Rugilė Dauliūtė tarptautinio kongreso prizininkė

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakulteto veterinarinės medicinos III kurso studentė Rugilė Dauliūtė LSMU atstovavo 9-ajame tarptautiniame veterinarinės medicinos studentų mokslinių tyrimų kongrese Turkijoje (The 19th International Veterinary Medicine Students Scientific Research Congress). Po vizito mergina sutiko pasidalyti įspūdžiais. Kada vyko tarptautinis kongresas Turkijoje ir koks jo pavadinimas? Kokiose šalyse Jūs dar dalyvavote konferencijose prieš atvykdama į Turkiją?

9-as tarptautinis veterinarinės medicinos studentų mokslinių tyrimų kongresas (The 19th International Veterinary Medicine Students Scientific Research Congress) vyko gegužės 2–4 dienomis Stambule, Turkijoje. Mano pranešimas užėmė 2-ąją vietą. Prieš tai dalyvavau 12-ojoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Students on their Way to Science“ (The 12th International Scientific Conference „Students on their Way to Science“) balandžio 21 d. Jelgavos mieste, Latvijoje. Veterinarinės medicinos sekcijoje užėmiau 3-iąją vietą. Konferencija, kurioje debiutavau buvo LSMU SMD organizuota 68-oji Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija, vykusi 2016 m. gegužės 25–27 d. Kaune.

Kieno paskatinta nusprendėte dalyvauti kongrese Turkijoje?

Besimokydama pirmame kurse LSMU informacinėje sistemoje intranete perskaičiau LSMU Veterinarijos fakulteto dekanės prof. dr. V. Riškevičienės skelbimą apie kongresą Turkijoje. Labai susidomėjau, pradėjau mąstyti, kokį mokslinį darbą galėčiau parašyti ir patekti į kongresą. Kiek save prisimenu, visada domėjausi žirgais, todėl jau iš anksto žinojau savo tyrimo objektą. Tuo metu neturėjau patirties atliekant mokslinius darbus, tačiau, pradėjusi tyrimą, po truputį viskas ėmė aiškėti. Žinoma, darbai užtruko, tačiau po dviejų metų svajonę išpildžiau ir gavau pakvietimą atvykti į Stambulą. Mane labai palaikė ir skatino  darbo vadovai: dr. Audrius Kučinskas ir veterinarijos gydytoja Vilma Zigmantaitė, be jų pagalbos tikriausiai būčiau sustojusi pusiaukelėje.

Kokia tema skaitėte pranešimą? Papasakokite apie savo pranešimą?

Turkijoje anglų kalba skaičiau pranešimą „Analysis of equine gastric ulceration syndrome 2011–2016“ („Arklių skrandžio opaligės sindromo analizė 2011–2016 metais“). Tyrimas susidarė iš dviejų dalių. Pirmoji dalis buvo atlikta skerdykloje, kur makroskopiškai tyriau 86-ių skerdžiamų arklių skrandžius, o antroji atlikta Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikoje, kur 58-iems arkliams buvo atlikta gastroskopija. Surinkta tirtų individų anamnezė, nustatyti skrandžio opų laipsniai pagal autorių Andrews (1999). Nagrinėta žirgų amžiaus, lyties ir opų susidarymo vietos įtaka skrandžio gleivinės pažeidimo laipsniui.

Kodėl pranešimas buvo įvertintas tokiu aukštu vertinimu? Kas vertino pranešimus? Pasaulyje daugiausiai tyrimų skrandžio opaligės tema yra daryta sportiniams žirgams, ypač grynakraujams lenktyniniams žirgams, kuriems skrandžio opaligė diagnozuojama nuo 47 iki 100 proc., o skerdžiamiems arkliams tyrimų daryta kur kas mažiau. Įdomu tai, kad mano tyrime visiems arkliams (n=144) diagnozuotos skrandžio opos (100 proc.). Taigi, aukštam įvertinimui įtakos galėjo turėti tyrimo unikalumas, taip pat anglų kalbos žinios, laisvumas pristatinėjant temą. Žodinius pranešimus vertino profesorių ir daktarų laipsnius turinti žiuri iš Turkijos, o mokslinį komitetą atstovavo nariai iš Turkijos, JAV, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Bulgarijos, Makedonijos.

Iš kokių šalių buvo susirinkę studentai?

Dauguma studentų buvo iš Turkijos, taip pat svečiai iš Čekijos, Bulgarijos, Makedonijos, Rusijos. Žodines prezentacijas (oral presentation) atliko 66 studentai.

Kam norėtumėte padėkoti ir kokie Jūsų ateities planai?

Nuoširdžiai dėkoju savo darbo vadovams dr. Audriui Kučinskui ir Vilmai Zigmantaitei už visokeriopą pagalbą, mano mąstysenos praplėtimą ir svajonių įgyvendinimą. Birželio mėnesį vyksiu stažuotis į žirgų kliniką Vokietijoje, nuo rugsėjo tęsiu mokslus Vengrijoje, Budapešte pagal Erasmus+ programą. Taip pat ir toliau kursiu sau naujus iššūkius, kurie leistų tobulėti ne tik profesinėje veikloje, bet lavintų mane kaip asmenybę. O visiems skaitytojams linkiu atrasti gyvenimo balansą, pozityvumą ir pajausti artėjančios vasaros nuotykių aromatą.

Jolanta Jonikienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Asmeninio archyvo nuotr.