Neeilinės rungtynės: Kauno medikai – krepšinio čempionai!

Praėjęs šeštadienis Kauno klinikų medikams ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovams buvo neeilinis – jau antrus metus iš eilės vykusiose „El Clasico, Mediko taurė 2017“ krepšinio rungtynėse kauniečiai iškovojo aukso medalius. Į akistatą su laikinosios sostinės sveikatos specialistais stoję VUL Santaros klinikų ir Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai iki paskutinių rungtynių sekundžių šeimininkams lipo ant kulnų. Tačiau spaudimo nepabūgusiems kauniečiams pavyko pademonstruoti nepralaužiamą gynybą ir greitą puolimą, tai tapo raktu į pergalę.

„Priešininkas šiais metais buvo dar stipresnis nei pernai. Iš pradžių jaudinomės, bet vėliau susižaidėme ir rezultatas parodė, kas yra stipresni“, – rungtynių baigtį komentavo Kauno komandos narys ir aktyvus rungtynių organizatorius LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis. Jam pritarė taip pat neeilines varžybas organizavęs LSMU studentų sportinės veiklos organizatorius, lektorius Deivydas Velička, sakydamas, kad tik paskutinėmis sekundėmis paaiškėjusi rungtynių baigtis rodo abiejų komandų vienodą pajėgumą.

Nuskambėjus finalinei rungtynių sirenai kauniečiai skubėjo į viršų kilnoti taip pat varžybas organizavusį Kauno klinikų vadovą ir LSMU prorektorių klinikinei medicinai prof. Renaldą Jurkevičių bei varžybas stebėjusį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Kalbėdamas apie rungtynių baigtį prof. K. Petrikonis džiaugėsi kauniečių talentu žaisti krepšinį, bet ir nepamiršo kitos, simbolinės, šių varžybų reikšmės. „Raginu visus pasidžiaugti vienas kitu, savo šeima, saugoti savo sveikatą ir ieškoti būdų, kaip kuo ilgiau išlaikyti fizinę formą“, – teigė prorektorius ir padėkojo LSMU Sporto instituto vadovui prof. Rimtautui Gudui ir D. Veličkai už pasiaukojamą darbą organizuojant neeilines sveikatos specialistų krepšinio rungtynes. Prieš prasidedant rungtynėms visus dalyvius nustebino jų stebėti atvykęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ir Kauno „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas. Ministras visus pasveikino susirinkus į jau tradicija tampančias varžybas. „Labai džiaugiuosi, kad šios dvi didžiausios ligoninės varžosi gerąja prasme ir susitinka krepšinio aikštelėje, – teigė A. Veryga. – Juo daugiau tokių varžybų bus, juo bendruomenei bus smagiau“, – apie tai, kad galima organizuoti ir kitų sporto šakų panašias rungtynes, kalbėjo ministras. Kaip ir A. Veryga, P. Jankūnas sportinius batelius avintiems medikams linkėjo sėkmingų varžybų ir neslėpė, kad sirgs už Kauno komandą.

Sveikatos specialistus į krepšinio aikštelę subūrusiomis varžybomis džiaugėsi ir Kauno klinikų vadovas ir LSMU prorektorius klinikinei medicinai prof. Renaldas Jurkevičius, kuris taip pat padėjo organizuoti neeilinį sporto renginį. „Ačiū profesoriui Kęstučiui ir jo komandai už šią gražią idėją“, – kolegoms, kurie organizavo varžybas, dėkojo prof. R. Jurkevičius. Rungtynes kartu su Kauno klinikų vadovu stebėjęs VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas krepšininkams linkėjo nepatirti traumų, taip pat prižadėjo organizuoti kitas sporto šakas atstovaujančių sveikatos specialistų varžybas.

Rungtynių eiga

Rungtynių metu pirmosios minutės Kauno medikų komandai prasidėjo gana vangiai. Ambicinga kolegų iš Vilniaus komanda jau iš pradžių bandė perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau kelias atakas sėkmingai užbaigę ir spurtavę kauniečiai netrukus išsiveržė į priekį. Išlaikę nekintamą žaidimo ritmą pirmojo kėlinio pabaigoje Kauno medikai susikrovė 10-ties taškų persvarą – 25 : 15.

Sėkmingai sužaidę pirmąjį kėlinį, antrojoje rungtynių atkarpoje kauniečiai ir toliau stengėsi išlaikyti savo pranašumą. Tačiau taikliai atakuojantys Vilniaus komandos krepšininkai po kelių taiklių metimų skirtumą sumažino iki 2 taškų, o vėliau įgijo 1 taško pranašumą (28 : 29). Kauniečiai stengėsi kontroliuoti kiekvieną aikštelės centimetrą, tačiau tarsi užrištas krepšys laikinosios sostinės krepšininkams vis neleido išsiveržti į priekį. Rungtynių tempą vis didinę vilniečiai antrąjį kėlinį užbaigė skambant sirenai pataikytu taikliu tolimu metimu, įgydami 3 taškų pranašumą – 36 : 39.

Ilgosios rungtynių pertraukos metu abiejų komandų sveikatos specialistai savo jėgas išbandė ir oro karaliaus bei snaiperio konkursuose. Dalyvių pasirodymą vertino ministras A. Veryga, prof. R. Jurkevičius, prof. K. Strupas ir… Kalėdų Senelis.

Šį kartą ir oro karaliaus, ir taikliausio turnyro snaiperio titulai atiteko Kauno komandos žaidėjams. Gražiausiai, komisijos vertinimu, į krepšį iš viršaus „įkrovė“ Kauno klinikų ortopedijos traumatologijos gydytojas rezidentas Ritauras Rakauskas, daugiausia (net 9 kartus) iš 3 taškų zonos per vieną minutę į krepšį pataikė prof. R. Gudas.

Trečiąjį rungtynių kėlinį Kauno medikai pradėjo ypač įnirtingai ir po poros taiklių metimų vėl grąžino persvarą į savo rankas. To nepabūgę vilniečiai rungtynių kontrolės iš savo rankų nepaleido ir taip pat atsakė taiklių metimų lavina, išlaikydami apylygį rezultatą.

Nepaisydami neužgesinamo vilniečių noro laimėti, trečiojo kėlinio pabaigoje kauniečiai padidino spaudimą ir, varžovams parodę aukštesnę žaidimo klasę, vėl išsiveržė į priekį. Nors Vilniaus medikai taip lengvai užleisti lyderio pozicijų nesiruošė, kauniečiai sugebėjo užkirsti kelią Vilniaus krepšininkų atakoms ir trečiąjį kėlinį užbaigė maža, tačiau tolesnei rungtynių eigai ypač svarbia 1 taško persvara – 54 : 53.

Ketvirtą, paskutinį, varžybų kėlinį abi komandos pradėjo kupinos pasitikėjimo ir pasiryžusios auksą parsivežti į savo miestą. Jau pirštų galiukais jausdami čempionų taurę Vilniaus medikai iškart perėmė varžybų kontrolę į savo rankas, po taiklaus metimo susigrąžindami 1 taško persvarą. Tačiau sostinės krepšininkų spaudimui kauniečiai turėjo stiprų priešnuodį – taiklius tolimus metimus, todėl po vieno komandos šūvio iš 3 taškų zonos Kauno medikai jau pirmavo 2 taškais. Nemažindami tempo laikinosios sostinės krepšininkai netruko skirtumą padidinti ir iki 4 tašų, tai vilniečius privertė imti minutės pertraukėlę.

Prasidėjus antrajai 4-ojo kėlinio pusei vilniečiai ir vėl sustiprino gynybą ir padidino atakų tempą. Nepaisydami didelių varžovų ambicijų, kauniečiai, kontroliavę didžiąją dalį rungtynių, nekeitė žaidimo strategijos ir toliau artėjo pergalės link.

Rungtynių pabaigoje po dar vieno sėkmingo tolimo metimo 8 taškais į priekį išsiveržę laikinosios sostinės krepšininkai jau galėjo jausti pergalės skonį. Jį dar labiau sustiprino pasipylusios priešininkų pražangos. Nuskambėjus sirenai, skelbiančiai varžybų pabaigą, švieslentė rodė Kauno krepšininkų pergalę 9 taškų skirtumu – 74 : 65.

Naudingiausiu Kauno sveikatos specialistų komandos krepšininku tapo Kauno klinikų kraujagyslių chirurgijos gydytojas rezidentas Martynas Laukaitis, Vilniaus komandoje geriausiai pasirodė VU biologas Vaidas Vaičiulis.

Nors daug prakaito pareikalavusios rungtynės paliko neišdildomų įspūdžių, juos dar labiau sustiprino LSMU Sporto instituto lektorės Ernestos Gurskienės vadovaujamas šokių kolektyvas „Laisvė“, „Salto“ ir aerobinės gimnastikos rinktinė. Šokėjai ir gimnastai pasirūpino, kad kiekvienos pertraukėlės metu nuo krepšinio grandų mūšio įkaitęs parketas nė trupučio neatvėstų.

 

Nuotraukų autorius: Karolis Rožaitis