Socialinė akcija „Aš ir tu – tai MES!“

Gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena.1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su žmonių, turinčių negalią, problemomis, ginti jų teises bei kovoti už draugišką, saugią, įtraukią jiems aplinką. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Kviečiame Jus taip pat prisijungti prie akcijos „Aš ir Tu – tai MES“, taip paminint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną.

Graži bei prasminga iniciatyva „Aš ir Tu – tai MES“ prasidėjo 2016 metais. Idėjos autorė –Vidmantė Raustytė, iniciatoriai – Lietuvos cerebrinio paralyžiaus asociacija ir Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (vadovė Edita Navickienė). Tąkart akcijoje sudalyvavo 18 skirtingų savivaldybių bendruomenių! Šiais metais VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ (projektų vadovė Žydrė Gedrimaitė) bei Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ (vadovė Aušra Stančikienė) kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES“. Šia akcija iniciatoriai kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš“ – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja, ir „Mes“ – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys teisę nesijausti kitokiu. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

Nacionalinės akcijos organizatoriai ir koordinatoriai – LPF „Algojimas“ ir VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ kviečia visus, kurie tiki bendrystės galia siekiant socialinės atskirties mažinimo tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, šių metų gruodžio 3 dieną (sekmadienį) 13.00 val. į skirtingų miestų ir miestelių viešąsias erdves ar kitas bendruomenės susibūrimo vietas, kad visi kartu sukurtume „gyvą“ skulptūrą – akcijos ženklą. Ženklas simbolizuoja žmonių su negalia ir negalios neturinčiųjų bendrystę ir pagalbą vienaskitam, yra atpažįstamas ir pripažįstamas socialiai atsakingų įmonių.

Kiekviename mieste kviečiame fotografuoti bei filmuoti visą veiksmą ir galutinius išpildytus simbolius kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/ ir taip visam pasauliui ištransliuoti apie Lietuvoje skambančią bendrystę, kuri, tikimės, inspiruos ir kitiems svarbiems socialinės įtraukties žingsniams.

Prie akcijos kviečiame jungtis miestų ir rajonų savivaldybes, švietimo ir ugdymo įstaigas, NVO organizacijas, asociacijas, verslo įmones, žiniasklaidos atstovus ir visus geros valios žmones, kuriems, tikime, svarbu parodyti, kad negalią turintys ir jos neturintys žmonės yra lygiaverčiai. Taip pat šiuo projektu norime mažinti visuomenės abejingumą ir stiprinti bendruomenės jausmą.

Juk kartu įmanoma viskas!

Pasirengimo akcijai žingsniai:

 • Suburti akcijos įgyvendinimą mieste koordinuosiančią komandą; išrinktas komandos atstovas informuoja apie pasiruošimo eigą savo mieste nacionalinį akcijos koordinatorių.
 • Išsirinkti vieną pagrindinių miesto erdvių, bendruomenės susibūrimo vietų (miesto aikštė, parkas, mokykla, mokyklos stadionas ir t.t), kurioje bus kuriama „gyva skulptūra“.
 • Rekomenduojame socialiniame tinkle „Facebook“ sukurti įvykį (angl. event) savo miestui (pvz: „Aš ir Tu – tai mes!“ MIESTO PAVADINIMAS), kuriame būtų talpinamos nuotraukos, tiesioginės vaizdo transliacijos ir viskas, kuo norisi dalintis.
 • Įvykį socialiniame tinkle „Facebook“ apipavidalinkite mūsų atsiųsta profilio nuotrauka. Viršelio nuotraukai naudokite mūsų atsiųstą viršelio nuotrauką, apatiniame kairiajame jos kampe įmaketavę savo miesto herbą. Taip pat, viršelio nuotraukoje, šalia miesto herbo, įmaketuokite visų renginio Jūsų mieste partnerių logotipus.
 • Siekti pritraukti kuo daugiau organizacijų ir miesto gyventojų, kurie dalyvaus akcijoje, bei įvairiais būdais viešinti akcijos idėją, vietą, laiką ir kt.
 • Prasminga akciją jungti su tą dieną mieste vyksiančiais renginiais, tam, kad akcijos idėja pasiektų kuo daugiau žmonių.
 • Suorganizuoti įrangą ir žmones, kurie filmuos ir fotografuos akciją bei sukels visą turimą medžiagą į nurodytą serverį.
 • Išdidinti sujungtų ženklų „Neįgalus“, “Pėsčiųjų takas“ bei „Gėlės žiedo“ simbolių trafaretą (piešinys bus atsiųstas) bei akcijos dieną nupiešti jį ant aikštės grindinio, kad būtų lengviau koordinuoti veiksmą.
 • Paskirti koordinuojantį asmenį, kuris padės žmonėms sustoti į „gyvą skulptūrą“.
 • Rekomenduojama kiekviename mieste, miestelyje, bendruomenėje, kurie prisijungs prie šios akcijos, kviesti prisijungti asmenis, kurie galėtų būti akcijos ambasadoriais. Ambasadoriais gali būti sportininkai, aktyvūs visuomenės veikėjai ir kiti žinomi žmonės. Ambasadoriais gali būti keli žmonės. Ambasadorių veikla – informacijos skleidimas apie vykdomą akciją, organizacijų, miesto, miestelio gyventojų, kurie dalyvaus akcijoje, pritraukimas. „Facebook“ viršelio nuotraukoje įrašykite akcijos Jūsų mieste, miestelyje, bendruomenėje ambasadorius.

Akcijos vykdymo žingsniai:

 • Gruodžio 3 dieną (sekmadienį) 13.00 val sustoti į „gyvąją suklptūrą” skambant akcijos himnui – Juliaus Omertos dainai „Tu gali“. Akcija vykdoma tą pačią dieną ir valandą visoje Lietuvoje.
 • Užfiksuotus galutinius išpildytus simbolius kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/.

Akciją organizuoja: VšĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir LPF „Algojimas“.

Kontaktinis asmuo: Miglė Janušauskaitė, el.paštas migle@algojimas.lt , tel.. +37068544039.