Mūsų tikslas – būti arčiau gyvūnų ir jų augintojų

LSMU Stambiųjų gyvūnų ir Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikų atstovai spalio 6–8 d. dalyvavo IX tarptautinėje miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų parodoje „Sprendimų ratas 2016“, kuri vyko Aleksandro Stulginskio universitete.

LSMU Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas akcentavo, kad vasarą veterinarinės klinikos transportas, kuriuo teikiamos ambulatorinės paslaugos, pasipuošė Universiteto atributika, ir mobiliosios veterinarinės medicinos komandos ekipažas tapo matomas ne tik LSMU VA, bet ir visoje Lietuvoje. „Parodose dalyvaujame norėdami kuo didesniam žmonių ratui pristatyti savo veiklą. Paviljone, kuriame buvo LSMU veterinarinės medicinos klinikų stendas, netrūko įvairių rūšių stambiųjų, smulkiųjų gyvūnų ir paukščių.

Parodos lankytojams buvo pristatyta LSMU Veterinarijos fakulteto Stambiųjų gyvūnų ir Dr.  L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikų veiklos, pacientų apžiūra, gydymas, konsultavimas, laboratoriniai tyrimai bei ambulatorinės išvykos visoje Lietuvoje. Tai jau antrasis kartas šį rudenį, kada LSMU veterinarinių klinikų darbuotojų komandos pristato savo veiklas. Rugsėjo 9–10 d. Panevėžio rajone, Algirdiškių parodų centre, vykusioje Veislinių gyvūnų parodoje LSMU veterinarinės medicinos klinikų kolektyvai ne tik reprezentavo klinikas, bet ir atliko gyvūnų veterinarinę priežiūrą renginio metu.

Anot LSMU Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovo A. Rutkausko, LSMU stendą aplankė gausus lankytojų būrys iš Kauno ir aplinkinių rajonų, įvairių valstybinių institucijų: Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos. Teko bendrauti ir su svečiais iš kitų valstybių. „Parodoje eksponavome ambulatorinėms išvykoms naudojamą automobilį bei gyvūnų pervežimo priekabą, nes pastaruoju metu mes ne tik atsivežame pacientus, bet ir galime atlikti gyvūnų transportavimo paslaugas Lietuvos teritorijoje, pavyzdžiui, į parodas ar aukcionus. Taip pat kolegos parengė tepinėlius ir parodos lankytojams demonstravo, kokių endo ir ekto parazitų galime aptikti pas savo augintinius. Parodos metu buvo atliekami nemokami tyrimai parodoje eksponuojamiems gyvūnams. Dr.  L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikų kolegos ne tik patarė lankytojams, kaip apsaugoti savo augintinius nuo įvairių ligų, bet ir sudarė galimybę įsigyti gyvūnų priežiūros reikmenų ar papildų augintiniams. Abiejų klinikų tikslas – būti arčiau savo klientų bei pacientų, todėl ir ateityje stengsimės dalyvauti visuose renginiuose, kuriuose bus gyvūnai“, – pasakojo A. Rutkauskas.

Tokio pobūdžio renginių dalyviai ir svečiai susipažįsta su LSMU veterinarinių klinikų veikla, o veterinarinės medicinos gydytojai turi galimybę pabendrauti su gyvūnų augintojais, sužinoti iš gyvūnų savininkų lūpų dažniausiai pasitaikančias problemas, pageidavimus ir, žinoma, plėsti ne tik savo atliekamų paslaugų spektrą, bet ir klientų ratą.

„Mūsų tikslas – būti arčiau gyvūnų ir jų augintojų bei padėti apsaugoti gyvūnus nuo įvairių ligų“, – po parodos sakė dr. A. Rutkauskas.


Jolanta Jonikienė

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba