Spausdinti

Gyvūnų mokslas

Bakalauro studijų programa

Studijų krypties grupė – Žemės ūkio mokslaigyvunumokslaskinolog.jpg (5472x3648)

Studijų kryptis – Gyvulininkystė

Forma – nuolatinės (3,5 metų) arba ištęstinės studijos (5 metai), baigus suteikiamas žemės ūkio mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis

Priėmimo reikalavimai

Konkursinio balo sandara bendruoju priėmimu stojantiesiems į nuolatinės ir ištęstinės formos studijų programas

Priimtųjų 2017 m. konkursiniai balai

Studijų programa rengia aukštos kvalifikacijos socialiai atsakingus gyvūnų mokslo specialistus, kurie dirbtų su gyvūnais, laikomais rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams tenkinti – profesionalius žirgų arba šunų augintojus, veisėjus, kinologus, žirgininkus, gyvūnų pritaikymo visuomenėje specialistus.   

Kodėl verta studijuoti?

givunumoklas.jpg (zoomed, 675x900)Mėgstate gyvūnus? Norite išmokti juos veisti ir tinkamai rūpintis, kad augtų sveiki? Traukia darbas su seniausiais žmonių bičiuliais ir pagalbininkais – šunimis ir žirgais? Domitės gyvūnų pritaikymu tarnybai, neįgaliųjų poreikiams, terapijai, pramogoms ar laisvalaikiui? Svajojate apie nuosavą verslą? Visas šias sritis aprėpia Gyvūnų mokslo studijų programa.  

Gyvūnų mokslas – palyginti nauja specialybė Lietuvoje, tad atsivers plačios veiklos galimybės.

Lietuvoje mažai yra specialistų, nusimanančių apie vadinamųjų gyvūnų kompanionų – tai yra, gyvūnų, laikomų estetiniams ir bendravimo poreikiams tekinti, naudojamų rekreacinėje veikloje, veisimą, jų mitybos, laikymo, priežiūros, gerovės procesų užtikrinimą.

Gyvūnų mokslo specialistas išmanys ne tik apie gyvūnų auginimą, bet ir apie išskirtinį gyvūnų panaudojimą žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, pramogų ir laisvalaikio verslui.

Ko mokysitės?

Studijų programos dalykai: I kurse – bendrieji universitetiniai, taip pat gyvūnų biologija, gyvūnų selekcija, mityba, genetika, gyvūnų fiziologija. Nuo II kurso – specializacija: kinologija (šunų veislės, atranka, mityba, auginimo ir laikymo technologijos, dresavimo pradmenys, savarankiško verslo kūrimo įgūdžiai) arba žirgininkystė (mityba, auginimo ir laikymo technologijos, ugdymo bei treniravimo programos, ligų bei traumų profilaktika ir kt.). Studijų metu pažinsite veisles, išmanysite šunų arba žirgų auginimo, dresavimo, treniravimo technologijas, mokėsite vertinti gyvūnų elgseną, parinkti mitybos ir laikymo technologijas, užtikrinti jų gerovę.

kani.jpg (853x1280)Būsimieji kinologai darbo su šunimi praktiką atlieka Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, policijoje, šunų veislynuose, žirgininkai – žirgynuose, LSMU Gyvulininkystės instituto žirgų veislyne ir kt.

Pagal ERASMUS + ir kitas akademinių mainų programas galėsite vykti studijoms ar praktikai į įvairius Europos universitetus.

Kuo dirbsite baigę studijas?

Įsidarbinimo galimybės yra plačios. Pasirinkę kinologijos specializaciją, galės dirbti kinologais Valstybės sienos apsaugos tarnybose, muitinėse, apsaugoje, kurti savo verslą, konsultuoti veislynus, dresavimo mokyklas, gyvūnų globos namus, dirbti pašarų gamybos įmonėse.

Baigę žirgininkystės specializaciją, galėsite dirbti žirgininkais, dresuotojais žirgynuose ir kaimo turizmo paslaugų sektoriuje, imtis privačios veiklos, auginti veislinius žirgus, plėtoti kaimo turizmo paslaugas. Taip pat galėsite dirbti pašarų, sveikatos priežiūros, genetikos, rinkodaros, švietimo, gyvūnų pritaikymo visuomenėje (terapija) srityse, kurti savo verslą. 

Tolesnės studijų galimybės

Baigus gyvūnų mokslo bakalauro studijų programą, studijas galima tęsti žemės ūkio mokslų magistrantūros programose: gyvūninių išteklių valdymo ir gyvulininkystės technologijos. Vėliau galima rinktis mokslininko kelią ir studijuoti doktorantūroje.