Rugsėjo 1-osios šventė Kauno klinikose

Mokslo ir žinių dienos šventę – Rugsėjo 1-ąją – Kauno klinikų kolektyvas pasitiko tradicine, bet šventine penkminute.

Dar vis vasariškai gražų, bet jau rudenėjantį rytą Klinikų darbuotojus ir svečius pasveikino Kauno klinikų Generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

„Ši diena mums yra išskirtinė. Tikriausiai esame vienintelė Lietuvos ligoninė švenčianti Rugsėjo 1-ąją, – pasak Generalinio direktoriaus, šią dieną minime neatsitiktinai. – Kiekvienais metais į mūsų gretas įsilieja būrys pačių geriausių šalies jaunuolių, buvusių studentų, rezidentų. Mus tai įpareigoja stengtis, kad jie taptų pukiais medikais – gydytojais ir slaugos specialistais. Mūsų ligoninė yra ir privalo būti pati geriausia, mus pasiekia pačios naujausios technologijos, geriausi gydymo metodai. Patys geriausi mūsų respublikos vaikai – buvę studentai – nusipelno, kad galėtume perduoti jiems pačias naujausias ir praktika patikrintas žinias.“

Prof. habil. dr. R. Jurkevičius pasidžiaugė dideliu būriu buvusių mokytojų, kurie sugebėjo ir vis dar geba atrasti Lietuvos medicinos talentus.

„Ši diena dar vadinama Laisvės diena. Laisvės pasirinkti savo ateitį, kelią, vertybes, kas yra aktualu visais laikais, ne tik neramiais, – kalbėjo prof. habil. dr. R. Jurkevičius ir priminė, kad šie mokslo metai Klinikoms bus ypatingi, pasiruošiamieji – kitais metais Kauno klinikos minės 75 metų Jubiliejų.“

Generalinis direktorius kalbėjo apie darbus, kurie laukia šiais mokslo metais – įkurtuvės onkologijos korpuse ir skubios pagalbos centre, Viršužiglio reabilitacijos ligoninės perkėlimas į Kulautuvą, e. sveikatos projektų diegimas.

 Prof. habil. dr. R. Jurkevičius pasveikino visus su Rugsėjo 1-ąja ir palinkėjo nebijant suklysti kelti sau vis naujus uždavinius, linkėjo tobulėti, bet nebūti tobulais.

„Praėjusiais mokslo metais LSMU vyko Švietimo ir mokslo ministerijos kviestos tarptautinės institucijų vertinimo komisijos akreditacija. Labai autoritetingi Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Slovėnijos, Estijos aukštojo mokslo ekspertai, lankydamiesi LSMU, pateikė labai svarią išvadą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas atitinka visus Europos standartus ir akreditavo mūsų Universiteto studijų programą 6 metams. Remiantis visa šiuo metu galiojančia akreditavimo tvarka, tai yra aukščiausias įvertinimas“, – LSMU Senato pirmininkas, buvęs ilgametis Universiteto rektorius prof. habil. dr. Vilius Grabauskas sveikindamas pasidžiaugė gausiu jaunimo būriu, linkėjo, kad prasidedantys mokslo metai visiems atvertų daugiau galimybių.

Su šventine diena Klinikų darbuotojus sveikino garbūs svečiai – švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis bei sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Seimo nariai prof. habil. dr. Vida Marija Čigriejienė ir prof. habil. dr. Arimantas Dumčius, taip pat Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Šventinę nuotaiką kurti padėjo Kauno klinikų moterų vokalinis ansamblis „Kolegės“, vadovaujamas Antano Kelmelio, koncertmeisterė – Ligija Janulevičienė ir LSMU talentų konkurso „LSMU Got Talent“ nugalėtojai, užsienio studentų grupė „Kebapella“.

Džiuljeta Kulvietienė 

 K. Šimatonio nuotr.