Studijų parodoje – dėmesys ateičiai ir pokyčiams

Vasario 8–10 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, šurmuliavo kasmetinė tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Joje Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), kaip ir kitos parodoje dalyvavusios aukštosios mokyklos ir profesinio mokymo, verslo ir karjeros įstaigos pristatė studijų ir karjeros galimybes.

Kalbėdamas apie pagrindines savybes, LSMU išskiriančias iš kitų aukštųjų mokyklų, parodoje dalyvavęs Universiteto prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis pabrėžė čia puoselėjamą pagarbą gyvybei. Prorektorius atkreipė dėmesį į tai, kad, kitaip nei kituose universitetuose, LSMU studentus, studijuojančius skirtingas studijų programas, vienija sveikatos tema. „Studentai turi apie ką kalbėti, dėl savo studijų jie turi bendrų temų. Dėl to studentai turi stipresnį bendrumo jausmą. Kituose universitetuose tai pasiekti sunkiau“, – apie esminius dalykus, LSMU išskiriančius iš kitų universitetų, kalbėjo prorektorius prof. Kęstutis Petrikonis.

Pasak prorektoriaus, LSMU ypatingas tuo, kad jame daug dėmesio skiriama praktikai. „Visos LSMU studijų programos suteikia ne tik išsilavinimą, bet ir profesiją. Pabaigus studijas, su kai kuriomis išimtimis galima dirbti konkretų darbą. Tuo ir skiriamės, kad studijų metu daug dėmesio skiriame praktikai“, – kalbėjo prof. Kęstutis Petrikonis.

Jau 17-ą kartą vykusios parodos organizatoriai jaunuolius, dar tik beieškančius savo specialybės, ragino nebijoti keistis, būti kitokiems ir įkvėpimo semtis iš žinomų Lietuvos žmonių, kurių profesijos laikui bėgant taip pat keitėsi. Pasak organizatorių, kiekvienas gali pasiekti savo tikslų, tereikia „įjungti ateitį“. Tai šįmet buvo pagrindinis renginio šūkis.

Be žinomų Lietuvos veidų, studijų bei karjeros specialistų, kasmetinio renginio dalyvius sveikino ir apie svarbių pokyčių metą kalbėjo ir valdžios atstovai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, parodos pradžioje sveikinęs dalyvius, teigė, kad šiandien jau galima kalbėti apie naują etapą, kuris šiuo metu labiausiai liečia akademines bendruomenes, tačiau Lietuvos švietimo sistemai yra labai svarbus. „Studentams ir būsimiems studentams noriu palinkėti, kad pasirinktumėte tai, kas artima jūsų širdžiai. Nevertinkite, kokios profesijos yra paklausiausios dabar ar bus ateityje. Jei išsirinksite širdžiai mielą profesiją, tai baigę universitetą ar kolegiją būsite savo srities profesionalai“, – sakė premjeras. Padarius klaidą ir pasirinkus netinkamą profesiją S. Skvernelis linkėjo nebijoti pakeisti savo sprendimą – svarbiausia vadovautis šaltu protu. 

Studijų parodoje dalyvavo ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ji, kaip ir premjeras, akcentavo pokyčius, kurie švietimo sistemoje yra būtini. „Pokyčiai švietime turi eiti koja kojon su pokyčiais gyvenime“, – kalbėjo ministrė.

Ji pabrėžė būtinybę mokytis visą gyvenimą – tik taip galima prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio. Vis dar neapsisprendusiems dėl savo specialybės J. Petrauskienė ragino nebijoti – „nėra nei geresnių, nei blogesnių pasirinkimų. Yra tie pasirinkimai, kurie jums leidžia atsakyti į klausimą „kuo aš noriu būti?“.

Pasak ministrės, kuriant savo ateitį reikia siekti būti pačiais geriausiais ir rinktis pačius geriausius – viskas yra mūsų rankose. „Viską, ką susikrausite į savo patirties krepšį, galite realizuoti čia, Lietuvoje, nes švietimas yra ta jėga, kuri išlaisvina, kuri leidžia žmogui prisitaikyti prie besikeičiančio gyvenimo ir kurti gražesnę Lietuvą bei savo gyvenimą“, – studijų parodos dalyvius sveikino ministrė J. Petrauskienė.