Sveikatos informatika (bakalauras)

Sveikatos informatika (angl. Health Informatics) – nauja originali jungtinė LSMU ir KTU studijų programa, orientuota į informatikos bei informacinių technologijų taikymą medicinos, visuomenės sveikatos uždaviniams spręsti ir į sąveiką su biomedicinos inžinerijos krypties specialistų kuriama įranga.

Kodėl ši programa atsirado ir tapo reikalinga?Pagrindiniai sveikatos informatikos studijų programos absolventams keliami iššūkiai yra susiję su naujausių individualizuotų medicinos ir sveikatinimo technologijų plėtra bei diegimu ateities sveikatos priežiūros sistemoje, jų pritaikymas individualiems paciento sveikatinimo poreikiams tenkinti.

Jau dabar gyvename išmaniųjų technologijų (telefonų, televizorių, laikrodžių ir kt.) amžiuje. Šiuos technologinius įrenginius naudojame naršymui internete, atsiskaitydami už suteiktas paslaugas, užrašams ir pramogoms. Lygiai taip pat juos galima naudoti ir sveikatinimo tikslais: vaistų vartojimo priminimui, pulsui, kraujo spaudimui matuoti, nuotolinėms konsultacijoms, informacijos sklaidai, rizikos veiksnių ar gyvensenos korekcijai ir t.t.

Tikimės, kad jau netolimoje ateityje mūsų pacientai galės ne tik peržiūrėti savo sveikatos istorijas bei bendrauti su sveikatinimo specialistais virtualioje erdvėje, bet ir įgalinti aktyviai dalyvauti daugelyje sveikatinimo procesų, būdami savo įprastinėje aplinkoje (namuose ar pan.), naudoti nuotolinio stebėjimo, telereabilitacijos, telekonsultacijų bei kt. paslaugas.

Tokių E-sveikatos sistemų ir paslaugų kūrimas reikalauja įvairiapusiškų žinių, įskaitant virtualiųjų skaičiavimų, žmogaus-kompiuterio sąveikos, biomedicininės inžinerijos, visuomenės sveikatos, duomenų gavybos ir individualizuotų diagnostinių, gydymo, konsultacinių sprendimų pritaikymo.

Studentai galės rinktis 2 specializacijas:

E-sveikatos technologijų specializacija(t.y. analitikai ir sistemų administratoriai)skirta suteikti gilesnes kompetencijas analizuojant ir kūriant informacines sistemas, įskaitant vartotojų sąsajas bei tinklines technologijas, taip pat suteikti duomenų gavybos bei matematinės statistikos papildomas kompetencijas.

Biomedicininės informatikos specializacija(t.y. med. IT įrangos, mobilių aplikacijų kūrėjai)skirta suteikti biomedicininių procesų ir fiziologijos papildomas kompetencijas, kūriant įterptines bei mobilias sistemas, apdorojant signalus.

Domina absolventų karjeros galimybės?

Pastaruosius metus darbo rinkoje buvo stebima sparti (daugiau kaip 16 proc./metus) įmonių, kuriančių sveikatos informacines sistemas, plėtra ir darbuotojų poreikio augimas.

Sveikatos informatika yra unikalus tarpdisciplininių žinių reikalaujantis mokslas, galėsiantis patenkinti darbo rinkos poreikius. Absolventai galės dirbti IT projektų sveikatos priežiūros sistemos įstaigų vadovais, IT sistemų vystytojais ir administratoriais, IT produktų, skirtų sveikatinimui, kūrėjais.

Sveikatos informatikos bakalauro kvalifikaciją įgiję absolventai, ypač pasirinkę E-sveikatos technologijų specializaciją, galės dirbti programinės įrangos kūrimo ir priežiūros darbus, informacinių technologijų kūrimo bei palaikymo darbus privačiame ir valstybiniame sektoriuose Lietuvoje bei užsienyje. Galės dirbti analitinį darbą tvarkant ir apdorojant sveikatos priežiūros įstaigų surinktą administracinę, klinikinę bei kitą sveikatos informaciją. Biomedicininės informatikos specializaciją pasirinkę absolventai kurs inovatyvius mobilius sveikatinimui skirtus IT produktus tiek sveikatos priežiūros įstaigoms, tiek galutiniams vartotojams.

 Sveikatos informatika – labai šiuolaikiška ir moderni ateities kartų specialybė – laukia Tavęs.

Rinkodaros ir komunikacijos tarnybos informacija