Studijas LSMU pasirinkęs studentas: apsispręsti padėjo kaimas

„Nerealiai tu čia!“, „Jei būčiau pamačius šitą praeitais metais…“, „Kokio gerumo!!! Stočiau vien dėl Tavęs“ – tokios emocijos socialiniame tinkle „Facebook“ užplūdo jaunuolius, išvydusius Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentą Egidijų Praspaliauską, pasidalijusį savo mintimis, kodėl LSMU verta studijuoti gyvūnų mokslą. Beveik 40 tūkst. studijų programą pristatančio filmuko peržiūrų, per 750 paspaudimų „Patinka“ ir daugiau nei du šimtai komentarų Egidijų pavertė tikru studijų programos „Gyvūnų mokslas“ ambasadoriumi, o išaugęs žinomumas, studento teigimu, juntamas ir už Universiteto ribų.

„Man buvo labai keista matyti, kad tiek daug žmonių tą filmuką peržiūrėjo. Nesitikėjau, kad sulauksiu tokio dėmesio iš žmonių. Vėliau daugelis žmonių rašė asmeniškai, domėjosi studijų programa, prašė papasakoti, kaip ten viskas vyksta“, – kalba studentas Egidijus.

Charizmatiškas, linksmas, atviras, kartu rimtai patariantis jaunuoliams, besirenkantiems studijas, – tai, kas turbūt lėmė, kad stojantieji Bendrojo priėmimo metu neatsispyrė gyvūnų mokslo studijas LSMU pristatančiam filmukui ir pagrindiniam jo veikėjui.

„Puiku, kad Universiteto studentai į studijas geba pažvelgti kūrybiškai. Toks požiūris ypač patiko ir jaunuoliams. Džiugu, kad tarptautinėje Universiteto aplinkoje studentai išsaugo savo tarmę. Dėl to filmukas tapo dar patrauklesnis, o jaunuolių susidomėjimas gyvūnų mokslo studijomis labai išaugo“, – pasidžiaugė Universiteto prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Ypač natūrali žemaičių tarmė – pagrindinė detalė, kuri, žiūrint filmuką, sukausto dėmesį nuo pirmųjų sekundžių. Iš Žemaitijos kilusio Egidijaus teigimu, tarmė, šiemet ypač sudominusi daugelį jaunuolių, jį lydi visą gyvenimą, net ir atvykus studijuoti į Kauną. „Kaune aš beveik visada kalbu žemaitiškai, per paskaitas kalbu žemaitiškai, nekalbu žemaitiškai tik darbe. Jau fuksų stovykloje visi mane vadino žemaituku“, – juokauja studentas.

Egidijus neslepia, kad studijų metu mėgsta išmėginti dėstytojų kalbos galimybes, todėl paskaitų metu taip pat kalba žemaitiškai. „Šiaip jokie dėstytojai nesiskundė, tik būna situacijų, kad dėstytojai manęs nesupranta. Aš tada tris kartus pakartoju žemaitiškai, o ketvirtą – lietuviškai, kad suprastų“, – šypsosi Egidijus.

Tai, kad dėstytojai nesiskundžia, patvirtina ir LSMU VA Gyvūnų mokslų fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Stankevičius. „Jis visada tarmiškai kalba, o dėstytojai tikrai niekada nesiskundžia. Man atrodo, kad tarmė ir suteikia daugiausia žavesio“, – teigia dekanas.

Pasak dekano, didelį jaunuolių susidomėjimą studijų programa „Gyvūnų mokslas“, į kurią šiemet priimta dvigubai daugiau studentų nei pernai, tikėtina lėmė ir pačios programos unikalumas. „Pati studijų programa nesusijusi su produkcija, čia yra ir šunys, ir žirgai, visai kita kryptis. Visiems buvo malonu klausytis tos tarmės ir svarbiausia, kad turinys toks užvedantis“, – teigia doc. Rolandas Stankevičius.

Egidijų stebina tai, kad daugelis jaunuolių, išvydusių žymųjį filmuką, panoro susipažinti asmeniškai. Daug dėmesio sulaukęs studentas ypač nestokoja humoro jausmo, kai kalba apie naujuosius socialinių tinklų draugus. „Daugelis kvietėsi feisbuke į draugus. Būdavo paklausiu, kodėl, dažniausiai atsakydavo „pamačiau filmuką, patiko, pakviečiau.“ Aišku, dažniau kvietė merginos. Kažin kodėl? Išties nežinau“, – toliau juokauja vaikinas.

Išskirtinį susidomėjimą gyvūnų mokslu tikėtina lėmė ir tai, kad Egidijus – žodžių kišenėje neieškanti asmenybė, turinti meniškų šaknų. „Brolis dabar sako, kad turime dar vieną menišką Praspaliauską. Mano brolis yra aktorius. Šeimoje mes visi meniški“, – tvirtina jaunuolis.

Studijas lėmė kaimas

Egidijus pasakoja, kad augo kaimo aplinkoje, o tai ir lėmė apsisprendimą rinktis gyvūnų mokslo studijas LSMU. „Esu augęs kaime, matęs tuos gyvūnus – karvę, kiaulę, šunį, katiną. Jie visada buvo man mieli, o dabar noriu ir sužinoti kažko naujo apie tuos gyvūnus, jų elgseną, priežiūrą“, – teigia studentas ir ragina jaunuolius, mylinčius gyvūnus, rinktis būtent šias studijas.

Savo menišką sielą atradęs Egidijus teigia, kad dabar norėtų išmėginti save srityje, kur reikalingos šios savybės, tačiau taip pat neužmiršta veiklos su gyvūnais. „Norėčiau kažkur savanoriauti. Gyvūnų prieglaudoje ar kažkur panašiai, kad galėčiau pažiūrėti, kaip visa tai vyksta praktikoje. Savanoriauti, manau, yra gerai – tu dirbi ne dėl to, kad gausi kažkokį atlygį, bet dėl to, kad tu pats nori“, – apie savo planus kalba antrajame kurse studijuojantis Egidijus.

Vaizdo įraše vaikinas ragina jaunuolius neklausyti, ką sako kiti, ir rinktis tas studijas, kurių trokšta širdis, taip darė ir jis pats. Dar lengviau apsispręsti jaunuoliui padėjo meilė šunims. „Aš labai myliu šunis. Šunys man kažkodėl arčiau širdies. Šunis lengviau dresuoti, su jais daugiau pramogų“, – tvirtina Egidijus.

Vaikinas džiaugiasi, kad studijos LSMU įdomios, o veiklos niekada netrūksta. „Aš manau, kad LSMU ir pats Kaunas man atnešė daug galimybių: prisijungiau prie studentų atstovybės, užsiimu savo mėgstama veikla, man tai labai patinka“, – kalba antrakursis Egidijus. Šį rudenį studentas pasiners į vieną didžiausių gyvenimo nuotykių – pagal Erasmus+ tarptautinių mainų programą studijuos Graikijoje.

Kalbėdamas apie savo studijų grupės draugus Egidijus ir vėl juokauja – čia jaučiasi tarsi Snieguolė tarp septynių nykštukų. „Esu vienas vaikinas tarp septynių merginų. Ar netrūksta vaikinų? Man tai ne“, – šypsosi studentas.

Čia jis kaip mat surimtėja – gyvūnų mokslo studijos, jo teigimu, tinka tiek vaikinams, tiek merginoms. „Aš nemėgstu skirstyti mokslų, kas kam tinka labiau. Manau, jei žmogus nori, jei geba, jei jį tai traukia, tai nesvarbu, ką jis pasirinks, svarbu, kad jis tai atliktų tinkamai ir su meile“, – tvirtina aktyviai Universiteto veikloje dalyvaujantis Egidijus.

Egidijų Praspaliauską, kuris pristato LSMU studijų programą „Gyvūnų mokslas“, galite išvysti žemiau esančiame filmuke.