Spausdinti

Universiteto 6 kurso studentei – Lietuvos Respublikos Prezidento vardinė stipendija

Universiteto medicinos studijų programos šeštojo kurso studentei Inesai Navickaitei šie mokslo metai baigėsi itin džiugiai: už puikius akademinius pasiekimus jai paskirta Prezidento Kazio Griniaus vardinė stipendija.

LR Prezidentų vardinės stipendijos skiriamos talentingiems, ypač pasižymintiems studijose, mokslinėje, visuomeninėje, meninėje veikloje aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios studijų pakopų ir vientisųjų studijų studentams.

Kaip praneša Švietimo ir mokslo ministerija, šiemet Lietuvos mokslų akademija, atlikusi pretendentų atranką, pasiūlė vardines prezidentų stipendijas skirti 28 studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline ir visuomenine veikla.

Prezidento Kazio Griniaus stipendija skiriama gyvybės, sveikatos, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų, sporto studijų krypčių grupės studentams. Inesa Navickaitė – vienintelė šiemet LSMU studentė, gavusi tokį aukštą įvertinimą.

„Pažangūs šalies studentai įvertinti pačiu garbingiausiu apdovanojimu – Lietuvos Respublikos prezidentų stipendijomis. Tebūna tai postūmis ir toliau siekti pačių geriausių rezultatų, savo svajonių bei ieškant gyvenimo kelių“, – linkėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Garbingas apdovanojimas Inesą Navickaitę itin nudžiugino. „Aplink mane tiek žmonių, kuriuos laikau sektinais pavyzdžiais! Atrodo, esu tokia maža tarp didelių. Ši nominacija – tarytum įrodymas man pačiai, kad einu teisingu keliu: gal ir nedideli darbai, bet svarbūs”,  – šypsojosi būsimoji medikė.

Domėtis gyvybės mokslais I.Navickaitę paskatino senelio netektis – o įstojusi į medicinos studijas LSMU mergina išsyk suprato: jos vieta – čia. „Pasitaiko, su kurso draugais padiskutuojame, ar rinktumės tą pačią kryptį dar kartą. Man pačiai smagu suvokti, jog kad ir milijoną kartų galėčiau rinktis – vis tiek pasirinkčiau tą patį”, – sakė studentė.

Studentė domisi širdies ir kraujagyslių ligomis bei regeneracine medicina, tad baigusi studijas ketina rinktis veiklą šiose srityse. O kol kas – laukia malonūs būsimi mokslo metai. Vieneriems  metams skirta Prezidentų vardinė stipendija šeštakursei – ne tik malonus įvertinimas, bet ir nemenka finansinė paspirtis: kad galėtų gyventi Kaune, nuo pat pirmojo kurso laisvu nuo studijų metu I.Navickaitė dirba.

„Universitetas – vieta, kurioje galime augti, realizuoti save ir atrasti žmones, su kuriais einame į priekį, vedami panašių interesų. Tik reikia savimi patikėti – ir pirmyn! “,  – kolegoms ir būsimiems pirmakursiams palinkėjo mergina.