Universitetas bendradarbiaus su Kalėjimų departamentu

Rugsėjo 26 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos.

Bendradarbiavimo ryšiai užmegzti Universiteto iniciatyva. Abi įstaigos jau kurį laiką sėkmingai bendradarbiavo ir iki pasirašant sutartį: LSMU Veterinarijos akademijos specialistai konsultavo Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyriaus darbuotojus, o Karjeros centras konsultavo absolventų įsidarbinimo klausimais Laisvės atemimo vietų ligoninės atstovus, taip pat dalinosi esamais darbo pasiūlymais su absolventais ir rezidentais. 

Pasirašyta sutartis bendros veiklos galimybes gerokai išplėtė: dabar bendradarbiauti numatoma profesinio informavimo ir orientavimo, darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, mokslo tyrimų,  studentų praktinio mokymo ir kitose srityse.

„Manau, tai labai įdomus projektas, ypač atsižvelgiant į galimybes rengti bendrus tarptautinius ir nacionanalinius projektus, plėtoti mokslo taikomąją veiklą ir tyrimus“, – įvertino LSMU rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas.   

Kalėjimų departamento direktorius Viktoras Davidenko pasakojo, jog pasitelkus naują veiklos koncepciją siekiama ugdyti naujos kartos darbuotojus.

„Esame atvira įstaiga, siekiame permainų, tačiau mokslinėje veikloje neturime patirties. Mes praktikai. Norėtume Universiteto mokslininkus kviesti atlikti tyrimus, padėti ugdant darbuotojų kompetencijas, o studentai ir  gydytojai rezidentai labai laukiami modernioje, naujausia įranga aprūpintoje Laisvės atėmimo vietų ligoninėje Pravieniškėse: čia jiems būtų visos sąlygos atlikti praktiką ir tobulintis“, – sakė Kalėjimų departamento vadovas.

Kauno tardymo izoliatoriaus laikinai einantis direktoriaus pareigas Česlovas Jocius pastebėjo, jog nuteistieji – specifiniai pacientai. Jie dažniausiai serga virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių ligomis bei psichikos sutrikimais, kuriuos lemia narkotinių medžiagų vartojimas. Tad studentai ir įvairių specializacijų gydytojai rezidentai dirbdami su sulaikytaisiais įgautų vertingos patirties.

Kalėjimo departamento duomenimis, Lietuvoje šiuo metu nelaisvėje laikoma apie 6,7 tūkst. asmenų, kurių kiekvienas laisvės atėmimo vietoje praleidžia vidutiniškai apie 6,5 metų.

Ketinama toliau plėtoti ir Universiteto bendradarbiavimą  su Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyriaus specialistais:  Kalėjimų departamentas įsipareigojo teikti praktines rekomendacijas specialistų ruošimo klausimais, metodinę pagalbą rengiant mokslinius darbus. Tai ypač aktualu Veterinarijos akademijos studentams, nes Kalėjimų departamentui pavaldžiame Kinologijos skyriuje dirba patyrę kinologai, galintys perduoti savo žinias ir patirtį dirbant su šunimis.

LSMU ir Kalėjimų departamento bendradarbiavimo sutartis pasirašyta penkeriems metams ir jau įsigaliojo.