Gyvensenos medicina (magistrantūra)

Gyvensenos medicina antrosios pakopos studijų programa, skirta įvairių sričių sveikatos priežiūros specialistams, siekiantiems papildyti savo žinias gyvensenos medicinos srityje bei praplėsti savo profesinės karjeros galimybes.

Gyvensenos veiksnių koregavimas tampa vis aktualesnis šiuolaikinėje visuomenėje, kur lėtinės neinfekcinės ligos kelia vis didesnį susirūpinimą. Taip pat besikeičiantis visuomenės požiūris į sveikatą bei jos priežiūrą, kur individualus rūpinimasis savo sveikata bei partnerystė su sveikatos priežiūros darbuotojais įgyja vis didesnę reikšmę, sąlygoja didėjantį specialistų poreikį, kurie  padėtų pacientui pasirinkti teisingą gyvenseną, išvengti ligų, o susirgus jas sėkmingai valdyti. Taigi gyvensenos medicina yra mokslu pagrįsta praktika, kurioje gyvensenos keitimas (mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas, socialinė parama, aplinkos kontrolė) naudojamas siekiant išvengti, gydyti ir išgydyti lėtines ligas, veikiant jų priežastis.

Programos pagrindinis siekis parengti sveikatos priežiūros specialistus, gebančius visuomenės ir asmens lygmenyje visapusiškai įvertinti gyvensenos ir lėtinių ligų rizikos veiksnius, parengti gyvensenos korekcijos ar sveikatos stiprinimo ir ligų prevencijos planą, motyvuoti ir įgalinti asmenį pokyčiams bei vertinti jų efektyvumą. Programoje rengiami specialistai taps jungiančiąja grandimi tarp klasikinės visuomenės sveikatos, kuri pirmiausia yra orientuota į darbą su bendruomenėmis, ir asmens sveikatos priežiūros, orientuotos į darbą su asmeniu. Sėkmingai baigus studijas suteikiamas sveikatos mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis. O įgytas diplomas suteikia didesnę galimybę konkuruoti darbo rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, nes atveria galimybes dirbti visuomenės sveikatos bei asmens sveikatos priežiūros sektoriuose.

 Gyvensenos medicinos studijų programa tai inovatyvi studijų programa parengta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos Akademijos (LSMU MA) Visuomenės sveikatos fakulteto (VSF), bendradarbiaujant su Harvard, Cornell, Loma Linda, bei kitais JAV universitetais. Programa patraukli savo studijų struktūra bei mokymo koncepcija - 90-ties kreditų apimties (ECTS - European Credit Transfer and Accumulation System) programos trukmė 1,5 metų. Taikoma patraukli mišraus mokymosi studijų koncepcija(angl. Blended learning), leidžianti maksimaliai patogiai studijuoti dirbantiems studentams, derinant nuotolines (Moodle mokymosi aplinkoje) ir kontaktines studijas. Suteikiama galimybė studijuoti atskirus programos modulius, įgyjant tai patvirtinantį sertifikatą. Programoje dėsto įvairiuose LSMU fakultetuose dirbantys specialistai, turintys patirties gyvensenos medicinos srityje, taip pat nuolat bendradarbiaujama su garsiais pasaulyje užsienio gyvensenos medicinos profesionalais - studentai klausys gerai pasaulyje žinomų gyvensenos medicinos specialistų: prof. T. C. Campbell (JAV), prof. D. Katz (JAV) B. Davis (Kanada), dr. H. Diehl (JAV) paskaitų.

LSMU informacija