Mes čia – jau 10 metų!

Biblioteka„Mes čia jau 10 metų“ – pasitinka spalvingas užrašas, įžengus pro LSMU Bibliotekos ir informacinio centro duris.

Lygiai prieš 10 metų – kovo 6-ąją – modernioji Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Biblioteka ir informacinis centras įsikūrė ką tik pastatytame, naujausiomis technologijomis bei inovacijų gausa stebinančiame pastate.

Per tuos 10 metų – ne kartą rašėme ir džiaugėmės, nuoširdžiai visiems pasakojome ir gyrėmės Universiteto Biblioteka, jos fondais, technologijomis bei informacinėmis galimybėmis, studentų gausa ir darbuotojų profesionalumu bei atsidavimu darbui.

Nors interviu metu visuomet kalbėjomės tyliai, pusbalsiu – juk studentai mokosi arba ruošiasi egzaminui, atsiskaitymui – biblioteka nei minutei negali užmiršti savo paskirties. Todėl šį pirmadienį mikrofonas Informacinių sistemų skyriaus vedėjos Daivos Jurkšaitienės rankose bei šventinis šurmulys, kvietimas jubiliejaus pertraukėlei – stebino ne tik studentus, bet, regis, ir pačius darbuotojus.

„Informacija yra pats didžiausias lobis“, – sakė D. Jurkšaitienė ir kvietė atsakyti į klausimus apie biblioteką, jos fondus bei laimėti prizus.

Studentai ir yra studentai – greitai pasigavo šventės idėją, fotografavosi prie LSMU stendo, atskinėjo į klausimus, mojo leistis žemyn draugams, šurmulį stebintiems iš viršutinių aukštų, diskutavo su bibliotekos darbuotojomis ir tarpusavyje bei nuoširdžiai džiaugėsi atsakytais klausimais ir laimėtais prizais.

 „Studentai yra pagrindiniai mūsų lankytojai ir skaitytojai, jie įprasmina visą bibliotekos gyvavimą, gyvenimą ir darbą. Universiteto, Klinikų darbuotojų, tarp mūsų bibliotekos lankytojų – turime, bet jų nėra tiek, kiek studentų“, – kalbėjo Informacinių paslaugų skyriaus vedėja Laura Petrauskienė.

Šventės dieną veikė paroda „Dešimtmečio 10 skaitomiausių knygų“. Buvo galima sužinoti, kurią knygą per dešimtmetį perskaitė 11 tūkst., kurią beveik 12 ar 13 tūkst. žmonių. Užduotys ir klausimynas kvietė prisiminti bibliotekoje veikiančias duomenų bazes, kaip rasti pageidaujamą knygą, kiek kartų galima pratęsti knygos skaitymo laiką, kiek kompiuterių klasėje yra kompiuterių, kaip bibliotekos duomenų bazę galima pasiekti būnant savo namuose ir kt.

„Labai patinka aptarnavimas. Labai draugiškas bibliotekos darbuotojų kolektyvas, jų darbas, pagalba mums, studentams. Mūsų biliotekoje labai patogu mokytis, niekas netrukdo – jautiesi tikroje mokymosi zonoje“, – kalbėjo LSMU MF IV k. studentės.

„Patinka aplinka – ir modernu, ir jauku, ir gražu. Trūksta tik poilsio zonos, kurioje tuo laiku, kai nebeveikia kavinė-valgykla, studentai galėtų pasišildyti maisto, išsivirti kavos“, – sakė studentai.

„Norint prisikabinti prie puikiai veikiančios bibliotekos ir jos darbo organizavimo, galima sakyti: nėra mikrobangų krosnelės“, – juokavo studentės.

„Džiaugiamės, kad esate“, „Biblioteka – jėga“, „Linkėjimai mūsų bibliotekai“, „Mums čia patinka“, „Su gimtadieniu!“, „Sveikinimai“, „Sėkmės“, „Daug patologinės anatomijos vadovėlių“, „Linkiu, kad internetas būtų greitas, kaip noras gauti patologinės anatomijos vadovėlį“, „Linkiu daug meilės“, „Daugiau šypsenų“ ir kiti rašteliai su palinkėjimais augo ir gausėjo ant sveikinimų lentos.

Su geriausiais linkėjimais jubiliejaus proga bei su atidarymo šventės prisiminimais atskubėjo ir LSMU VA Bibliotekos vedėja Nijolė Oržekauskienė bei bibliotekininkė Natalija Visockienė.

„Laikas eina greitai. Reikia tik pasidžiaugti, kad šiame puikiame, moderniame ir vis dar gražiame pastate mūsų biblioteka – jau 10 metų, – kalbėjo LSMU Bibliotekos ir informacinio centro direktorė Meilė Kretavičienė. – Ir toliau stengiamės neatsilikti nuo laikmečio, diegiame paslaugų teikimo naujoves bei modernias technologijas. Pastaruoju metu sudarinėjame literatūros sąrašus kiekvienam studijų moduliui (jų – apie 1500 ir daugiau) dėstytojams bei studentams. Tai bus viena iš naujausių paslaugų. Šiais metais biblioteka vėl gausiai papildyta naujomis duomenų bazėmis. Kaip ir anksčiau, kiekvieną mėnesį studentams vedame teminius kursus. Mes dirbame studentams, todėl ir ši dešimtmečio naujose patalpose gyvavimo šventė yra skirta studentams. Parengėme parodą, atspindinčią šio pastato istoriją – nuo pat pirmųjų duobių pamatams iki šiandieninių technologijų ir informacijos gausos. Triukšmingai visu tuo, ką turime šiandien, pasidžiaugėme pertraukėlės metu ir vėl – visi prie savų darbų.“

 

Džiuljeta Kulvietienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba