Prof. Remigijui Žaliūnui suteiktas Odesos nacionalinio medicinos universiteto garbės daktaro vardas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriui prof. Remigijui Žaliūnui birželio 19 d. suteiktas Odesos nacionalinio medicinos universiteto (Ukraina) garbės daktaro vardas (Doctor honoris causa).

Garbingu titulu Rektorius įvertintas už išskirtinius nuopelnus kardiologijos, visuomenės sveikatos, medicinos moksluose ir didelę įtaką Europos bei pasaulio mokslo ir švietimo bendruomenei.

Garbės daktaro regalijas prof. Remigijui Žaliūnui įteikė Odesos nacionalinio medicinos universiteto rektorius prof. dr. Valeriy Zaporozhan iškilmingo šios aukštosios mokyklos Mokslo tarybos posėdžio metu.

Odesos nacionalinis medicinos universitetas – viena didžiausių Ukrainos aukštųjų mokyklų. Joje – 6 fakultetai, mokosi apie 6 tūkst. studentų, iš jų – apie 1,3 tūkst. užsieniečių iš 52 šalių. Universitete dėstoma ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis.

Abu universitetai daug metų bendradarbiauja strateginėse plėtros, dalijimosi darbo su studentais patirtimi, metodologinės veiklos srityse.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius akademikas, habilituotas daktaras prof. Remigijus Žaliūnas taip pat yra Moldovos valstybinio medicinos ir farmacijos universiteto „Nicolae Testemitanu“ garbės daktaras, Prancūzijos garbės konsulas Kaune.