Spausdinti

LSMU studentams - dar daugiau perspektyvų Šveicarijoje

Būsimiems medikams - dar daugiau perspektyvu Šveicarijoje

Trečiadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pasirašyta bendradarbiavimo su Ženevos universitetu sutartis. Su šiuo Šveicarijos universitetu LSMU bendradarbiauja jau daugiau nei 20 metų, pasirašyta sutartis padės ir toliau sėkmingai siekti bendrų tikslų. 

„Tikiuosi ir toliau tęsti savo darbus bei nuveikti dar daugiau Lietuvos ir Šveicarijos žmonių labui. Ženevos universiteto Medicinos fakultete esu atsakingas už bendradarbiavimą su Rytų Europos šalimis ir vertinu tai atsakingai. Nuveikėme tikrai daug. Su kolegomis iš Lietuvos dalyvavau daugelyje Šveicarijos ir tarptautinių mokslo projektų. Mums bendradarbiaujant apgintos kelios disertacijos, publikuoti straipsniai pripažintuose žurnaluose“, – kalbėjo LSMU garbės daktaras prof. Michelis Rolandas Magistris. 

Profesoriui antrino ir LSMU rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas. „Mūsų bendradarbiavimas atveria naujas perspektyvas tiek studentams, tiek ir dėstytojams, kitiems Universiteto darbuotojams. Šiandien pasirašytas dokumentas tik praplės galimybes, padės nuveikti dar daugiau“, – kalbėjo rektorius.

Būsimiems medikams - dar daugiau perspektyvu Šveicarijoje

Nuo pat bendradarbiavimo su Ženevos universitetu pradžios sėkmingą dviejų šalių specialistų darbą stebėjo ir jį koordinavo LSMU kancleris profesorius Vilius Grabauskas. Kaip teigia profesorius, pasirašoma ir įvairių sutarčių, vykdomi reikšmingi projektai, tačiau ši sutartis yra išskirtinė. „Ji simbolizuoja visus jau nuveiktus ir ateityje planuojamus nuveikti darbus. Tai puikus sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys.“

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė ir Neurologijos klinikos  profesorė Nerija Vaičienė-Magistris. Vienos iš svarbiausių dviejų šalių bendradarbiavimo sričių buvo išskirta cukrinis diabetas, pacientų švietimas, neurologija, psichologija, radiologija ir jaunų gydytojų rengimas. 

 

Karolina Marcinkevičiūtė