupės dalyviai džiaugiasi rezultatais


2015 m. lapkričio 4 d. įvyko paskutinis rūkymo metimo grupės projekto "Palanga-nerūkantis miestas" rėmuose susitikimas. Jame buvo aptarti pasiekti rezultatai, pasveikinti sėkmingai metę rūkyti dalyviai ir įteikti pažymėjimai. Dar kartelį džiaugiamės dalyviais ir jų pasiektais rezultatais. Esate šaunuoliai! Tikimės, kad jūsų pėdomis žengs ir kiti Palangos miesto gyventojai ir svečiai.
Projektas finansuotas LR Sveikatos apsaugos ministerijos.Įvyko paskutinė projekto „Palanga-nerūkantis miestas” viešoji paskaita


2015 m. lapkričio 4 d. įvyko paskutinė projekto "Palanga-nerūkantis miestas", kurį finansavo LR Sveikatos apsaugos ministerija, viešoji paskaita "Kaip išlaikyti tikslo siekimą?". Šioje paskaitoje psichologė Alicja Juškienė dėstė apie tikslo kėlimo, formulavimo ir siekimo subtilybes, motyvacijos stiprinimo svarbą. Auditorija buvo aktyvi ir žingeidi, todėl paskaita greitai tapo praktiniu užsiėmimu ir gyva diskusija. Dalyviai išeidami teiravosi apie šių paskaitų tąsą, kas rodo tokio tipo projektų poreikį bendruomenėje.

 

 

„ĮSISĄMONINIMU (MINDFULNESS) GRĮSTOS KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS PAGRINDAI“

PODIPLOMINIŲ STUDIJŲ KURSAS LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETE (EMI), KURSO KODAS KMU 743

 Kursas skirtas visų specialybių gydytojams ir psichologams

 

Studijų trukmė – 1 metai. Studijas sudaro 10 blokų po dvi mokymų dienas (po 8 ak. val. per dieną). Mokymai vyks savaitgaliais kartą per mėnesį. Bendra mokymų trukmė 160 val.

 Preliminarus tvarkaraštis

Pirmasis užsiėmimų blokas vyks 2016 m. sausio 30-31 d.d. Kaune, antrasis – 2016 m. kovo 12-13 d.d. Vilniuje, trečiasis – 2016 m. balandžio 9-10 d.d. Kaune, ketvirtasis – gegužės 7-8 d.d. Vilniuje. Tikslios likusių šešių blokų datos bus paskelbtos pradėjus studijas ir priklausys nuo kurso dalyvių gyvenamosios vietos.

Mokymų kaina už visas studijas (160 val.) – 796 Eurai. Galima mokėti ir dalimis, t.y. 4 kartus po 199 Eur. Išimties tvarka gali būti svarstomi ir kiti mokėjimų variantai.

Baigusieji kursą gaus LSMU Podiplominių studijų kurso baigimo pažymėjimą. Programa patvirtinta LSMU Medicinos fakulteto taryboje (2015 06 10) bei įregistruota VU ir LSMU Podiplominių studijų sistemoje www.medas.lt (kodas KMU 743, žr. „Įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindai“.)

 Norintieji dalyvauti studijose kviečiami registruotis iki 2015 m. gruodžio 20 d. (t.y. apie dalyvavimą studijose pranešti el.paštu info@psichoterapija.info) Norinčiuosius gauti papildomos informacijos kviečiame rašyti el.paštu info@psichoterapija.info arba skambinti tel. 8*60250142 (Gailutė Siucilienė).

Informacija pateikiama ir atnaujinama svetainėje www.psichoterapija.info.

 

 

Iki 2015 m. gruodžio 10 d. RENKAMAS NAUJAS UNIVERSITETINIS KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS MOKYMŲ KURSAS

3 metų podiplominės psichoterapijos studijos (kognityvinė ir elgesio terapija)

Mokslų pradžia – 2016 m. vasario 1 d. , pirmasis užsiėmimų blokas 2016 m. vasario 5-6-7 d.d.

Kursas skirtas visų specialybių gydytojams ir psichologams.

Dėstymo trukmė ir forma

Kurso trukmė – 3 metai.  Pagrindinė mokymų dalis vyksta auditorijoje savaitgaliniais blokais (penktadienis-šeštadienis-sekmadienis) vieną kartą per mėn. Apie 50 proc. auditorinių užsiėmimų veda lektoriai iš užsienio. Yra vertimas į lietuvių kalbą. Kita dalis užsiėmimų vykdoma nuotolinio mokymo pagalba bei prižiūrimos profesinės priežiūros ir asmeninės psichoterapinės patirties grupėse. Mokymai vyks Vilniuje ir Kaune (užsiėmimų skaičius mieste priklauso nuo kursantų pasiskirstymo pagal miestus). Mažos grupelės gali vykti ir kitose Lietuvos vietose, pavyzdžiui, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, jeigu tai būtų patogu kursų dalyviams. Šis kursas LSMU sėkmingai dėstomas jau trečius metus.  

Preliminarus užsiėmimų tvarkaraštis

Pirmasis užsiėmimų blokas vyks 2016 m. vasario 5-6-7 d.d., antrasis – 2016 m. kovo 18-19-20 d.d., trečiasis – 2016 m. balandžio 15-16-17 d.d., ketvirtasis – gegužės 13-14-15 d.d.

Mokymų kaina metams – 1419 Eur (į mokymų kainą įeina ir į mokymo programą įeinančios supervizijos bei asmeninė psichoterapinė patirtis grupėje). Yra galimybė mokėti už mokslą 2 kartus per metus po 709,50 Eur. Išimties tvarka gali būti svarstomi ir kiti mokėjimų variantai.

 Išsamesnė informacija pateikiama ir atnaujinama svetainėje www.psichoterapija.info.

 Norinčiuosius gauti papildomos informacijos kviečiame rašyti el.paštu info@psichoterapija.info arba skambinti tel. 8*60250142 (Gailutė Siucilienė).


Paskaita "Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas"


2015 m. spalio 12 d. LSMU Elgesio medicinos institute vyko viešoji paskaita "Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas", kurią skaitė psichologė Alicja Juškienė. Psichologė su paskaitos dalyviais aktyviai diskutavo iš kur atsiranda stresas ir kaip jį suvaldyti remiantis naujausiais mokslu pagrįstais metodais. Dalyviai turėjo progos ir praktiškai išbandyti kelis streso valdymo metodus.

Viešoji paskaita vyko projekto "Palanga- nerūkantis miestas" remiamo LR Sveikatos apsaugos ministerijos rėmuose.

 

 

            2015 m. rugsėjo 14 ir 28 dienomis LSMU Elgesio medicinos institute vyko projekto "Palanga - nerūkantis miestas" remiamo LR Sveikatos apsaugos ministerijos viešos paskaitos. Paskaitos buvo skirtos visiems gyventojams nepriklausomai nuo to ar jie susiję su šiuo žalingu įpročiu ar ne. Susitikimų metu buvo kalbama apie rūkymo fizinius ir psichologinius aspektus, kurie tiesiogiai ir netiesiogiai yra susiję su mūsų sveikatai daroma žala. Į paskaitas rinkosi tiek norintys atsisakyti šio žalingo įpročio, tiek nuo jo tiesiogiai nepriklausantys asmenys.

            Viešas paskaitas skaitė visuomenės sveikatos specialistė Vilma Liaugaudaitė, kurių metu be rūkymo fizinių ir psichologinių aspektų, aptarė ir rūkymo statistiką, rūkymo istoriją bei bandymus kovoti su šiuo sveikatai žalingu įpročiu, kuris pastairiasiais metais nusineša vis daugiau mirčių tiek lietuvoje tiek ir visame pasaulyje. Dalyviai atvykę į pirmąją paskaitą skirtą rūkymo priklausomybei išsiaiškinti, turėjo galimybę sužinoti kokio tipo rūkaliai yra ir kokio stiprumo priklausomybė juos kamuoja. Paskaitų dalyviai susitikimų metu nebuvo abejingi rūkymo temai, jie aktyviai dalinosi savo patirtimis, kurios buvo susijusios ne tik su rūkymu, bet ir kitais sveikatai žalingais įpročiais.


 

 LSMU Elgesio medicinos institutas šventėje „Palangos stalas 2015“

 

            Rugsėjo 25-26 dienomis Palangoje vyko jau tradicija tapusi rudens šventė „Palangos stalas 2015“, kuri savo stalų gausa viliojo ne tik Palangos miesto gyventojus, bet ir svečius. Prie tūkstančio stalų, kvietusių praeivius pasimėgauti visomis teikiamomis paslaugomis, prisijungė ir LSMU Elgesio medicinos isntitutas. Instituto darbuotojai praeivius kvietė susipažinti su širdies ligų rizikos veiksniais ir įsivertinti patiriamą stresą, kuris pastaruoju metu labai dažnai sutinkamas mūsų visų kasdienybėje. Šventės dalyviai demonstravo puikias žinias apie širdies ligų riziką, aktyviai tikrinosi kraujospūdį ir tikino žinantys kaip užkirsti kelią širdies ligoms.

            LSMU Elgesio medicinos instituto darbuotojai džiaugiasi sulaukę gausaus būrio smalsuolių, kurie rūpinasi savo sveikata ir domisi rizikos veiksniais, galinčiais sutrikdyti jų sveikatą.

 

 

 

 

 

 

 


Projektas „Palanga-nerūkantis miestas“

 

KVIEČIAME į 8 savaičių (16 susitikimų) rūkymo metimo grupę, kuri skirta rūkymo metimo motyvacijai stiprinti, pritaikyti psichologines priemones fiziologinei ir psichologinei abstinencijai mažinti, koreguoti kasdienio gyvenimo įgūdžius atsisakius rūkymo, bei numatyti priemones rūkymo atkryčio prevencijai. Dalyvavimas nemokamas.

 Rūkymo metimo grupė skirta visiems norintiems ir bandantiems mesti rūkyti, ar nerūkantiems labai trumpą laiką. Dalyvių skaičius ribotas.

 Būtina išankstinė registracija iki 2015 m. rugsėjo 7 d.

 el. paštu: vilma.liaugaudaite@lsmuni.lt arba tel.8 656 35778                                                  

 Rūkymo metimo grupės susitikimai vyks nuo rugsėjo 14 d.                                                                               

 Viešos paskaitos skirtos visiems norintiems dalyvauti be išankstinės registracijos.

 Paskaitų temos:   Kodėl mes rūkome? Fiziniai ir psichologiniai rūkymo aspektai

                                   Rūkymas ir mano sveikata

                                   Rūkymas ir stresas. Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas

                                   Žalingų įpročių atkryčio prevencija

 Plačiau skaitykite čia.

 

Projektą remia:

 


 

 Amerikos klinikinių neuropsichologų kongresas

Tarptautinė smegenų tyrimų asociacija (angl. International Brain Research Association, IBRO) kiekvienais metais rengia konkursą siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų bendradarbiavimą ir mainus, taip pat norėdama suteikti jiems galimybę pasimokyti iš garsiausių pasaulio mokslininkų. Šiemet apdovanojimą ir IBRO stipendiją apsilankyti pasirinktame moksliniame renginyje gavo doktorantas Julius Burkauskas.

 Julius pasirinko dalyvauti 2015 m. birželio 17-20 dienomis vykusiame Amerikos klinikinių neuropsichologų kongrese. Renginyje jis pristatė mokslinį stendinį pranešimą rengiamos disertacijos tema "Kognityvinės funkcijos susijusios su trijodtironino koncentracija". Doktoranto darbas buvo išrinktas geriausiu šių metų jaunų mokslininkų pranešimu ir laimėjo vardinę Edith Kaplan premiją.

 


 Pasaulinis biologinės psichiatrijos kongresas

 

2015 m. birželio 14-18 dienomis Atėnuose, Graikijoje vyko Pasaulinis biologinės psichiatrijos kongresas. Kongrese dalyvavo LSMU EMI darbuotojai. Dr. Narseta Mickuvienė ir doktorantas Julius Burkauskas pristatė du stendinius pranešimus, paruoštus iš Europos Socialinio Fondo (VP1-3.1-ŠMM-07-K-02-060) finansuojamo tyrimo "Geno - aplinkos sąveika jungianti mažos trijodtironino koncentracijos sindromą ir kardiovaskulinės ligos baigtis (GET-VASC)" duomenų: "Išemine širdies liga sergančių pacientų su širdies nepakankamumu su sveikata susijusi gyvenimo kokybė ir D tipo asmenybė: longitudinis stebimasis tyrimas", "Depresijos simptomų, kognityvinių funkcijų ir trijodtironino sąsajos sergantiesiems išemine širdies liga". Dr. Narseta Mickuvienė taip pat pristatė stendinį pranešimą "Suicidinės mintys ir psichikos sutrikimai pirminėje sveikatos priežiūros grandyje" paruoštą kartu su kolegomis Dr. Jurate Pečeliūniene ir Habil. Dr. Robertu Bunevičiumi.

 


Paskaitą "Kasdienis (ne)sąmoningumas" Palangos bendruomenei skaitė LSMU EMI psichologai


Gegužės 23 d. Palangos kurhauze, palėpėje "Pop-up", psichologai, Elgesio medicinos instituto doktorantai Alicja Juškienė ir Julius Burkauskas kvietė į paskaitą-diskusiją "Kasdienis (ne)sąmoningumas". Šis susitikimas buvo skirtas visiems, kuriems aktuali ir įdomi streso įveikos bei žmogaus mąstymo ypatumų tema.
Skaitykite plačiau čia
http://www.ve.lt/…/alicja-juskiene-apie-zmones-ir-nesamoni…/

 


Europos kardiologų kongresas EuroPRevent2015

2015 m. gegužės 14–16 dienomis Lisabonoje, Portugalijoje vyko Europos kardiologų kongresas EuroPRevent2015. Kongrese dalyvavo LSMU EMI darbuotojos: Julija Brožaitienė, Nijolė Kažukauskienė, kurios pristatė stendinius pranešimus, paruoštus iš Europos Socialinio Fondo (VP1-3.1-ŠMM-07-K-02-060) finansuojamo tyrimo „Geno – aplinkos sąveika jungianti mažos trijodtironino koncentracijos sindromą ir kardiovaskulinės ligos baigtis (GET-VASC)“ duomenų.

 


Skaityti moksliniai pranešimai Lietuvos psichologų kongrese


Šių metų gegužės 8-9 dienomis Lietuvos edukologijos universitete Lietuvos Psichologų kongrese LSMU Elgesio medicinos instituto tyrimų duomenis pristatė psichologai Alicja Juškienė (pranešimo tema: "Kas lemia išemine širdies liga sergančių pacientų, kuriems būdinga ir nebūdinga obstrukcinė miego apnėja, subjektyviai vertinamą miegą? D tipo asmenybės svarba) ir Julius Burkauskas (Pacientų, sergančių išemine širdies liga ir dalyvaujančių kardiologinės reabilitacijos programoje, beta adrenoblokatorių vartojimo ryšys su kognityvinėmis funkcijomis).

Psichologų bendruomenei Alicja Juškienė pravedė praktinį seminarą „Atviros prieigos prie mokslinių duomenų sistemos poreikis psichologijoje“ finansuojamą iš Europos Komisijos projekto "
OpenScienceLink" lėšų, o LSMU EMI darbuotojai JuliusNeverauskas,Julius Burkauskas ir Giedrė Žalytė vedė moksliniais tyrimais pagrįsta metodika paremtą seminarą „Dėmesingu įsisąmoninimu pagrįstas streso mažinimas“

 


Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos seminaras jauniesiems mokslininkams Kernavėje

2015 m. balandžio 24-26 d. Kernavėje vyko Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos organizuotas seminaras jauniesiems mokslininkams. Į seminarą skaityti savo pranešimus buvo pakviesti ir LSMU EMI jaunesnieji mokslo darbuotojai: Julius Burkauskas, pranešimo tema "Mental fatigue is associated with impaired cognitive function after acute cardiac events" ir Vilma Liaugaudaitė, pranešimo tema "Mental disorders, suicidal ideation and general medical condition in primary care". Seminaro pabaigoje penkiems geriausiems pranešėjams buvo skirti apdovanojimai, iš kurių vienas atiteko ir mūsų darbuotojai Vilmai Liaugaudaitei. Sveikiname kolegę, linkime sėkmės ir tolimesniuose darbuose!

 


IX-asis sveikatinimo renginys

 „Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“

 

IX-ame sveikatinimo renginyje „Pasirūpink ir savo sveikata – Cura te ipsum“, skirtame medicinos darbuotojų dienai pažymėti, Palangos parke sugužėjo per 100 dalyvių, kurie mokėsi šiaurietiško ėjimo, mankšinosi, kartu bėgo pasirinktą atstumą ir pasimėgavę Palangos miesto jūros šaulių vyrų choro ir šokių grupės Palangos Vėtrungė pasirodymais draugiškai vaišinosi piknike su kareiviška koše ir tikru žemaitišku kastiniu su bulvėmis. Organizatorių vardu dėkojame Palangos miesto savivaldybei, UAB "Baltijos mineralinių vandenų kompanijai" (už mineralinį Tiche), kepyklai UAB Molupis ir Ko, spaustuvėms PRINT-IT ir OHO kryžiažodžiai, HBH Rados virtuvei, laikraščiui "Vakarinė Palanga", kad kasmet sutinka būti mūsų informaciniais rėmėjais ir skelbti informaciją apie renginį, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistėms už šiaurietiškojo ėjimo pamokas, sporto klubui OKINAVA už energingą apšilimą, Palangos miesto jūros šaulių vyrų chorui ir Palangos šokių klubui "Vėtrungė". Žiūrėti daugiau

 


Tarptatutinė mokslinė konferencija "Psichoendokrinologijos perspektyvos Lietuvoje"

2015 m. balandžio 24 d. vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos, Elgesio medicinos instituto ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos organizuojama tarptautinė konferencija "Psichochoendokrinologijos perspektyvos Lietuvoje", kurioje savo pranešimus skaitė: dr. Narseta Mickuvienė, dr. Julius Neverauskas, dr. Adomas Bunevičius, prof. Valdis Pyrags, prof. Victor J. M. Pop, prof Birutė Žilaitienė, habil. dr. Julija Brožaitienė, prof. Giedrius Varoneckas, dr. William Lahoz, dokrotorantai Alicja Juškienė, Julius Burkauskas ir Lina Čiaplinskienė. Žiūrėti daugiau

2015 m. balandžio 24-26 d. Kernavėje vyko Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos organizuotas seminaras jauniesiems mokslininkams. Į seminarą skaityti savo pranešimus buvo pakviesti ir LSMU EMI jaunesnieji mokslo darbuotojai: Julius Burkauskas, pranešimo tema "Mental fatigue is associated with impaired cognitive function after acute cardiac events" ir Vilma Liaugaudaitė, pranešimo tema "Mental disorders, suicidal ideation and general medical condition in primary care". Seminaro pabaigoje penkiems geriausiems pranešėjams buvo skirti apdovanojimai, iš kurių vienas atiteko ir mūsų darbuotojai Vilmai Liaugaudaitei. Sveikiname kolegę, linkime sėkmės ir tolimesniuose darbuose!

 


 

2015 m. balandžio 24-25 dienomis LSMU Elgesio medicinos institutas ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija organizuoja

XIV metinę tarptautinę mokslinę konferenciją skirtą habil. dr. Roberto Bunevičiaus atminimui

PSICHONEUROENDOKRINOLOGIJOS PERSPEKTYVOS LIETUVOJE

 

Konferencija vyks: Viešbutyje „Palangos Vėtra“, S. Daukanto g. 35/S. Dariaus ir S. Girėno g. 17, Palanga

 Konferencija skirta:  visų specialybių gydytojams, slaugytojams, psichologams ir socialiniams darbuotojams.

 Dalyvių išankstinė registracija el .paštu: emi@lsmuni.lt arba tel. 8 460 30012

Konferencijos programa.

 

 


IX-asis sveikatinimo renginys

 „Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“ skirtas Medicinos darbuotojų dienai pažymėti,

  2015 m. balandžio 25 d. Palangos Birutės parkas

 Renginio pradžia 930 val.

 

  Renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.

 Maloniai kviečiame visus, nepriklausomai nuo amžiaus ir užsiėmimo.

Svarbiausia dalyvavimas, o ne varžybinis pradas.

 Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, darysime mankštą-apšilimą, pasitikrinsime žinias dalyvaudami viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, pasidžiaugsime vaikų šokiais. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, bėgant greičiui ar einant. Visi užsiregistravę dalyviai gaus renginio atminimo dovanėles. Po renginio pabendrausime neformalioje aplinkoje pikniko metu su suneštinėmis vaišėmis.

 Daugiau informacijos: https://lt-lt.facebook.com/events/736391799808348 arba  renginio nuostatai, informacija, plakatas

 Taip pat tel. (8 460) 30021, el. paštu emi@lsmuni.lt

 


 

XIV metinė tarptautinėmokslinė konferencijos skirtos habil. dr. Roberto Bunevičiaus atminimui

PSICHONEUROENDOKRINOLOGIJOS PERSPEKTYVOS LIETUVOJE

 

SATELITINIS SEMINARAS

10 MINUČIŲ KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS: GREITOS PSICHOTERAPINĖS INTERVENCIJOS BENDROJOJE MEDICINOJE IR PSICHIATRIJOJE

Organizatoriai: LSMU Elgesio medicinos institutas ir VšĮ Neuromedicinos institutas

2015 m. balandžio 26 d.

LSMU Elgesio medicinos instituto konferencijų salė, J. Šliūpo 7, Palanga

 

Renginys skirtas bendrosios praktikos (šeimos) gydytojams, psichiatrams, vaikų psichiatrams, kardiologams, neurologams, gastroenterologams, reabilitologams, onkologams, endrokrinologams, psichologams ir psichoterapeutams.

Programa

 


VII Nacionalinė doktorantų mokslinė konferencija „Mokslas – sveikatai“

 

Balandžio 10 dieną surengta jau VIII nacionalinė doktorantų mokslinė konferencija „Mokslas– sveikatai“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

 Tradicine tapusioje konferencijoje dalyvavo Lietuvos universitetų doktorantai, moksliniai vadovai, LSMU akademinės bendruomenės nariai. Plenarinį posėdį pradėjusi LSMU prorektorė mokslui prof. habil. dr. vaiva Lesauskaitė pasidžiaugė tęsiamomis tradicijomis ir kasmet minima Pasauline sveikatos diena, kuri galėtų būti įvardijama ir kaip mūsų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – diena.

 Pasibaigus plenariniam posėdžiui, konferencijos dalyviai išsiskirstė į septynias skirtingas sekcijas: judėjimo ir atramos sistema; širdies ir kraujagyslių sistemos ligos; eksperimentinė medicina; klinikinė medicina; onkologija ir genetika; veterinarinė medicina, mikrobiologija, maisto sauga ir kokybė; visuomenės ir psichinė sveikata. Galime pasidžiaugti itin dideliu doktorantų susidomėjimu – pristatyta daugiau nei 70 mokslinių darbų, konferencijoje dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos ir Vilniaus universitetų doktorantai. Konferencijoje savo pranešimus pristatė ir keturi LSMU Elgesio medicinos doktorantai: Nijolė Kažukauskienė, Kristina Morkūnaitė, Alicja Juškienė ir Julius Burkauskas.

Konferencijos baigiamasis akcentas – geriausių pranešėjų apdovanojimai. Kiekvienoje sekcijoje buvo išrinkti trys geriausi darbai, tarp laureatų pateko ir LSMU Elgesio medicinos instituto doktorantė Alicja Juškienė.

Parengta pagal Ave vita/2015 m. balandžio 17 d., nr. 15

 


LSMU Elgesio medicinos institutas šeimų šventėje „Palangos dienos 2015“

 

2015 m. kovo 27 d. LSMU Elgesio medicinos institutas dalyvavo viename iš šventės „Palangos dienos“ renginių – šeimų šventėje „Sportas - sveikata“. Renginyje, kuris vyko Palangos universalioje sporto arenoje, Palangos miesto įmonės, įstaigos, ir organizacijos galėjo pristatyti savo veiklą visiems šventės dalyviams. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas yra vienintelė įstaiga Palangoje, kurioje mokslas susijungia su praktika. Instituto darbuotojai šventės dalyviams pristatė kokie tyrimai atliekami institute, kokios naujos ir pažangios metodikos taikomos kardiologinėje reabilitacijoje bei streso ligų sutrikimų gydyme. Informacijos sklaida apie tai kaip pasirūpinti savo širdimi ir psichoemocine sveikata - svarbus akcentas. Kiekvienas susidomėjęs anketos pagalba galėjo įsivertinti savo nuotaiką ir gauti jam tinkančios arbatos puodelį, sudalyvauti viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą“, ir pasimokyti taisyklingos kvėpavimo bei liemens stiprinimo mankštos. Instituto darbuotojai džiaugiasi galėję sudalyvauti šeimų šventėje ir sulaukę gausaus šventės dalyvių susidomėjimo.

 


"OpenScienceLink" platformos naudojimo mokymai

LSMU EMI mokslininkams buvo organizuojami Europos Komisijos projekto rėmuose "OpenScienceLink" (OSL) sukurtos platformos naudojimo mokymai.
OSL platforma mokslininkams suteikia galimybes:
1) gauti įvertinimą už skelbiamas mokslinių tyrimų duomenų bazes;
2) laisvai naršyti po atviros prieigos duomenų bazes tam kad būtų galima generuoti naujas tyrimų hipotezes ir atlikti matematinį modeliavimą arba antrines duomenų bazių analizes;
3) interaktyviai dalyvauti mokslinių publikacijų recenzavimo procese;
4) rasti būsimų projektų partnerius bei kurti ir plėsti socialinius mokslinio bendradarbiavimo tinklus;
5) identifikuoti mokslinių tyrimų tendencijas ir perspektyvias mokslo šakas – tai yra svarbu planuojan žmogiškuosius ir finansinius išteklius įvertinti mokslinių tyrimų praktinę reikšmę visuomenėms nepriklausomai nuo mokslinio citavimo rodiklių.

Plačiau apie OSL platformą ir jos funkcijas, taip pat apie biomedicininių duomenų žurnalą Biomedical Data Journal ir reikalavimus teikiant jam savo duomenų bazes, kviečiame skaityti http://biological-psychiatry.eu/?page_id=921OSL

OSL mokslininkų grupė tiki, kad ši platforma taps svarbiu mokslininkų ir akademinės visuomenės įrankiu jų kasdieniniame darbe. Mokslininkai kviečiami registruotis ir tapti aktyviais platformos vartotojais. Registracija platformoje yra nemokama. Platforma yra nuolat tobulinama ir OSL komanda tikisi jūsų vertingų patarimų padėsiančių dar geriau pritaikyti platformą jūsų poreikiams. Jei tapote platformos vartotoju ir turite klausimų, patarimų, idėjų, kreipkitės į projekto partnerius Lietuvoje.

 Projekto partneriai Lietuvoje – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Projekto koordinatorius Adomas Bunevičius,
el. p. a.bunevicius@yahoo.com.

 

 

 


Sveikiname naujai pradėjusią dirbti direktoriaus pavaduotoją Klinikai Viliją Vertelienę ir linkime visokeriopos sėkmės.

 

 

 


Išrinkta nauja LSMU Elgesio medicinos instituto direktorė

 

2014 m. spalio 24 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Senato posėdyje buvo išrinktas LSMU Elgesio medicinos instituto direktorius- juo tapo dr. Narseta Mickuvienė. Sveikiname naują direktorę ir linkime stiprybės stovint už LSMU EMI šturvalo!

 

 


Dalyvavome Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos (ECNP) 27-ąjame kongrese

2014 m. spalio 18-21 d. Berlyne vyko 27-asis Europos neuropsichofarmakologijos kolegijoskongresas, kuriame pranešimus skaitė taip pat LSMU Elgesio medicinos instututo darbuotojai ir kiti mokslininkai iš LSMU. Doktorantė Alicja Juškienė pristatė stendinį pranešimą "Associations of obstructive sleep apnea with anxiety and depression symptoms in male patients with coronary artery disease" (bendraautoriai A. Podlipskytė, G. Varoneckas, A. Alonderis, R. Bunevičius). Jaunesnioji mokslo darbuotoja Vilma Liaugaudaitė pristatė stendinį pranešimą "Prevalence and psychiatric correlates of suicidal ideation in primary care patients: gender differences" (bedraautoriai N. Raškauskienė, N. Mickuvienė, J. Pečeliūnienė. R.Bunevičius ). Iš kongreso parsivežėme ne tik gerus įspūdžius, bet taip pat naujų idėjų ir naudingos literatūros.

 


Įteikti daktaro diplomai

 

Dr. Daliai Stroputei 2014 m. spalio 6 d. iškilmingoje ceremonijoje buvo įteiktas daktaro diplomas. Didžiuojamės mūsų bendradarbe ir linkime sėkmės mokslo platybėse.

 


LSMU Elgesio medicinos institutas Tūkstančio stalų šventė Palangoje!

2014 m. rugsėjo 27-28 d. praūžė kasmetinė Tūkstančio stalų šventė Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Šioje šventėje be mugės, pramogų, kolektyvų pasirodymų prie savo stalų Basanavičiaus gatvės praeivius kvietė ir Palangos miesto įmonės, įstaigos, organizacijos. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto stalas kvietė praeivius stabtelėti ir susipažinti su vienintele įstaiga Palangoje, kurioje mokslas susijungia su praktika. Palangos gyventojai ir svečiai galėjo sužinoti kokie tyrimai vykdomi institute, kokios naujos ir pažangios metodikos taikomos kardiologinėje reabilitacijoje ir streso ligų sutrikimų gydymui, kaip pasirūpinti savo širdimi ir psichoemocine sveikata. Čia kiekvienas susidomėjęs anketos pagalba galėjo įsivertinti savo nuotaiką ir gauti jam tinkančios arbatos puodelį, pasitikrinti kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje, sudalyvauti viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenseną“, smagiai pasivaikščioti iki Instituto klinikos esančios prie Birutės parko ir laimėti paslaugų dovanų kuponą. Instituto darbuotojai džiaugiasi šiais metais prisijungę prie gražios Tūkstančio stalų šventės ir sulaukę gausaus praeivių susidomėjimo.

 

 

 

  

 


Europos miego kongresas

2014 rugsėjo 16–20 dienomis Taline, Estijoje vyko 22-asis Europos miego tyrimų draugijos kongresas (22 nd Congress of the European Sleep Research Society). Šiame kongrese dalyvavo LSMU EMI darbuotojai: Giedrius Varoneckas, Jurgita Andruškienė, Aurelija Podlipskytė, kurie pristatė stendinius pranešimus, paruoštus iš Lietuvos mokslo tarybos (sutarties Nr. LIG-03/2012) finansuojamo tyrimo „Psichoemocinių ir miego sutrikimų sąryšio su širdies ligomis bei poveikio gyvenimo kokybei tyrimai“ duomenų

 • Sleep disordered breathing in coronary heart disease patients with mild and moderate heart failure.
  G. Varoneckas, A. Podlipskyte, A. Alonderis, A. Martinkenas
 • Prevalence of sleep complaints in the Palanga community cohort in the period of 2003-2013
  J. Andruskiene, A. Podlipskyte, A. Martinkenas, G. Varoneckas
 • Association of sleep complaints with cardiovascular and all-cause mortality in the Palanga community cohort in the period of 2003-2013
  A. Podlipskyte, J. Andruskiene, A. Martinkenas, G. Varoneckas
 • Sleep duration and serotonin transporter promoter gene polymorphism in the Palanga community cohort
  Harro J, Podlipskyte A, Vaht M, Varoneckas G
 • Insomnia symptoms and all-cause and cardiovascular mortality: a prospective register-based study among Finnish and Lithuanian adults
  T. Lallukka, J. Andruskiene, A. Podlipskyte, G. Varoneckas, O. Rahkonen

 

 

 

 


Elgesio medicinos kongresas

Rugpjūčio 20-23 dienomis Groningene, Olandijoje vyko 13 tarptautinis Elgesio medicinos kongresas #ICBM2014. Kongrese dalyvavo LSMU EMI darbuotojas: Julius Burkauskas, kuris pristatė stendinį pranešimą, paruoštą iš Europos Socialinio Fondo (VP1-3.1-ŠMM-07-K-02-060) finansuojamo tyrimo „Geno – aplinkos sąveika jungianti mažos trijodtironino koncentracijos sindromą ir kardiovaskulinės ligos baigtis (GET-VASC)“ duomenų.

 

 

 Pro memoria

  Dr. Margarita Staniūtė (1971–2014)

 

 

2014 m. gegužės 29 d. mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Elgesio medicinos instituto biomedicinos mokslų daktarė, vyresnioji mokslo darbuotoja, slaugos administratorė Margarita Staniūtė.

Netikėtai, po sunkios kovos su liga, amžinybėn iškeliavo mūsų visų mylima ir gerbiama kolegė Margarita: mokslininkė, jaunųjų mokslininkų patarėja, gera ir nuoširdi draugė, šeimos siela. Skaudu ir liūdna - išėjo tokia dar jauna, tokia reikalinga...

Margarita Staniūtė gimė 1971 m. vasario 28 d. Palangoje. 1989 m. baigė Palangos 2-ąją vidurinę mokyklą. Nuo mažens ją traukė pagalba sergančiam, silpnesniam, todėl ji pasirinko medicinos sesers specialybę. 1993 m. baigė Klaipėdos aukštesniąją medicinos mokyklą ir pradėjo dirbti Kauno medicinos akademijos Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto klinikoje slaugytoja. Nuo 1993 m. ji toliau gilino profesines žinias slaugos bakalauro studijose Kauno medicinos akademijoje, kartu dirbdama medicinos felčere Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje. 1997 m. Margarita tapo Kauno medicinos universiteto diplomuota medicinos seserimi (slaugytoja), pradėjo dirbti instituto Klinikoje slaugos administratore ir tęsė šį darbą iki paskutinių gyvenimo dienų. 2002 m. Klaipėdos universitete įgijusi Vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įstojo į doktorantūrą Kauno medicinos universitete ir 2007 m. apgynė biomedicinos mokslų srities slaugos krypties daktaro disertaciją. Nuo 2007 m. instituto Klinikinės fiziologijos ir reabilitacijos laboratorijoje dirbo mokslo darbuotoja, o vėliau - vyresniąja mokslo darbuotoja. Margarita turėjo patirties ir pedagoginiame darbe. 2007–2011 m. dirbo Klaipėdos universitete docentės pareigose, 2007–2009 m. Kauno medicinos universiteto Slaugos ir rūpybos katedroje lektore. Ji buvo mokomosios knygos “Sergančiųjų širdies ligomis slaugos diagnozės“ (2011) bendraautorė.

Margarita buvo daugelio mokslinių straipsnių prestižiniuose tarptautiniuose ir Lietuvos žurnaluose autorė, turėjo didelį mokslinį patyrimą dirbant klinikinėse studijose, Lietuvos mokslų tarybos ir Europos struktūrinių fondų bei Europos komisijos finansuojamuose mokslo projektuose kaip vykdytoja ir administratorė. Margarita dalyvavo ir skaitė mokslinius pranešimus daugelyje Europoje ir Lietuvoje vykusių konferencijų. Ji buvo Instituto tarybos narė bei sekretorė. 2014 m. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Margarita Staniūtė buvo apdovanota padėkos raštu už slaugos administratorės pasiaukojantį, nuoširdų ir kilnų darbą, rūpestį ir dėmesį, už rankų ir širdies šilumą.

Margarita mylėjo gyvenimą, džiaugėsi juo, buvo žingeidi, turėjo daug gerų draugų, daug keliavo, mėgo slidinėti ir sportuoti, buvo savo šeimos atrama ir spindulėlis.

Pasigesime Jos - ramios, tolerantiškos, draugiškos ir paslaptingos. Mūsų širdyse Margarita išliks kaip tauri asmenybė, pasirengusi padėti ir išklausyti, darbšti ir kantri kolegė, turinti gerą humoro jausmą, mylinti gyvenimą, draugus ir šeimą. Užuojautą reiškiame jos brangiems mamytei ir tėveliui, broliui ir visiems gentainiams.

LSMU Elgesio medicinos instituto bendruomenė

 


Palangos sezono atidarymas ir LSMU EMI KLINIKOS paslaugų pristatymas

 

2014 m. gegužės 17–18 d. vyko Palangos vasaros sezono atidarymas, kur savo paslaugas pristatė ir mūsų įstaiga. Praeiviai noriai tikrinosi kraujospūdį, dalyvavo viktorinoje apie sveikatą ir domėjosi LSMU Elgesio medicinos instituto klinikos teikiamomis paslaugomis. 

 

 

 

2014 m. gegužės 9-11 d. vyko Lietuvos psichologų kongresas "Quo vadis, psichologija?" (liet. "Kur eini, psichologija?"). Tai mokslo ir praktikos šventė, organizuota LSMU Sveikatos psichologijos katedros, kartu su Lietuvos psichologų sąjunga ir Lietuvos psichologijos studentų asociacijos savanoriais. Psichologai turėjo unikalią galimybę susitikti, pasidalinti moksline – praktine patirtimi, gauti naujų žinių ir idėjų profesiniam bei asmeniniam tobulėjimui. Kongrese dalyvavo ir su bendraautoriais parengtus pranešimus skaitė trys mūsų darbuotojai: psichologė, doktorantė Alicja Juškienė (J. Juškėnas, G. Kundrotas, A. Podlipskytė, V. Gelžinienė, V. Jakumaitė, R. Bunevičius „Pacientų po miokardo infarkto nerimas ir depresija esant skirtingam gydymo būdui“), psichologas, doktorantas Julius Burkauskas (J. Brožaitienė, R. Bunevičius“ Pacientų, sergančių išemine širdies liga ir esančių kardiologinės reabilitacijos programoje, motyvacijos ir protinio nuovargio ryšys su kognityvinėmis funkcijomis“) ir dr. Laima Sapežinskienė (A. Soraka „Psichologinis šokio ir judesio terapijos poveikis pagyvenusiems žmonėms:kokybinė studija“).

 


Europos Kardiovaskulinės prevencijos ir reabilitacijos asociacijos kongresas  (EuroPrevent 2014) Amsterdame

2014 gegužės mėn.  8-10 dienomis  Amsterdame (Nyderlandai) įvyko Europos Kardiovaskulinės prevencijos ir reabilitacijos asociacijos kongresas (EuroPrevent 2014), skirtas skatinti ir plėtoti mokslinių tyrimų, klinikinės praktikos, širdies ir kraujagyslių prevencijos ir reabilitacijos mokslo ir politikos kompetencijas Europoje. Daug dėmesio buvo skirta  kardiovaskulinių ligų pirminei ir antrinei prevencijai,  efektyvesniam koronarinės ligos rizikos veiksnių valdymui ir kompleksinėms kardiologinės reabilitacijos programos komponentėms – fiziniam aktyvumui ir pratimams (intensyvesniems intervaliniams pratimams), psichosocialiniams faktoriams, pacientų informatyvumo, sveikatos raštingumo ir motyvacijos skatinimui bei  sporto kardiologijai. LSMU Elgesio medicinos instituto mokslininkė habil.dr. Julija Brožaitienė pasidalino kardiologinės reabilitacijos aspektais su kitų šalių mokslininkais, padarydama 2 stendinius pranešimus, paruoštus su  bendraautoriais (J. Brožaitienė, I. Duonelienė , M. Staniūtė,V. Jakumaitė, N. Kažukauskienė,  V. Gelžinienė, N. Mickuvienė. Determinants of early exercise capacity improvement in patients after acute myocardial infarction) ir (M. Staniūtė, J. Brožaitienė, R. Bunevičius. Type D personality as determinant of health-related quality of life in coronary artery disease patients with heart failure: effects of depressive symptoms and social support).

 

 

 


Sveikatinimo renginys "Pasirūpink ir savo sveikata"

Balandžio 26 d. Birutės parke, Palangoje vyko VIII-asis sveikatinimo renginys "Pasirūpink ir savo sveikata" skirtas Medicinos darbuotojų dienai paminėti. Kaip ir kiekvienais metais dalyviai galėjo pasirinkti jiems priimtiną nuotolį ir būdą kaip įveikti trasą: bėgant greičiui, bėgant ristele, sparčiai einant; pasitikrinti savo kraujospūdį ir pulsą prieš startą ir finišavus, sudalyvauti viktorinoje apie sveiką gyvenseną. Prieš startą vyko šiaurietiško ėjimo technikos mokymai, kuriuos pravedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės, o sporto klubas „Okinava“ pravedė smagų apšilimą. Renginio atidarymo metu paminėjome minute tylos šio renginio iniciatorių instituto direktorių habil. dr. Robertą Bunevičių. Šiemet pirmą kartą bėgome be jo, tačiau jo sumanymai gyvi ir šiandien.

Renginį vainikavo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos ugdytinių ir Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Vėtrungė“pasirodymai, viktorinos dalyvių apdovanojimai ir bendra iškyla.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šį renginį. Dėkojame Palangos botanikos parkui už leidimą naudotis parko infrastruktūra, Palangos sporto mokyklai už trasos pažymėjimą.

Dėkojame rėmėjams:

 

 


XIII-oji metinė LSMU Elgesio medicinos instituto konferencija

 

Balandžio 26 d. LSMU Elgesio medicinos institute vyko XIII-oji metinė konferencija, kurioje LSMU EMI mokslo darbuotojai ir svečiai iš LSMU Gyvulininkystės instituto skaitė pranešimus apie mokslinę veiklą bei pristatė mokslinius darbus. Sulaukėme svečių taip pat iš LSMU Neuromokslų instituto. Džiugu, kad kasmetinė LSMU Elgesio medicinos instituto konferencija pritraukia vis daugiau svečių, o pranešimai sukelia produktyvių diskusijų.

 

 

 

 Pro memoria

 Habil. dr. Robertas Bunevičius (1958–2014)

 

   

    Habil. dr. Robertui Bunevičiui, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Elgesio medicinos instituto direktoriui, vyriausiam mokslo darbuotojui balandžio 29 d. būtų sukakę 56-eri metai, tačiau nesulaukus gimtadienio šių metų balandžio 11 d. jo gyvybė užgeso.

    Amžinybėn išėjo neeilinė amenybė, žymus mokslininkas, naujų mokslo idėjų skleidėjas, jaunųjų mokslininkų vedlys, nuoširdus draugas, šeimos siela. Robertas Bunevičius gimė 1958 m. balandžio 29 d. Irkutske (Rusija) politinio kalinio ir tremtinės šeimoje. Būdamas 4 metų su tėvais grįžo į Lietuvą. 1982 m. baigė Kauno medicinos instituto Gydomosios medicinos fakultetą, įgijo psichiatro kvalifikaciją ir pradėjo klinikinį darbą Respublikinėje Švėkšnos psichiatrijos ligoninėje. Nuo 1987 m. įsitraukė į mokslinę veiklą. 1993 m. apgynė mokslų daktaro disertaciją. Dvejus metus stažavosi Šiaurės Karolinos universiteto Čepel Hile (JAV) Medicinos mokyklos psichiatrijos skyriuje. 1999 m. įgijo habilituoto daktaro laipsnį.

    LSMU Elgesio medicinos instituto direktorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas Robertas Bunevičius nusipelnė Lietuvos ir pasaulio mokslui, tirdamas sergančių psichikos ir somatinėmis ligomis žmonių endokrininių ir psichologinių veiksnių sąveiką. Šia tema per pastarąjį dešimtmetį jis publikavo 49 straipsnius prestižiniuose pasaulio žurnaluose (h-indeksas 14) (tarp jų The New England Journal of Medicine ir Springer leistos monografijos skyrius). Juos apibendrino mokslo darbe „Skydliaukės funkcijos įtaka psichikos sutrikimams“, kuriame numatomos tolesnės šių tyrimų kryptys, apimančios molekulinius endokrininės ir nervų sistemos sąveikos mechanizmus ir jų svarbą pritaikomajai medicinai. Už šį darbą paskirta Lietuvos mokslo akademijos Vlado Lašo (2011) premija. Vadovavo Europos struktūrinių fondų Visuotinės dotacijos priemonės projektui (2012–2015), LMT mokslininkų grupių (2010–2011) ir nacionalinės mokslo programos „Lėtinės neinfekcinės ligos“ mokslinių tyrimų (2012–2013) projektams bei buvo atstovas Lietuvoje Europos Komisijos finansuojamai mokslinei veiklai (7BP PONTE 2010–2013, 7BP BioASQ 2013, CIP Open Science Link 2013). Mokslo darbai apdovanoti tarptautinėmis Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos (angl. European College of Neuropsychopharmacology, ECNP, 1995), Pasaulinės biologinės psichiatrijos asociacijos federacijos (angl. World Federation of the Societies of Biological Psychiatry, WFSBP, 1999), Tarptautinės smegenų tyrimo organizacijos (angl. International Brain Research Organization, IBRO, 2004) premijomis, buvo suteiktos senatoriaus J. W. Fulbrighto (JAV, 1997) ir Nacionalinio sveikatos instituto Rut L. Kirschen stipendijos (JAV, 2003).

    Daugiau  kaip 15 metų  Robertas Bunevičius aktyviai   dalyvavo pasaulinio lygio psichiatrus ir gretimų sričių specialistus jungiančių organizacijų veikloje, buvo Pasaulinės biologinės psichiatrijos draugijų federacijos viceprezidentas, Tarptautinės neuropsichiatrijos asociacijos vykdomojo komiteto narys, Europos Neuropsichofarmakologijos kolegijos ambasadorius Lietuvai, Tarptautinės psichoneuroendokrinologijos draugijos narys, Amerikos psichosomatikos draugijos narys, žurnalo The World Journal of Biological Psychiatry redaktorius Europai. Robertą Bunevičių skaityti paskaitų ir pranešimų dažnai kviesdavo tarptautinių konferencijų rengėjai įvairiose šalyse. Nuo 1997 m. Robertas Bunevičius, kurio iniciatyva įkurta Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija, buvo jos prezidentas, aktyviai dirbo, kad pasauliniai psichiatrijos mokslo laimėjimai būtų įdiegti į Lietuvos sveikatos priežiūros praktiką. Kasmet jo pastangomis buvo organizuojamos didelio Lietuvos psichiatrų dėmesio sulaukusios šalies ir tarptautinės konferencijos, skirtos aktualioms temoms. Jose asmeniniu R. Bunevičiaus kvietimu pranešimus skaitė pasaulinio lygio specialistai. Nuo 1999 m. Robertas Bunevičius buvo lietuvių ir anglų kalbomis leidžiamo žurnalo „Biologinė psichiatrija ir psichofarmakologija“ vyriausiasis redaktorius. R. Bunevičius siekė padaryti žurnalą patrauklų ne tik mokslininkams, bet ir praktikams, rūpinosi naujausių psichiatrinio gydymo gairių vertimu į lietuvių kalbą, gydymo rekomendacijų atnaujinimu, aktyviai skatino į mokslinius tyrimus įsitraukti jaunimą, žurnale skelbti pranešimus apie organizuojamus renginius mokslininkams ir praktikams. Žurnale tęsiama R. Bunevičiaus iniciatyva spausdinti  gydymo rekomendacijas, studentų darbus, informaciją apie planuojamas konferencijas.

    Siekdamas, kad Lietuvos psichiatrijos praktiką kuo greičiau pasiektų moksliniais įrodymais grįstos medicinos naujovės, Robertas Bunevičius inicijavo ne tik šiuolaikinių biologinių gydymo būdų taikymą mūsų šalyje, bet ir naujos psichoterapijos krypties, šiuo metu vyraujančios išsivysčiusiose šalyse – kognityvinės ir elgesio terapijos – plėtrą. R. Bunevičius 2006–2014 m. vadovavo Elgesio medicinos institutui, kuriame vykdomi mokslui ir sveikatos apsaugai reikšmingi aukšto lygio biomedicinės srities fundamentalieji, klinikiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai bei eksperimentinės plėtros darbai šių pagrindinių krypčių: psichofiziologijos, medicininės ir socialinės reabilitacijos bei profilaktikos, psichikos ir elgesio sutrikimų, informacinių technologijų ir kitų. Jam vadovaujant LSMU Elgesio medicinos institutas pradėjo universitetinius kognityvinės ir elgesio terapijos 3 metų mokymus psichikos sveikatos specialistams, buvo daugelio doktorantų vadovas. R. Bunevičius sukaupė didelę patirtį organizuodamas tarptautines mokslines biologinės psichiatrijos konferencijas ir sveikatos priežiūros specialistų tobulinimo kursus, studijų dalykų programas, psichikos ir elgesio sutrikimų, Elgesio medicinos bei komandinio valdymo tematika.

    Robertas Bunevičius jį pažinojusių žmonių širdyse visada liks rami, draugiška, pasirengusi išklausyti ir padėti, mylinti gyvenimą ir savo šeimą asmenybė.

 

 

LSMU Elgesio medicinos instituto

bendruomenė

 

 

 


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto

XIII-oji metinė konferencija

LSMU EMI konferencijų salė Vydūno al. 4/J. Šliūpo g. 7

2014 m. balandžio 25 d.

PROGRAMA

 

 

begimo_zenkliukas2011.gif (thumb, 100x96)

LSMU Elgesio medicinos institutas, tęsdamas savo tradicijas, kviečia į

 

VIII-ajį sveikatinimo renginį „Pasirūpink ir savo sveikata
(CURA TE IPSUM)“
skirtą Medicinos darbuotojų dienai pažymėti,

kuris vyks 2014 m. balandžio 26 d. Birutės parke, Palangoje

Renginio pradžia 930 val.

 

 

Renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.

Maloniai kviečiame visus norinčius, nepriklausomai nuo amžiaus ir užsiėmimo, prisidėti prie šios idėjos ir dalyvauti renginyje. Svarbiausia dalyvavimas, o ne varžybinis pradas. Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, darysime mankštą-apšilimą, pasitikrinsime žinias dalyvaudami viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, ir pasidžiaugsime vaikų šokiais. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, bėgant greičiui ar einant. Visiems renginio dalyviams įteiksime renginio atminimo dovanėles. Po renginio pabendrausime neformalioje aplinkoje pikniko metu su suneštinėmis vaišėmis.

Daugiau informacijos: renginio nuostatai, plakatas

Taip pat tel. (8 460) 30012, el. paštu emi@lsmuni.lt

 

2014 kovo 6-9 d. European College of Neuropsychofarmacology (ECNP) organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo mūsų darbuotojos Alicja Juškienė ir Vilma Liaugaudaitė, kur pristatė LSMU Elgesio medicinos institute su kolegomis parengtus darbus: "Obstructive sleep apnea, anxiety and depression symptoms in men with coronary artery disease"(A.Juškienė, A. Podlipskytė, G. Varoneckas, A. Alonderis, R. Bunevičius), "Suicidal ideation in primary care patients: prevalence and psychiatric correlates" (V. Liaugaudaitė, J. Pečliūnienė, N. Raškauskienė, R. Bunevičius). Iš 190 atsiųstų darbų kūrybinėms dirbtuvėms buvo atrinkti 100 geriausių ir jų autoriai pakviesti į Nicą. Renginio metu vyko intensyvios diskusijos apie neuropsichofarmakologijos srities mokslus, jaunieji mokslininkai turėjo progą gauti grįžtamąjį ryšį iš vyresniųjų mokslininkų, mokytis kaip pristatyti mokslinius darbus ir rašyti straipsnius. 28 geriausiai parengę pranešimus mokslininkai bus pakviesti į ECNP kongresą Berlyne spalio 18-21 d.

Rytų Europos šalių jaunieji mokslininkai buvo pakviesti pusryčių su ECNP valdyba ir diskutuota apie ECNP paramą ir teikiamas galimybes jauniesiems mokslininkams. Tikėkimės diskusijos metu gimusios idėjos taps realybe ir jaunieji mokslininkai turės dar vieną galimybę stažuotis kitose užsienio šalyse.

Su jaunųjų mokslininkų parengtais darbais galime susipažinti žurnalo European Neuropsychofarmacology priede http://www.sciencedirect.com/science/journal/0924977X/24/supp/S1

 

 

 

 

Lapkričio 13-16 dienomis Briuselyje, Belgijoje vyko 6-oji Europos visuomenės sveikatos konferencija „Sveikata Europoje: ar mes dar ten?“ (6th EUROPEAN PUBLIC HEALTH CONFERENCE “Health in Europe: are we there yet?”. Šioje konferencijoje dalyvavo dvi LSMU EMI darbuotojos: Jurgita Andruškienė, Aurelija Podlipskytė, kurios pristatė stendinius pranešimus, paruoštus iš Lietuvos mokslo tarybos (sutarties Nr. LIG-03/2012) finansuojamo tyrimo „Psichoemocinių ir miego sutrikimų sąryšio su širdies ligomis bei poveikio gyvenimo kokybei tyrimai“ duomenų

 • Andruskienė J., Podlipskyte A., Martinkenas A., Varoneckas G. – Association among coronary artery disease risk factors, heart rate variability and cardiovascular mortality: Ten year health outcomes study results;
 • Podlipskyte A., Andruskienė J., Martinkenas A., Varoneckas G. – Association between sleep complaints and cardiovascular mortality: Ten year health outcomes study results.

 


9-toje vietoje LSMU EMI pagal pritrauktas lėšas iš ES

Europos Komisijos tinklalapyje skelbiama, kad LSMU Elgesio medicinos institutas(iki 2012 gegužės 1 d.buvęs Psichofiziologijos ir Reabilitacijos institutu) tarp Lietuvos organizacijų yra 9-toje vietoje už per 2007-2012 m. iš ES pritrauktas lėšas, vykdant 7 Bendrosios Programos projektus Mokslo ir technologijų pažangos srityje (ICT- Information and Communication Technologies), prisidedant bendradarbiavimu bei prieiga prie informacijos.

https://ec.europa.eu/digital-agenda/sites/digital-agenda/files/LT_FP7_0.pdf

 

Spalio 5-9 dienomis Barselonoje, Ispanijoje vyko 26-asis Europos neuropsichofarmakologijos kolegijos (ECNP) kongresas. Šiame kongrese dalyvavo per šešis tūkstančius neurpsichofarmakologijos specialistų iš viso pasaulio. Jame dalyvavo taip pat keturi LSMU darbuotojai: Alicja Juškienė, Julius Burkauskas, Vilma Liaugaudaitė ir Vesta Steiblienė, kurie pristatė stendinius pranešimus:

 • A.Juškienė, J. Juškėnas, A. Podlipskytė, V. Gelžinienė, G. Kundrotas, V. Jakumaitę, R. Bunevičius – Mental distress and treatment interventions in myocardial infarction patients;
 • J. Burkauskas, J. Brožaitienė, R. Bunevičius – Cognitive functioning is associated with reduces motivation and mental fatigue in patients with coronary artery disease;
 • V. Liaugaudaitė, J. Peceliuniene, N. Raskauskiene, N. Mickuviene, R. Bunevicius – Depression, antideressants and alkohol use affects suicidal ideation in primary care patients;
 • V. Steiblienė, R. Bunevičius, N. Mickuvienė, A. Savickas – The effects of adjuvant treatment with L-triiodthyronine (T3) on acute schizophrenia treatment with risperidone.

 

Alicja Juškienės ir kolegų (J. Juškėno, A.Podlipskytės, V. Gelžinienės, G. Kundroto, V. Jakumaitės, R. Bunevičiaus) parengtas pranešimas buvo laimėjęs ECNP Seminaro apdovanojimą (http://www.ecnp.eu/awards/ECNP-seminar-award/winners-seminar-award/Winners2013.aspx) ir pranešėja buvo pakviesta sudalyvauti 26-ame ECNP kongrese Barselonoje. Alicjos pranešimas buvo pristatomas laimėtojų salėje.

Juliaus Burkausko ir kolegų (J. Brožaitienės, R. Bunevičiaus) stendinis pranešimas gavo Kelionės apdovanojimą (Travel Award) ir taip pat buvo pristatomas laimėtojų salėje. Šio kongreso metu Julius taip pat gavo Jaunojo mokslininko sertifikatą (ECNP Certificate) ir tapo pirmuoju ECNP sertifikato savininku.

Sveikiname mokslininkus su laimėjimais ir linkime sėkmingų tolimesnių darbų.

 

2013 spalio 4-5 dienomis Birštone įvyko LSMU MA Reabilitacijos klinikos organizuota mokslinė – praktinė konferencija “Reabilitacijos metodų ir priemonių efektyvumas”, kurioje dalyvavo ir pranešimus skaitė LSMU EMI mokslininkai. Pranešime “Psichosocialinių veiksnių svarba kardiologinėje reabilitacijoje” (autoriai J. Brožaitienė, J. Burkauskas, N. Kažukauskienė,  M. Staniūtė, V. Gelžinienė) J. Brožaitienė apžvelgė mokslinėje literatūroje ir reabilitacijos nuorodose pateikiamus duomenimis apie pagrindinius psichosocialinius veiksnius, turinčius neigiamos įtakos sergančiųjų IŠL sveikatai, reabilitacijos efektyvumui ir prognozei. Pranešime “Psichologinio distreso įvertinimas kardiologinėje reabilitacijoje” (autoriai A. Bunevičius, J. Burkauskas, M. Staniūtė, J. Brožaitienė, R. Bunevičius) pranešėja M. Staniūtė pateikė LSMU EMI mokslininkų atliktų tyrimų, publikuotų prestižiniuose žurnaluose, rezultatus apie diagnostinius asmenybės D tipo ir depresijos subjektyvaus ir objektyvaus vertinimo klausimynus, kurie gali būti naudojami klinikinėje praktikoje bei reabilitacijos metu.

N. Kažukauskienė pranešime “ Asmenų sergančių išemine širdies liga kūno kompozicijos rodiklių, fizinio pajėgumo ir fizinio aktyvumo sąsajos” (autoriai B. Vaičiūnienė, , E. Bovina, J. Brožaitienė) nagrinėjo sąsajas tarp kūno kompozicijos, fizinio pajėgumo rodiklių ir fizinio aktyvumo asmenims sergantiems išemine širdies liga antrajame reabilitacijos etape. Remdamasi rezultatais pranešėja teigė, kad intensyvesnė svorio kontrolė reabilitacijos metu įgalintų pasiekti didesnį fizinį pajėgumą ir kasdienį fizinį aktyvumą. L. Sapežinskienė pranešime “Ar flamenko šokis ir “Duende” diskursas gali būti įtraukiamas į reabilitacijos programas kaip teraoinė-edukacinė intervencija? (autoriai Prijmenko, L. Sapežinskienė, G. Sapežinskas) kėlė klausimą apie šokio terapijos svarbą reabilitacijos metu.

Konferencijos dalyves sužavėjo rudenėjantis, svetingas karališkasis Birštono kurortas savo romantišku įvairiaspalviu kraštovaizdžiu , didingu Vytauto kalnu ir ušsisvajojusiu, kurortą kilpa juosiančiu, Nemunu, kviečiančiu sugrįžti čia iš naujo.

 

Rugsėjo 25-27 d. Čikagoje vyko devintas INA - Tarptautinės Neuropsichiatrų Asociacijos kongresas, skirtas praturtinti mokslininkų bendradarbiavimą ir pristatyti tyrimų neuropsichiatrijos srityje rezultatus. Kongrese dalyvavo beveik du šimtai penkiasdešimt mokslininkų iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos atstovais šiame kongrese buvo LSMU Elgesio medicinos instituto darbuotojai Dr. Narseta Mickuvienė ir dokt. Julius Burkauskas kartu su bendraautoriais pristatę stendinius pranešimus. Iš šešiasdešimties dėl geriausios mokslinės tezės titulo besivaržančių stendinių pranešimų buvo atrinkti šeši, kurie turėjo būti pristatyti ir žodinio pranešimo forma. Du pranešimai iš atrinktų geriausių šešių buvo Dr. Narsetos Mickuvienės ir dokt. Juliaus Burkausko. Mokslininkai džiaugiasi turėdami galimybę garsinti universiteto vardą pateikdami naujausius mokslinių tyrimų duomenis neuropsichiatrijos ir reabilitacijos srityje. 

 

 


8-asis Baltijos šalių biologinės psichiatrijos ir psichofarmakologijos simpoziumas Palangoje

LSMU Elgesio medicinos institutas (EMI) kartu su Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija (LBPD) bei bendradarbiaudami su Pasaulinės biologinės psichiatrijos draugijų federacija (angl.WFSBP) ir Europos Neuropsichofarmakologijos kolegija (angl.ECNP) 2013 m. rugpjūčio 30-31 d. organizavo 8-ąjį Baltijos šalių biologinės psichiatrijos ir psichofarmakologijos simpoziumą “Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sutrikimų gydymas: psichoterapija ir medikamentai”. Simpoziumas vyko Palangoje, viešbučio „Gabija“ konferencijų salėje. Susirinko 200 registruotų dalyvių: gydytojai psichiatrai, vaikų ir paauglių psichiatrai, šeimos ir kitų specialybių gydytojai, psichologai, slaugytojai ir socialiniai darbuotojai, mokslo darbuotojai ir kt.tyrėjai. Simpoziumo atidaryme kalbėjo LR XI Seimo narė, Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininko pavaduotoja Vincė Vaidevutė Margevičienė, Tarptautinės Neuropsichiatrijos Asociacijos (angl. INA) prezidentas prof. M. Kopelman. Simpoziumo mokslinę programą sudarė ir jam pirmininkavo LSMU EMI direktorius Robertas Bunevicius.

Pirmąją simpoziumo dieną vyko 3 sesijos, kuriose pranešimus skaitė Baltijos šalių mokslininkai - prof.dr. J. Harro (Tartu Universitetas, Estija), dr.V.Sudraba (Rygos Stradins universitetas, Rygos PLC, Latvija), prof. dr.V. Adomaitienė (LSMU, Lietuva), doc. dr. A. Veryga (LSMU, Lietuva),doc. dr. E. Subata (VU, VPLC Lietuva), O. Davidonienė (VPSC, Lietuva), o taip pat pasaulyje pripažinti ekspertai tokie kaip dr. L. Sher (Mount Sinai medicinos mokykla, JAV), prof. dr. E. Keegan (Buenos Airės Universitetas, Argentina), prof. dr. M. Kopelman (Londono Karališkasis Koledžas, Jungtinė Karalystė). Po intensyvaus darbo sesijose simpoziumo dalyviai turėjo galimybę pabendrauti su kolegomis neformalioje aplinkoje surengtame simpoziumo aptarime.

Antrąją simpoziumo dieną vyko 6 seminarai: Priklausomybės nuo alkoholio gydymo tikslo nustatymas (Wim van den Brink, Amsterdamo universitetas, Olandija), Nalmefeno, naujo preparato alkoholio vartojimo mažinimui, klinikinių tyrimų apžvalga (Christoph von der Goltz (H.Lundbeck A/S, Danija), WFSBP psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei su jomis susijusių sutrikimų biologinio gydymo rekomendacijos: priklausomybė nuo alkoholio ( L. Šliožiene, LSMU, Lietuva ir D. Gudiene, Kauno apskr. PLC, Lietuva), Nacionalinės metodinės rekomendacijos priklausomybės nuo alkoholio diagnostikai ir gydymui (E. Subata, VPLC, Lietuva ir L. Šliožiene, LSMU, Lietuva), Kognityvinė elgesio terapija ir piktnaudžiavimas alkoholiu (J. Neverauskas, LSMU, Lietuva), WFSBP psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei su jomis susijusių sutrikimų biologinio gydymo rekomendacijos: priklausomybė nuo opioidų (L. Šliožiene, LSMU, Lietuva ir V. Pukelevičienė Kauno apskr. PLC, Lietuva).

 

Renginiu ne tik reprezentavome savo universitetą bei šalį, bet ir manome prisidėję prie šalyje vyraujančių pasenusių ir provincialių stereotipų laužymo. Šis mokslo renginys buvo galimybė gydytojams susipažinti ir priimti moksliniais tyrimais pagrįstus klinikinius sprendimus, prisidėti prie modernaus visuomenės požiūrio formavimo ir racionalių priklausomybės ligų keliamų visuomenės sveikatos problemų sprendimo. Sutelkimas įvairių sričių Lietuvos ir užsienio mokslininkų, dirbančių psichikos sutrikimų biologijos srityje be abejonės bus naudingas psichiatrijos mokslui bei pasitarnaus klinikinei praktikai. Mokslinių kontaktų užmezgimas bei plėtojimas tiek regioniniu, tiek pasauliniu mastu inicijuos tolimesnį tarptautinį bendradarbiavimą.

 

Parengė Dr.Violeta Mockeliūnienė

 

IX-asis sveikatinimo renginys

„Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“

skirtas Medicinos darbuotojų dienai pažymėti,

 

2015 m. balandžio 25 d. Palangos Birutės parkas

Renginio pradžia 930 val.

 

 

 

Renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.

 

Maloniai kviečiame visus, nepriklausomai nuo amžiaus ir užsiėmimo.

Svarbiausia dalyvavimas, o ne varžybinis pradas.

 

Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, darysime mankštą-apšilimą, pasitikrinsime žinias dalyvaudami viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, pasidžiaugsime vaikų šokiais. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, bėgant greičiui ar einant. Visi užsiregistravę dalyviai gaus renginio atminimo dovanėles. Po renginio pabendrausime neformalioje aplinkoje pikniko metu su suneštinėmis vaišėmis.

Daugiau informacijos: https://lt-lt.facebook.com/events/736391799808348 arba  renginio nuostatai, plakatas

Taip pat tel. (8 460) 30021, el. paštu emi@lsmuni.lt