Spausdinti

Tarptautiniai mokymai viename geriausių Vokietijos universitetų Drezdene

Gegužės 23-27 dienomis Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) psichologas Jevgenij Razgulin stažavosi Drezdene, Vokietijoje. Personalo mokymus pagal Erasmus+ programą organizavo Drezdeno Technologijos universiteto (Technische Universität Dresden) atstovai. Šis universitetas priklauso 11 Vokietijos išskirtinių universitetų tinklui – German Universities Excellence Initiative – ir yra vienas didžiausių Vokietijos universitetų, kuriame mokosi 4827 tarptautinių studentų, atstovaujančių 125 tautybes. Mokymuose dalyvavo 25 skirtingų universitetų atstovai iš 6 Europos sąjungos šalių, Rusijos, bei iš tokių tolimų šalių kaip Australija, Kolumbija ir Meksika.

Bendrų paskaitų metu buvo akcentuojamas visos universiteto bendruomenės įsitraukimas plėtojant tarptautškumą. Kviestinė lektorė, Taragonos Rovira i Virgili universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė atsakinga už tarptautiškumo strategijos kūrimą ir įgyvendinimą Marina Casals Sala pasidalino savo įžvalgomis ir patirtimi įgyvendinant tarptautiškumo strategiją savo universitete bei pasaulinėmis šio proceso tendencijomis. Ji pažymėjo kiekvieno universiteto darbuotojo indėlio svarbą kuriant tarptautišką universitetą. Savo universitete ji su kolegomis veda mokymus personalui apie tarptautiškumą. Taip pat Marina Casals Sala organizuoja kursus kitų šalių universitetų atstovams, kurių tikslas yra paruošti lektorius galinčius vesti mokymus apie tarptautiškumą jų aukštojo mokslo institucijose.

Savo patirtimi organizuojant kalbų ir skirtingų kultūrų pažinimo kursus universiteto darbuotojams pasidalino ir tam skirto projekto “SprInt” vadovė Juliane Wilhelm. Ji kartu su kolegomis Drezdeno Technologijos universitete organizuoja skirtingų užsienio kalbų kursus bei moko darbuotojus apie daugiausiai besimokančių universitete studentų gimtąsias kultūras. Ypač didelio susidomėjimo sulaukia paskaitos apie kinų kultūrą, nes Drezdeno technologijos universitete užsienio studentų iš šios šalies yra daugiausiai.

Drezdeno technologijos universitetas didelį dėmesį skiria doktorantūros studentų ir mokslininkų iš kitų šalių pritraukimui bei teikia visokeriopą pagalbą jiems. Šiam tikslui yra sukurtas centras, kuris padeda doktorantūros studentams bei tarptautiniams darbuotojams įsikurti Drezdene, pagelbėja jiems tvarkant dokumentus, bendraujant su nuomojamų būstų šeimininkais. Šiame centre net įrengtos patalpos, kur tėvai gali trumpam palikti savo vaikus.

TRSC psichologas dalyvavo konsultantų darbo grupėje, kurioje Drezdeno Technologijos universiteto studentų informavimo ir konsultavimo paslaugų centro darbuotojai bei kitų universitetų atstovai dalinosi patirtimi konsultuojant studentus. Buvo diskutuota ir apie pagalbą neįgaliems studentams bei studentams, atvykusiems iš kitų šalių. LSMU TRSC psichologas pasidalino psichosocialinės pagalbos sistema užsienio studentams LSMU. Kitų universitetų atstovai įvertino TRSC vykdomų programų, kurių tikslas pagerinti užsienio studentų prisitaikymą Lietuvoje ir LSMU, kompleksiškumą ir jų naudą.

 

Šių mokymų metu buvo gauta naujų žinių bei išgirsta skirtingų universitetų tarptautiškumo plėtotės patirtis. Taip pat specialistai pasidalino pagalbos tarptautiniams studentams gerąją patirtimi. Be to, šių mokymų metu buvo užmegztos naujos pažintys, kurios toliau gali išaugti į dalykinį bendradarbiavimą. Geroji kitų universitetų patirtis bus pristatytos LSMU TRSC komandai, o mokymų metu gimusias idėjas bus siekiama realizuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

 

TRSC inf.