Spausdinti

Universitetų rektoriai aptarė karo tarnybos įtaką studijoms

Universitetų rektoriai aptarė karo tarnybos įtaką studijomsBalandžio 30d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko eilinis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdis.

Posėdžio metu LR krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pristatė privalomosios pradinės karo tarnybos situaciją, šaukimo organizavimo ir tarnybos skatinimo metodus. Ministras išsakė nuomonę, kad norintieji studijuoti aukštojoje mokykloje, atlikę privalomąją pradinę karinę tarnybą, turėtų būti papildomai skatinami, o jų priėmimo procesas koreguojamas. Pritardamas ministrui, LR Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus siūlė sukurti atskirą priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemą, pagrįstą papildomų balų pridėjimu prie bendrojo akademinio stojančiųjų balo.

Universitetų rektoriai pritarė būtinumui papildomai skatinti privalomąją pradinę karinę tarnybą ir diskutavo dėl būdų šiam tikslui pasiekti.

Savo poziciją dėl privalomosios pradinės karinės tarnybos aukštojo mokslo atžvilgiu išreiškė ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas. P. Baltoko nuomone vienaip ar kitaip, priėmimas į aukštąsias mokyklas vyksta remiantis akademiniais rezultatais. Užuot sudarius išskirtines sąlygas privalomąją pradinę karinę tarnybą atlikusiems studentams. Lietuvos studentų sąjunga už tuos pinigus siūlo įsteigti papildomus studijų krepšelius ir teikti papildomą socialinę paramą studentams.

LURK Prezidentas A.Daniūnas apibendrindamas diskusiją pabrėžė, jog visi rektoriai bendrai pritaria, kad studentai tiek nuolatinėse pirmos ir antros pakopos studijose, tiek ištęstinėse studijose būtų laikomi vienodu statusu ir jie neimami į tarnybą.

Universitetų rektoriai pritarė būtinumui papildomai skatinti privalomąją pradinę karinę tarnybą. Nutarta pakoreguoti priėmimo procesą, padarant jį palankesnį tiems, kurie jau atliko karinę tarnybą. Rektoriai įsipareigojo pakartotinai apsvarstyti lengvatų, suteikiančių jaunuoliams, atlikusiems privalomąją karinę tarnybą, stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas klausimą ir pateikti LR Krašto apsaugos ministrui bendrą Rektorių konferencijos pasiūlymą.

 

LURK inf.