Spausdinti

Prancūzijos ambasadorė susipažino su LSMU ir Kauno klinikomis

Lapkričio 27 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi Prancūzijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje J.E. ponia Claire Lignieres-Counathe, taip pat patarėjas kultūros reikalams ponas Jean-Marie Sani. Vizito metu naujoji ambasadorė susipažino su Universitetu bei Kauno klinikomis, abiejų institucijų istorija, veikla bei ateities planais.

Prancūzų delegaciją pasveikinęs LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pasidžiaugė veiklos sritimis, kuriose Universitetas yra stipriausias. Rektorius taip pat kalbėjo apie LSMU gimnaziją, netrukus duris atversiančią pradinę mokyklą, vaikų darželį ir Emanuelio Levino centrą, sporte Universitetą atstovaujančią profesionalią moterų krepšinio komandą.

Susitikime dalyvavusi Medicinos akademijos kanclerė prof. Daiva Rastenytė pabrėžė, kad stojančiųjų susidomėjimas studijomis LSMU neslūgsta. „Esame vienas iš kelių Lietuvos universitetų, kur stojančiųjų skaičius išlieka stabilus“, – tvirtino kanclerė.

Prof. Daiva Rastenytė kalbėjo ir apie didėjantį Universiteto tarptautiškumą. „Užsieniečių skaičius nuolat auga. Pernai ir šiemet 15 proc. pirmakursių sudarė užsienio šalių piliečiai“, – teigė kanclerė ir papildė, kad net 12 studijų programų LSMU dėstomos anglų kalba, o dažniausiai studijas renkasi studentai iš Izraelio, Švedijos ir Vokietijos.

Vizito metu ambasadorė pabrėžė tarptautinės bendruomenės integravimo svarbą. Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanės prof. Ingridos Janulevičienės teigimu, užsieniečius integruoti padeda mentoriai, psichologas, taip pat įvairios tam tikslui skirtos programos. „Studentai, kurie studijų metu susiduria su įvairiais sunkumais, gali tiesiog ateiti į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą ir mes jiems padedame“, – kalbėjo dekanė. „Manau, kad tai, ką darote, yra labai gerai“, – Universiteto skiriamu dėmesiu tarptautiškumui džiaugėsi ambasadorė.

LSMU prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė ambasadorei pristatė pagrindines Universiteto veiklas – studijas, mokslą ir inovacijas, praktinę veiklą. „Tyrimų srityje aprėpiame beveik visas medicinos sritis“, – tvirtino prorektorė ir papasakojo apie naujausius Universiteto mokslininkų produktus – programėlę „Voice Screen“ bei LSMU Vaistinės kuriamą kremų liniją „BASALIS“.

Ambasadorės vizito LSMU metu pristatyta ir Kauno klinikų veikla ir tarptautinio bendradarbiavimo sritys. „Esame didžiausi ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Per metus Klinikos sulaukia net 1.3 mln. pacientų vizitų. Remiantis statistika, esame trečias didžiausias darbdavys Lietuvoje“, – kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius. Pasak jo, jau 2019 metais Klinikose bus įdiegta unikali inovacija – gama peilis. Tai žada proveržį neurochirurgijoje.

 Susitikimo su ambasadore metu LSMU atstovai kalbėjo ir apie kitus Universitetui svarbius klausimus: universitetų pertvarką, Veterinarijos akademijos smulkiųjų ir stambiųjų gyvūnų klinikų atnaujinimo planus, branduolinių tyrimų centrą bei naujo Slaugos fakulteto statybą. Aptartas ir LSMU ryšys su Prancūzija – minėtos Prancūzijos institucijos, su kuriomis bendradarbiauja Universitetas, taip pat pabrėžtas LSMU gimnazijos dėmesys prancūzų kultūrai ir kalbai, kuriai skiriama tiek pat dėmesio, kiek ir anglų kalbai.

Prancūzijos ambasadorei lankantis LSMU pristatytas ir netrukus duris atversiantis Emanuelio Levino centras bei jo veiklos sritys. „Emanuelis Levinas yra tarptautinė asmenybė, nors jam skirto centro pasaulyje dar nėra. Manome, kad tuo būsime unikalūs“, – teigė centro vadovas dr. Viktoras Bachmetjevas.