Spausdinti

Veterinarijos gydytojos iš Latvijos gilino praktines žinias

E. Eihvalde ir I. Šematoviča su Brigita Zakarevičiūte (J. Jonikienės nuotr.)Praeitą savaitę LSMU Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikoje lankėsi bei patirties rentgenologijos srityje sėmėsi Evija Eihvalde, veterinarinės medicinos magistrė, Latvijos žemės ūkio universiteto Veterinarijos fakulteto lektorė – rentgenologijos ir reprodukcijos dėstytoja ir Ilga Šematoviča, veterinarinės medicinos mokslų daktarė, Latvijos žemės ūkio universiteto Veterinarijos fakulteto docente – vidaus ligų dėstytoja. Vizito metu veterinarijos gydytojos gilino praktines žinias, keitėsi patirtimi smulkiųjų gyvūnų vaizdinės diagnostikos srityje.

Anot Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos veterinarijos gydytojos chirurgės Ligitos Zorgevicos-Pockevičos, bendradarbiavimas su Latvijos žemes ūkio universiteto Veterinarinės medicinos fakulteto ir Veterinarinės klinikos darbuotojais vyksta jau kelerius metus.

Viešnios iš Latvijos akcentavo, kad šio bendradarbiavimo pradininkė – kolegė veterinarijos gydytoja chirurgė L. Zorgevica-Pockeviča, yra dirbusi Latvijos žemes ūkio universiteto Veterinarijos fakultete, šiuo metu gyvena Lietuvoje ir dirba Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikoje. „Nuolat keičiamės informacija apie galimybę kelti kvalifikaciją Latvijoje ir Lietuvoje. Mus į komandiruotę vykti paskatino Latvijos kolegės dr. Liga Kovalčiuka patirtis Lietuvoje, kai praėjusiais metais Veterinarijos akademijoje ji skaitė paskaitas veterinarinės oftolmologijos tema. Taip pat sužinojome, kad Kaune neseniai pradėtas naudoti naujas skaitmeninis rentgeno aparatas. Būtent tai padėjo apsispręsti ir atvykti į LSMU pasikeisti patirtimi bei patobulinti savo žinias.

Veterinarinės medicinos gydytojos stažuotės laiką leido Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos Chirurgijos skyriuje, kur atliekamos pagrindinės vaizdinės diagnostinės procedūros: rentgeninis, ultragarsinis, endoskopinis tyrimai. Latvių specialistės kiekvieną dieną Chirurginiame skyriuje dirbo kartu su veterinarijos gydytojais, veterinarinės chirurgijos rezidentais ir praktinių įgūdžių lavinimą atlikusiais penkto ir šešto kurso veterinarinės medicinos studentais.

Kiekvienais metais besilankančios Lietuvoje ir jau keletą kartų viešėjusios Kaune veterinarinės medicinos gydytojos džiaugiasi, kad šiemet pirmą kartą stažavosi LSMU.

E. Eihvalde ir I. Šematoviča tikina, jog labai įdomu buvo pamatyti Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos Chirurginio skyriaus kasdienybę, kaip kolegos dirba su pacientais ir studentais. Gydytojos iš Latvijos dirbo su vaizdinės diagnostikos įranga bei įsisavino ultragarso tyrimo metodus su smulkiaisiais gyvūnais, bendravo su studentais, sužinojo, kokias konkrečias užduotis studentai turi atlikti budėjimų metu Lietuvoje.

Viešnios susitiko su LSMU Veterinarijos akademijos atstovais, Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos direktore dr. Birute Karveliene, bendravo su klinikos kolektyvu, Tarptautinių ryšių ir studijų centro darbuotojais. Susitiko su LSMU VA Patologijos centro vadovu doc. dr. Aliumi Pockevičiumi, kuris pakvietė apsilankyti LSMU VA Patologijos centre bei pristatė šio centro veiklą. Daugiausia laiko jos praleido su veterinarijos gydytoja B. Zakarevičiūte, kuri mokė atlikti ultragarso tyrimą smulkiesiems gyvūnams, ir L. Zorgevica-Pockeviča, kuri visos viešnages metu rūpinosi latvių užimtumu.

Ateityje I. Šematoviča norėtų dar ne kartą atvykti stažuotėms į LSMU VA, tam pritarė ir jos kolegė E. Eihvalde, kuri LSMU VA studentams netgi pasirengusi skaityti paskaitas smulkiųjų gyvūnų rentgenologijos tema.

 

Jolanta Jonikienė