Universitete sutarta dėl LSMU gimnazijos ir Stendalio licėjaus bendradarbiavimo

Kovo 2 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) susitiko Universiteto, LSMU gimnazijos ir Grenoblio (Prancūzija) Stendalio licėjaus atstovai. Susitikime aptartas klausimas dėl LSMU gimnazijos ir Stendalio licėjaus bendradarbiavimo.

Susitikimo metu LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pristatė Universiteto studijų ir mokslo kryptis ir pagrindines savybes, LSMU išskiriančias iš kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų. LSMU gimnazijos išskirtines savybes pristatė direktorius Arūnas Bučnys, ypač akcentuodamas mokyklos prancūziškas tradicijas. Direktoriaus teigimu, tai Lietuvos mokyklų kontekste Gimnazijai suteikia unikalumo, kam mokykla ir Universitetas skiria daug dėmesio.

A. Bučnys atkreipė dėmesį į ypač išskirtinę mokyklos savybę – čia pamokas veda ir patys prancūzakalbiai mokytojai. „Nuo šių metų mūsų mokiniai, kurie mokykloje mokosi jau penktus metus, prancūzų kalba mokosi ir du dalykus – istoriją ir informatiką, – apie Gimnazijos dėmesį prancūzų kalbai kalbėjo direktorius. – Mums malonu, kad į mūsų mokytojų kolektyvą taip pat integravosi ir mokytojai iš Prancūzijos“, – tęsė direktorius.

Gimnazijos direktoriaus teigimu, ateinantis pirmadienis, kai abiejų mokyklų atstovai pasirašys bendradarbiavimo sutartį,  gimnazijai bus istorinis įvykis. „Mes labai dėkojame Stendalio licėjui“, – sakė A. Bučnys. Pasak direktoriaus, šis mokyklų bendradarbiavimas – idealios Europos idėjos simbolis. 

A. Bučniui antrino ir taip pat už bendradarbiavimą dėkojo į susitikimą atvykęs Stendalio licėjaus direktorius Vincentas Dupayage’as. „Mūsų licėjus dėkoja visiems, kas prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo“, – teigė V. Dupayage’as.

Jis vylėsi, kad LSMU vykęs bendradarbiavimo klausimų aptarimas bus gražios draugystės pradžia ir tokių susitikimų bus tik daugiau. Direktoriaus teigimu, Stendalio licėjus netrukus bus pasirengęs vykdyti mokinių mainus ir į Prancūziją pakvies LSMU gimnazijos mokinių.  

LSMU gimnazija mokinių mainus vykdo jau dabar. Šiomis dienomis, kai Kaune ir gimnazijoje minimas Frankofonijos mėnuo, mokykloje svečiuojasi mokiniai iš Grenoblyje esančio licėjaus.

Šis LSMU vykęs susitikimas, kai kalbėta apie abiejų mokyklų bendradarbiavimą, jau ne pirmas. Anksčiau tą pačią dieną mokyklų atstovai lankėsi ir bendradarbiavimo klausimus aptarė Kauno miesto savivaldybėje, o 2017 m. lapkričio 30 dieną Universitete viešėjo Grenobilio miesto atstovai. Vizito metu sutarta dėl abipusio gimnazijos ir Grenobilio ugdymo įstaigų bendradarbiavimo.