Spausdinti

LUNDO UNIVERSITETAS - gilios tradicijos šiuolaikiniame pasaulyje

LUNDO UNIVERSITETAS - gilios tradicijos šiuolaikiniame pasaulyjeŠ.m. Kovo 7-9 d. Tarptautinių programų marketingo koordinatorė Evelina Mačiulskienė lankėsi Lundo universitete, Švedijoje. Šis vizitas - tai sėkmingo bendradarbiavimo tęsinys, kuris prasidėjo 2015 m. rudenį Lietuvoje lankantis Lundo universiteto rektoriui Tobjorn von Schantz ir protokolo skyriaus vadovei Carin Brenner.

100 geriausių Pasaulio universitetų reitinge Lundo universitetas užima garbingą - 60 vietą.  Jame mokosi 42 000 studentų, iš kurių 15% tarptautiniai studentai, dirba ~7700 darbuotojų.  Universitetas, garsus savo istorija, išsiskiriantis įvairiomis ceremonijomis, šių metų gruodžio mėnesį minės iškilmingą 350 metų jubiliejų.

Vizito Švedijoje tikslas buvo perimti gerąją Lundo universiteto patirtį Marketingo, Komunikacijos,  Oficialių priėmimų organizavimo, Alumnų, Tarptautinių ryšių srityse. Susitikime su Marketingo skyriaus vadovu Lars Uhlin, daug diskutuota apie ženklų kūrimo tradicijas, jų panaudojimą ir reikšmę universiteto gyvenime. Analizuota Lundo universiteto internetinė svetainė, kurioje jau sukurta mums taip aktuali aukojimo platforma, su tiesiogine pinigu pervedimo sistema.  Būtų puiku kuriant Izraelio studentams skirtą stipendijų fondą, pavyzdžiu laikyti gerąją Lundo universiteto patirtį.

Tarptautinių ryšių departamento direktorius Richard Stenelo pasakojo apie bendradarbiavimą su Indonezija, ten vykstančius projektus,  nurodė bendradarbiavimo padalinių svarbą - tik taip galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų didelėje organizacijoje.

LUNDO UNIVERSITETAS - gilios tradicijos šiuolaikiniame pasaulyjeMedicinos fakultete – siauro rato diskusijoje buvo pristatytas komunikacijos specialistų darbas. Kiekvienas fakultetas turi po atskirą komunikacijos specialistą, kuris ne tik viešina fakultete vystomą veiklą, bet ir aktyviai komunikuoja su esamais ir būsimais studentais. Manome, tokia praktika būtų vykdoma LSMU - komunikavimas būtų ne tik aktyvesnis, bet ir profesionalesnis.

Bendravimas su alumnais - svarbi Lundo universiteto kasdienybes dalis. Skirtingai nuo LSMU, Lundo padalinių darbuotojai komandiruočių metu susitinka su alumnais, todėl siūlome kad TRSC, matydami LSMU darbuotojų komandiruotes, praneštų apie šalyse esančius ir norinčius susitikti LSMU alumnus, taip pritraukdami dar platesnį absolventų ratą visame pasaulyje.

Nepaprastai įdomi universiteto dalis - studentų sąjungos, kurios rūpinasi studentų teisėmis, apgyvendinimu, po paskaitine veikla, sporto renginiais, padeda formuoti universiteto įvaizdį. Lundo universitete jie net turi savo biurus, kuriuose tarsi atlieka praktiką prieš tikrus darbus. Taip pat dauguma darbuojasi kartu su universiteto personalu, vėliau talkina įvairiuose renginiuose. Manome, kad tokia praktika, kai į universiteto gyvenimą - per realius darbus įtraukiami studentai būtų labai naudinga LSMU, organizuojant studijų muges, ar kitus viešus renginius. Diskusijos su jais metu, gimė minčių  suorganizuoti savotišką studentų organizacijos mainų programą -  abi pusės turėtų ko vieni iš kitų pasimokyti. Lundo universitete studentai bendrauja su alumnais, kviečia juos į renginius - tokiu būdu bendradarbiaudami su daugeliu universiteto padalinių.

Tikimės, jog geroji Lundo universiteto patirtis Marketingo, Komunikacijos, Tarptautinių ryšių, Alumnų srityse  - pasitarnaus formuojant LSMU viziją ir gerinant Universiteto studentų mokymosi kokybę.

 

LSMU inf.