Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sprendimą dėl rezidentūros studijų vietų skaičiaus žada jau kitą savaitę

Balandžio 4 dieną Kauno klinikose lankėsi LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Premjeras susipažino su LSMU ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centru, aplankė inovatyvią ligoninės virtuvę, apžiūrėjo pastato, kuriame netrukus pradės veikti gama peilis, statybas, taip pat hibridinę operacinę Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje.

Akcentuota, kad sveiko žmogaus ugdymas nuo pat ankstyvosios vaikystės – nauja koncepcija Lietuvoje, kuri turėtų aprėpti įvairiapusį ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą. Tai tari apimti ne tik sveikos gyvensenos, mitybos, judėjimo, emocinio vaikų intelekto aspektus, bet ir ugdyti pagarbą žemei, gamtai ir  gyvybei. Drauge rengdami inovatyvios pradinės mokyklos ugdymo koncepciją, universitetai susitarė siekti bendrų tikslų kuriant ugdymo turinį, atliekant mokslinius tyrimus ir studentų mokomąsias praktikas.

Lankydamasis Kauno klinikose, premjeras susipažino su Ambulatorinio diagnostinio centro statybos eiga, kitais vykdomais projektais.

„Pasiekėme proveržį medicinos moderniųjų technologijų srityje, tai padeda laiku diagnozuoti ligas. Kauno klinikos įsigijo itin unikalią  medicinos įrangą – vadinamąjį gama peilį. Turime siekti, kad šios diagnostikos  paslaugos būtų  kuo plačiau prieinamos visiems Lietuvos piliečiams“, – pabrėžė premjeras.        

Akcentuota, jog Kauno klinikose darbuotojų algos 2018 metais didėjo nuosekliai: gydytojų – vidutiniškai kilo 21, 5 proc., slaugytojų ir jiems prilygintam personalui – 23, 1 proc. Pasak S.Skvernelio, Vyriausybė toliau vykdo savo įsipareigojimus medikams, 2019 m. rugsėjo 1 d. darbo užmokesčio fondą numatyta padidinti 15 proc., o nuo kitų metų balandžio mėnesio – 12 proc.  Atlyginimų kilimas turėtų išspręsti medikų trūkumo problemas, sustabdyti jų išvykimą į kitas šalis. Labai svarbu, kad tiek gydytojams, tiek ir slaugytojams ateityje nebereikės dirbti maksimaliais krūviais.  

Pabrėžta, jog vykdomos sveikatos sektoriaus apsaugos reformos pagrindinis tikslas – saugesnės ir efektyvesnės paslaugos pacientams. Tam būtina racionalizuoti ne tik esantį ligoninių tinklą bet gydytojų rengimo sistemą.

Aptardamas Vyriausybės sveikatos apsaugos srityje nuveiktus darbus, premjeras užsiminė ir apie Universitetui itin aktualų sprendimą dėl šiemet ketinamų mažinti medicinos rezidentūros valstybės finansuojamų vietų.

 „Žinoma, reikėtų paisyti teisėtų medicinos studentų lūkesčių principo – kita vertus, privalome užtikrinti, kad šeimos gydytojų, gydytojų kardiologų ir kitų specialistų nepristigtų regionuose“,  – pabrėžė S.Skvernelis. 

Pasak Ministro Pirmininko, LR Vyriausybė šiuo klausimu priims sprendimą kitą trečiadienį, balandžio 10 d.

 

 

LRV Kanceliarijos, Kauno klinikų ir LSMU informacija

Šaltinis: https://bit.ly/2CZx3yG 

Nuotraukos K. Šimatonio ir T.Bulvičiaus